Kullandığımız Firefox eklentileri

Başlatan heartsmagic, 27 Mayıs 2008 - 03:05:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

bytan

Ben de diyorum senin avatarın nasıl tekrar görünmeye başladı. :)
O baş  dönmesi sebebiyle geçen gün senin avatar resminin url'sini kendi tarayıcımda engelleme listesine atmıştım. :)

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

erginemr

Ben de teşekkür ederim. Lütfen GIMP ile animasyon çalışmalarımızı başka yerde yapalım.  :P

empax

Hic bu kadar ciddi bas onmesine sebeb olacagimi tahmin etmemistim  :D :P

Bu aralar gimp ile kafayi bozdum, ogrencem insallah.

Siteye verdigim gecici rahatsizliktan dolayi ozur diliyorum. (Bulgaristan Belediyesi)  :P
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

coni

Alıntı yapılan: empax - 28 Nisan 2009 - 16:27:07
Hic bu kadar ciddi bas onmesine sebeb olacagimi tahmin etmemistim  :D :P

Bu aralar gimp ile kafayi bozdum, ogrencem insallah.

Siteye verdigim gecici rahatsizliktan dolayi ozur diliyorum. (Bulgaristan Belediyesi)  :P

Bulgaristan Belediyesi güzelmiş :D:P

Artikozgurum

1) Firefox Google Talk

Google talkı şu adresten sözleşmeyi kabul edip kura bilirsiniz kurulumu yaptıktan sonra google talkın simgesi firefoxun sağ alt köşesine gelir.

------------------------------------------

2) Firefox Google Talk

Firefox Google Talk Kur

Artikozgurum

1). Quick TransLation (qtl) 13.8;

Buradaki firefox eklentisi ile Ingilizce web sitelerini Türkçe'ye veya da başka dilleri bir birlerine dönüştüre bilirsiniz örneğin Ingilizce destekli bir web sitesine girdiniz ve yazılanları anlamıyorsanız sizde Türkçe biliyorsunuz bu firefox eklentisi ile Ingilizce web sitesini Türkçe'ye dönüştüre bilirsiniz.

2). Save Session 1.3.1.5;

Buradaki firefox eklentisi ile de gezinmekte olduğunuz sayfayı kaytedip çıkıyor tekrar firefox'u açtığınızda kaldığınız yerden devan edebiliyorsunuz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Cts 06 Haz 2009 19:35:09 GMT-2

4). Auto Dial 3D;

Bu firefox eklentisini kurmadan önce buradan videosunu izleye bilirsiniz.

Buradaki firefox eklentisi ile sayfanızı 3 boyutlu yapa bilirsiniz.

terrarin

Herkes yazmış ben de yazayım.İşte bunlar da benim kullandıklarım:

1- Abduction!:Ekran görüntüsü almak için.
2-Add to Search Bar:Arama çubuğu(Herhangi bir sayfadan herhangi bir arama ekle)
3-BugMeNot:Forumda açıklanmış
4-CoLT:Tarayıcının kontakt menüsüne bağlantı metni kopyala maddesi ekle
5-Distrust:O anki oturumun güvenliğini sağlar(Özel bilgileri kaydetmeyerek)
6-DownloadHelper:Onlarca siteden video ve resimler indirin
7-DownThemAll!:Açıklanmış
8-Fasterfox:Firefox'un performansını artırır.
9-Linkification:Yazı şeklindeki bağlantıları tıklanabilir bağlantılara çevirin.
10-User Agent Switcher:IE'yi şart koşan başka türlü giremezsin diye tutturan sitelere girmek ve sayfalar IE'nin bakış açısıyla görmek için.
Öğreniyorum..

Yiğit Ateş

Fasterfox'u hep merak etmişimdir gerçekten hızlandırıyor mu acaba firefoxu?

edge_nabby

Alıntı yapılan: terrarin - 05 Temmuz 2009 - 21:44:28
Herkes yazmış ben de yazayım.İşte bunlar da benim kullandıklarım:

1- Abduction!:Ekran görüntüsü almak için.
2-Add to Search Bar:Arama çubuğu(Herhangi bir sayfadan herhangi bir arama ekle)
3-BugMeNot:Forumda açıklanmış
4-CoLT:Tarayıcının kontakt menüsüne bağlantı metni kopyala maddesi ekle
5-Distrust:O anki oturumun güvenliğini sağlar(Özel bilgileri kaydetmeyerek)
6-DownloadHelper:Onlarca siteden video ve resimler indirin
7-DownThemAll!:Açıklanmış
8-Fasterfox:Firefox'un performansını artırır.
9-Linkification:Yazı şeklindeki bağlantıları tıklanabilir bağlantılara çevirin.
10-User Agent Switcher:IE'yi şart koşan başka türlü giremezsin diye tutturan sitelere girmek ve sayfalar IE'nin bakış açısıyla görmek için.

• Abduction! yerine Pearl Crescent Page Saver Basic'i tavsiye ederim.
  • Distrust'a gerek kalmadı artık. Firefox 3.5'te o özellik çok daha stabil bir şekilde mevcut.
  • Fasterfox'a da gerek yok aslında. O ayarları kendin about:config'den yapabiliyorsun.

terrarin

Tavsiyelerin için çok teşekkürler.
1-Hemen Abduction! 'u kaldırıp Pearl Crescent Page Saver Basic'ı kurdum.Bu güzel oldu.Teşekkürler.
2-Şu an forumda Firefox'u nasıl güncelleyebileceğimi arıyorum.Onu da buldum.Link şudur: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6548.0.html
3-Adres çubuğuna about:config yazdım ve enter'ladım.Ancak upuzun bir ayarlar silsilesi geldi.Buradan ince ayar yapılabileceğini anlıyorum fakat işleri otomatikleştirmek için fasterfox kullanılabilir gibi geldi bana.Yada itiraf ediyorum zor geldi bana :)
Öğreniyorum..

FeNDeR

Alıntı yapılan: samurai - 05 Temmuz 2009 - 21:53:34
Fasterfox'u hep merak etmişimdir gerçekten hızlandırıyor mu acaba firefoxu?

Bu eklenti, eğer ismini yanlış hatırlamıyorsam pipelining denilen bir ayarla oynamaya imkan tanıyordu ve bu da sitelerin bekleme/yükleme vs. değerlerini değiştiriyordu. Ancak bu "deneysel" kabul edilen bir olaydı. Yani stabil değildi. Bir sitede hız artarken diğerinde düşüyordu, vs.. Ancak firefox'un yeni sürümlerinde durum nedir tam olarak bilgim yok. Kurup deneyerek kendiniz görebilirsiniz. Hatta, hemen hemen tüm sitelerde ciddi bir hız artışı sağlayıp sağlamadığı konusunda bilgilendirirseniz de sevinirim. Uzun zaman sonra ben de yeniden kurarım o zaman belki :)

Felâsife

Ben FF yi pek kullanmıyorum ama kullandığım zamanda da çoğunca da Tidy HTML VALIDATOR denilen eklenti için kullanıyorum ki güzel eklenti gerçekten.
Yerel olarak html hatalarını kontrol edebilmesi güzel bir şey.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

bruno

Alıntı Yap4). Auto Dial 3D;

Bu firefox eklentisini kurmadan önce buradan videosunu izleye bilirsiniz.

Buradaki firefox eklentisi ile sayfanızı 3 boyutlu yapa bilirsiniz.

Güzel bir eklenti hoşuma gitti.

hashusdin

Arkadaşlar aşağıdaki linkden hallediliyor.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5229

agritux

Verdiğin link, flash video (.flv) indirmeye yarayan bir firefox elkentisi gibi duruyor.

askinj

Arkadaşlar bağzı kişiler bugmenot eklentisiyle girdikleri sitelerde sorunlar yaşatmışlar bu nedenle bağzı form sitelerinde girişiniz yasaklanıyor .

martinamca

Adblock Plus: Firefox'un farzlarından

NoScript: Firefox'un başka bir farzı. Betik kaynaklarını seçmenizi sağlıyor. Zaten belirli sunucuları engelledikten sonra kotanıza da faydası olur, sayfa yükleme hızınıza da.

Diigo: Yer imlerinizi internet üzerinde saklıyor. Yani saklıyor ancak diğerlerinden bir farkı var. Sayfalar üzerinde yorum yapmanıza ve sayfaların üzerine not bırakmanızı ve istediğiniz satırları işaretlemenizi sağlıyor. Bu bir konuda çalışırken yer imleri içerisinde kaybettiğiniz önemli noktaları bulmanızda ve konu üzerine tekrar döndüğünüzde tekrar odaklanmanıza çok yardımcı oluyor.

Personas: Pencere alanına resimler ekliyor. Eğer çalıştığınız alanları özelleştirmeyi seviyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.

Firebug: JS, CSS ve HTML düzenlemeleri için çok yardımcı oluyor. Sitenin yüklenme hızını, bütün bileşenlerinin tek tek yüklenme hızını ve zamanını gösterir. Betik konsolu ile sayfada değişiklikler yapabilir, js kodlarınızı deneyebilirsiniz. CSS ve HTML içeriğini de anında değiştirebilir ve değişikliklerin sayfa üzerindeki etkisini hemen test edebilirsiniz.

Web Geliştirici Araç Çubuğu
: Adı üstünde.

Download Helper: İnternet üzerinde beğendiğiniz videoları indirmek için tavsiye ederim.

Cooliris: Fotoğraf galerilerinde gezerken size çok güzel bir arayüzü sağlar, tabii ki site destekliyorsa.

ırmak

Yeni keşfettiğiniz değişik eklentiler yok mu?
Buradaki eklentilerin çoğu ömrünü doldurdu, eski sürümlerle kullanılabiliyor sadece.

miles

ırmak sana katılıyorum aynısını ben yazacaktım... :)

xwes

Cybersearch: Bu muhteşem eklenti ile siz daha adres satirina birşeyler yazmaya başlar başlamaz intenretten istediginiz site bulunup size sunuluyor. (Google chrome'daki gibi)

Tiny Menu: Bunun ile menuleri toparlayip tek bir tuş haline getirerek bayagi bir tasarrufu yapilabiliyor.

Last tab close button: Hani son sekmenin kapatma tuşu yoktur kapatamazsiniz ya işte onu hallediyor.

Autohidestatusbar: Alttaki durum çubugunu otomatik gizler sadece gerektiginde (bir linkin uzerine gittiginizde filan) gosterir ve size ekstra yer açar (Yine chrome'da oldugu gibi)

ırmak

Alıntı yapılan: xwes - 24 Aralık 2009 - 15:20:43
Cybersearch: Bu muhteşem eklenti ile siz daha adres satirina birşeyler yazmaya başlar başlamaz intenretten istediginiz site bulunup size sunuluyor. (Google chrome'daki gibi)

Tiny Menu: Bunun ile menuleri toparlayip tek bir tuş haline getirerek bayagi bir tasarrufu yapilabiliyor.

Last tab close button: Hani son sekmenin kapatma tuşu yoktur kapatamazsiniz ya işte onu hallediyor.

Autohidestatusbar: Alttaki durum çubugunu otomatik gizler sadece gerektiginde (bir linkin uzerine gittiginizde filan) gosterir ve size ekstra yer açar (Yine chrome'da oldugu gibi)

Teşekkür ederim.
Eklentiler Wiki'de de yerlerini buldu:)

xwes

ırmak

Başka eklenti var mı?
Ben FlagFox seviyorum, ara sıra çok saçmalıyor gerçi ama olsun:)

canosayan

down them all
flashblock
colorzilla
facebookvideo
video2mp3
google toolbar.
better gmail
fasterfox

gibileride var bu eklentilerin. gerçi fasterfox about:config ile yapılabilyor
Chmod bizim işimiz.