[Çözüldü] veri tabanına radio buttonlarla sonuç aktarma sorunu

Başlatan bkal26, 24 Temmuz 2009 - 13:46:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkal26

Arkadaşlar bendeki sorun 2 tane radio button var ve bunlardan herhangi birine tıklandığında onun sonucunu veri tabanında ilgili yere kaydetmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim acaba.Örneğin proje teklifinin yapılıp yapılmadığını teklif yapıldı'ya tıklayınca bunun cevabını yollayacak yapılmadıysa diğerinin sonucunu yollayacak veri tabanında sonuc değeri bit olarak kayıtlı.şimdiden çok teşekkürler...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Temmuz 2009 - 15:38:13

arkadaşlar benim sorunum proje teklifi yapılıp yapılmadığını kontrol edip sonucu sql veri tabanına atmak.2 tane radio button var.teklif yapıldıysa evet butonunu tıklayacak ve evet sonucunu sql veri tabanına atacak teklif yapılmadıysa hayır radio butonuna tıklayacak ve sonucunu sql veri tabanına atacak.sonuç veri tabanında bit olarak tutuluyor.ben bunu veri tabanına kaydedebilmek için gerekli olan sql cümlesini yazamadım birtürlü. sadece şöyle birşeyler yazdım : "com.Parameters.Add("@Teklif", SqlDbType.Bit).Value =" gerisini birtürlü getiremedim.acaba sonuca göre değişen 2 tane bu cümledenmi yazmam gerekiyor yoksa bu cümleyi tamamlasam(ki ne yazıkki tamamlayamadım  )yeterli mi? bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden çok teşekkürler...

bkal26

Arkadaşlar Sorunu Çözdüm. Şöyle Olması Gerekiyor :

com.Parameters.Clear();
if(radioButton_Evet.Checked)
                {
                    com.Parameters.Add("@Teklif", SqlDbType.Bit).Value = radioButton_Evet.Checked;               
                }
                else
                {
                    com.Parameters.Add("@Teklif", SqlDbType.Bit).Value = radioButton_Hayır.Checked;
                }
İlgilenenlere Çok Çok Teşekkürler :D

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST