Envy ne demek istiyor?

Başlatan xxx3, 02 Haziran 2008 - 12:51:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxx3

Arkadaşlar Virtualbox'dan Ubuntu kurdum Envy yükleyip Compiz çalıştırmak istedim ama resimdeki gibi bir yazı çıktı Root falan diyor kullanıcı adı şfremi filan girdim ama olmadı ayrıca Linux'un daha iyi çalışabilmesi Virtualbox içinden bir paket falan yüklemek gerekir mi yüklenecekse nasıl yüklenir?

Resim:
http://img123.imageshack.us/my.php?image=ekrangrntsrv0.png

demir

Sistemin root şifresini belirlemiş miydiniz? Ayrıca Kısıtlanmış Sürücüler'den Ekran Kartı kurulumu gerçekleşmiş olmasın... ??
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

OKAN

8.04 teki klasik envy hatası.
Konsolda envyng -t yazarak kullan.

heartsmagic

İyi güzel de, benim bildiğim Virtualbox'da grafik kartını biz kurmayız, kursak da eğer yanlış bilmiyorsam kullanamaz. Bu nedenle misafir eklentileri yok mu? Haliyle kurulan şeyin 3B desteği olmayacağından Compiz ne anlama gelir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Benim de okuduğum kadarıyla Direct3D desteği (windoz için) zaten yok, OpenGL desteği de yoktu. O zaman compiz nasıl çalışır Ubuntu kurduğunda? Çalıştıran birinin bir yazısını ya da ekran görüntüsünü koyar mısın?

xxx3

valla ben genel olarak virtualbox da compiz çalışıp çlışmayacagını bilmiyorum eger siz compiz çalışmaz derseniz başka bir sanal makina programı tavsiye edermisiniz sorunsuzca kullana bilcegim  :D

Semih

Benzer yazılımlarla zaten sorunsuz kullanamazsın ki :)
A.Semih Türk

xxx3

Aslında ben arkadaşımın bilgisayarına kurmak istiyorum. Eğer öyle diyorsanız harddiskten yer bölerek yapacağım. Sanırım, en düzgün ve stabil yolu bu...

Yönetim Notu: Değiştirilen içeriği aşağıda bırakıyorum. Mümkün olduğunca küçük harf kullanmaya dikkat edelim. Ayrıca Türkçe harflere de dikkat gösterilmesi ricamızdır. Ş, ğ, büyük i dilimize özgü karakterler... Bundan sonraki dikkatiniz için TŞKR ederiz..
Alıntı Yap
ASLINDA BEN ARKADASIMIN BILGISAYARINA KURMAK ISTIYORUM EGER OYLE DIYORSANIZ HARDDİSKTEN YER BÖLEREK YAPACAGIM SANIRIM EN DÜZGÜN VE STABİL YOLU BU

munirekinci

Evet normal kurulum herzaman iyidir. Ayrıca Wubi'yle de kurmanızı önermem.

lseker

Evet... En doğrusu bu ..
İsminden belli zaten tam anlamıyla kullanılamayacağı... "Sanal PC" .
Sen arkadaşınada gerçek bir Ubuntu kur. En doğrusu bu.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

xxx3

tamam hocam zaten yaptıgım dıyer sanal makina testleride pek bir sonuç dogurmadı hep bir sorun çıkıyor eger bir sorun çıkacaksa varsın oyle kurukken çıksın yalnız dıkkat etmem lazım zira ilk kez  farklı bir bölüme ubuntu kuruşum ben bir türlü harddiskten yer ayırmayı ögrenemedimde neyse yaparız artık ;D

Semih

Kurulum sihirbazı seni yönlendirecek merak etme :)
A.Semih Türk