Yeni bir gimp forumu aramızda

Başlatan dogubuntu, 21 Eylül 2008 - 21:19:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dogubuntu

Bildiğimiz gibi gimp ile ilgili Türkçe destek her gün artmakta. Bizde bu artışa katkıda bulunmak istedik ve bir forum açtık. Forumumuza hepinizi bekliyoruz.

Adres: http://www.gimpturkiye.org/forum/index.php

Ayrıca İngilizce makaleleri Türkçe'ye çevirmek için sitemize "Çevirmen" arıyoruz. Eğer çevirmenlik için gönüllü arkadaşlar varsa yapmaları gereken bizim gimp forumundan bana özel mesaj atmak. (gimp forumunda kullanıcı adım "dogupardus"). Bu özel mesajda yer alması gereken bilgiler:

Adınız:

Soyadınız:

Yaşınız:

E-posta adresiniz:

Hangi yabancı dilleri biliyorsunuz?:

Gimp deneyiminiz var mı?:

Buradan kopyala yapıştır yapabilirsiniz  :)

İlk alımlarda 2 çevirmen almayı planlıyoruz. Ayrıca Fransızca bilen arkadaşları da çevirmenliğe bekliyoruz.

ihtiyar said

Güzel bir gelişme daha. Özgür yazılıma bir destek daha bizleri sevindirir. Gerekli bir forum olduğunu düşünüyorum. Başarılar diliyorum. Desteğe ihtiyacınız olduğunda yanınızda olduğumuzu belirmek istedim.

Not: Konu gerekli yere taşınmıştır.

Dropman

Alıntı yapılan: dogubuntu - 21 Eylül 2008 - 21:19:25
Bildiğimiz gibi gimp ile ilgili Türkçe destek her gün artmakta. Bizde bu artışa katkıda bulunmak istedik ve bir forum açtık. Forumumuza hepinizi bekliyoruz.

Adres: http://www.gimpturkiye.org/forum/index.php

Ön ayak olup emek sarfeden arkadaşlara sonsuz teşekkürler.. Başarılar dilerim..

mbt28

İşte bu çok güzel. Gimp gibi bir yazılımın kendine ait bir Türkiye sitesi olmalıydı. Gimp'in sitesinde İngilizce belgeleri Türkçe'ye çevirecekmisiniz?

Düzenleme:Site tasarımı tek kelime ile mükemmel olmuş. Şaşalı siteler yerine böyle sade görünümlü siteler çok daha kullanışlı oluyor.

maxspacemax

ihtiyar said

Alıntı yapılan: mbt28 - 21 Eylül 2008 - 22:07:10
...

Düzenleme:Site tasarımı tek kelime ile mükemmel olmuş. Şaşalı siteler yerine böyle sade görünümlü siteler çok daha kullanışlı oluyor.

Kesinlikle katılıyorum. Benim de çok hoşuma gitti. SMF'ye iyiden iyiye alıştım. Artık SMF'ye geçmeyi planlıyorum. :)

dogubuntu

Alıntı yapılan: mbt28 - 21 Eylül 2008 - 22:07:10
İşte bu çok güzel. Gimp gibi bir yazılımın kendine ait bir Türkiye sitesi olmalıydı. Gimp'in sitesinde İngilizce belgeleri Türkçe'ye çevirecekmisiniz?

Şu anda yöneticilerimizin çoğunun İngilizce'si zayıf (Yaşımdan dolayı bende çok bilmiyorum :D tahmin ettiğinizden daha küçüğüm :D ). Bu iş için sitemize "Çevirmen" arıyoruz. Eğer çevirmenlik için gönüllü arkadaşlar varsa yapmaları gereken bizim gimp forumundan bana özel mesaj atmak. (gimp forumunda kullanıcı adım "dogupardus"). Bu özel mesajda yer alması gereken bilgiler:

Adınız:

Soyadınız:

Yaşınız:

E-posta adresiniz:

Hangi yabancı dilleri biliyorsunuz?:

Gimp deneyiminiz var mı?:

Buradan kopyala yapıştır yapabilirsiniz :D

karaf

Böyle girişimlerde emeği geçen herkeslere çok teşekkür etmek isterim.

Paylaşımların artarak devam etmesi dileğiyle...
...arıyorum.

maxspacemax

eren

Vatana millete hayırlı uğurlu olsun ve özgür yazılım dünyasına hoş geldiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

dogubuntu

Alıntı yapılan: maxspacemax - 26 Eylül 2008 - 23:11:19
Bende katılayım hatta ilk çalışmam bu forumda yayımlandı :D
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3348.0.html

Tabiki katıl :D Şu anda üyeye ve resimli/video derslere ihtiyacımız var.

heartsmagic

Öncelikle hayırlı olsun. Bir de şöyle bir sitemiz vardı: http://www.gimptr.com
Alternatiflerin olması güzeldir ancak bazen bölünme iyi sonuçlar doğurmayabilir. En azından arada eş güdüm sağlanırsa fena olmaz diye düşünüyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dogubuntu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Eylül 2008 - 07:25:56
Öncelikle hayırlı olsun. Bir de şöyle bir sitemiz vardı: http://www.gimptr.com
Alternatiflerin olması güzeldir ancak bazen bölünme iyi sonuçlar doğurmayabilir. En azından arada eş güdüm sağlanırsa fena olmaz diye düşünüyorum.

Aslında biz gimptr den önce vardık ama tanıtım yapılmadığı için bilinmiyorduk. Bende bu yüzden yeni açılmış gibi kabul ediyorum. Çünkü tanıtımlara yeni başladık :D

heartsmagic

İlk veya sonra aslında pek fark etmez. İş bölümü yapılırsa bence çok daha güzel olur. Ancak iki ekip ayrı çalışmaktan memnunlarsa bize söyleyecek bir söz düşmez elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dogubuntu

Arkadaşlar yok mu Çevirmenliğe gönüllü?