[Cözüldü] Kurulum sonrasında ubuntu grubun linpusu görmemesi sorunu...

Başlatan gufabe, 13 Haziran 2011 - 12:25:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gufabe

merhaba,

linpus lite isosunu dvdye yazdırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatarak kuruluma giriştim. ubuntu yanında hazırladığım ext4 alanına linpus kurdum. sorunsuz ilerleyen grafik kurulum tamamlanırken ''exit'' butonu şeklinde onaylanma ibaresi çıktı. yeniden başlattığımda grub ekranı geldi. fakat linpus seçeneğinin olmasını beklediğim bölümde sildiğim win 7 duruyordu. (tabii ki işlevsiz olarak)

ilk olarak aklıma yeniden grub 2 kurulumu yapmak geldi. ama daha önce foruma bir danışayım dedim...

ne yapmalıyım?

BayboraKaan

Ubuntu haricinde diger dagitimlar grub 2 kullanmiyor. Ilk akliniza gelen dogru grub2 yeniden düzenlemeniz gerekiyor.

gufabe

teşekkürler. evet, aslında forumdan cevap beklerken bunu yapmıştım. fakat herhangi bir değişiklik olmadı.

BayboraKaan

Grub2 yeniden kurmaniza gerek yok ki gurbu düzenlemeniz gerekiyor.

gufabe

linpus kurulumunu tamamlayıp geri döndüm.

sorun çözüldü. ubuntu yazılım merkezinden ''başlangıç yöneticisi'' kurulumu yaptım. onu çalıştırır çalıştırmaz seçenekler arasında linpus beliriverdi.

teşekkürler.

BayboraKaan

Gecmis olsun diyerek konuyu etiketleyip kilitleyelim. Bu seferlik ben sizin icin ettiketledim. Lütfen cözülen konulari ilk iletinin basligina [Cözüldü] olarak eklerseniz sizden sonra ayni sorunu yasayan arkadaslara rehber olur.