Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:30:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi müzik oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Amarok
203 (36.1%)
Audacious
161 (28.6%)
Banshee
56 (10%)
Exaile
23 (4.1%)
JuK
4 (0.7%)
Listen
4 (0.7%)
Noatun
0 (0%)
Rhythmbox
307 (54.6%)
Sonata
4 (0.7%)
Songbird
18 (3.2%)
XMMS
11 (2%)
Diğer
41 (7.3%)
Aqualung
5 (0.9%)
Clementine
60 (10.7%)
DeaDBeeF
16 (2.8%)
Qmmp
5 (0.9%)
Quod Libet
1 (0.2%)
Mixxx
2 (0.4%)
BeatBox
2 (0.4%)
Ncmpc
1 (0.2%)
Tomahawk
1 (0.2%)
VLC
13 (2.3%)

Toplam Oy Verenler: 562

kaansef

Gerek winamp desteği gerekse kalitesi yüzünden audacious kullanıyorum.
# 28065

rick

Rhythmbox kullanıyorum ama Winamp'ın sadeliğini özlüyorum.

krwlng

windows kullansaydım kesinlikle winamp kullanmazdım, Aimp2 gibi bir program varken winamp kullanmak, ubuntu varken windows kullanmak gibi birşey olurdu sanırım.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

med

winamp ile audacious arasındaki 7 farkı bulun gibi bir şey.

kalkan1973

Rhythmbox kullanıyorum. Eskisi gibi pek müzik dinlemediğim için farketmiyo benim için. Müziği genelde bekar ve aşık gençler dinler :) DUYGULARA HİTAB ETTİĞİ İÇİN...
Evde İşte her yerde Linux

xwes

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 07 Eylül 2010 - 09:18:31
Rhythmbox kullanıyorum. Eskisi gibi pek müzik dinlemediğim için farketmiyo benim için. Müziği genelde bekar ve aşık gençler dinler :) DUYGULARA HİTAB ETTİĞİ İÇİN...
Yaşlılar ve evliler duygudan yoksundur diyorsun :)
Bu arada şahsen en beğendiğim müzik oynatıcı amarok! (not: bekar ve aşığım)

DoGuKaN

badhero

Özellikle bekar ve aşıklar için önerebileceğiniz müzik oynatıcı var mı?

"Müzik ruhun gıdasıdır."

dimetokavi

Alıntı yapılan: munirekinci - 14 Şubat 2010 - 20:57:01
Exaile!
Temiz arayüz, kolay kullanım, sistem dostu, çevreye duyarlı yeşil motor.

Exaile, olmazsa olmazlarım arasında. :)

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Sherlock Holmes

Fare belirteci ile dosyanın üzerinde duruyorum sadece.  :P  :)

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

stratovarius

Sabayon kde sayesinde clementine ile tanıştım.

Şu anda kubuntumda clementine geliştirici sürümünü kullanıyorum. Geliştiri sürümü ile şarkı sözü ve sanatçı bilgileri özelliğide eklenmiş.

Artık clementineden şaşmam gibi duruyor.

sabian

Ubuntu'mda Clementine var, onu kullanıyorum ama Debian üzerinde bir türlü synapticden bulamadım programı. Depolara nasıl ekleneceğini de bulamadım. Bu sebeple QMMP ve AMAROK arasında gidip geliyorum, hangisini kullansam diye. Rhythmbox emektarım ama o da sıkıcı oldu artık, ya daha basit bir arayüz (Qmmp gibi) ya da daha karmaşık (Amarok) olmalı şimdi.

Ve sanırım Debian Gnome üzerine Amarok kuracağım.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

heartsmagic

Debian üzerinde Ubuntu PPA'ası denenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bashfulfish

winamp kullanıyorum(tabi ki windows'ta)..ubuntu da onlarca program denedim hepsini topla bir winamp etmiyor..benim winampla oluşturduğum playlistleri çalabilen bir program çıkmadı şu ana kadar..plugin olayına hiç girmeyeyim..

sabian

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: bashfulfish - 23 Ekim 2010 - 02:41:26
winamp kullanıyorum(tabi ki windows'ta)..ubuntu da onlarca program denedim hepsini topla bir winamp etmiyor..benim winampla oluşturduğum playlistleri çalabilen bir program çıkmadı şu ana kadar..plugin olayına hiç girmeyeyim..
Bir Winamp etmiyor mu :) Bence Windows'taki bütün oynatıcıları toplasan bir Rhythmbox etmiyor.

stratovarius

@sabian debian üzerinde ubuntu ppası eklenebilir , yanlız key işlemlerinide yapman lazım. Ubuntudaki gib ekleme ile olmaz , depoyu sourceslistine ekleyip key girmen lazım.

Testing sürümü şöyle ekleyeceksin ;

su
gedit /etc/apt/sources.list

deb http://ppa.launchpad.net/me-davidsansome/clementine-dev/ubuntu lucid main
deb-src http://ppa.launchpad.net/me-davidsansome/clementine-dev/ubuntu lucid main

Lucid olarak eklemen daha iyi olacaktır, squeeze ve lennyde daha az sorun çıkarır diye umuyorum.Ekledikten sonra kaydetip kapatınız.

apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 044A3B98 

apt-get update

apt-get install clementine

Belirtim ubuntu ppalarının yüzde 100 çalışması söz konusu değil, sorun çıkadabilir.

xhektor

Alıntı yapılan: krwlng - 07 Eylül 2010 - 01:45:32
windows kullansaydım kesinlikle winamp kullanmazdım, Aimp2 gibi bir program varken winamp kullanmak, ubuntu varken windows kullanmak gibi * bir şey olurdu sanırım.

Aimp2'yi linux altındada kullanabilirsin. örneğin ben kullanıyorum. wine ile rahatça sorunsuz çalışıyor. keşke linux altında wine kullanmadan çalıştırabileceğimiz Aimp2 gibi kaliteli (görsel) bir müzik çalıcı olsa.

krwlng

Aimp wine ile çalışıyor ben de birkaç kez denedim fakat rhythmbox varken aimp linux'ta fazla sorunlu geliyor. Pencere taşıma esnasında sapıtıyor mesela, ve bazı dosyalarda ve eklentilerde kendini kapatıyor. Zaten wine ile uzun vadeli program kullanmaya karşıyım. Umarım birgün aimp linux sürümü duyurulur da biz de deneriz.

stef_q

Alıntı yapılan: krwlng - 23 Ekim 2010 - 11:32:17
Aimp wine ile çalışıyor ben de birkaç kez denedim fakat rhythmbox varken aimp linux'ta fazla sorunlu geliyor. Pencere taşıma esnasında sapıtıyor mesela, ve bazı dosyalarda ve eklentilerde kendini kapatıyor. Zaten wine ile uzun vadeli program kullanmaya karşıyım. Umarım birgün aimp linux sürümü duyurulur da biz de deneriz.

Winampta bu şekilde pencereleri oynatırken sapıtıyor :) Ben winampı sadece ismi bilinmeyen şarkı için sanatçı ve şarkı ismini bulması için kullanıyorum. Pencereleri hiç oynatmadan kullanmaya çalışıyorum. :D

stratovarius

Aimp hiç kullanmadım ama benzer olarak audacious ve xmms var, çok mu farklı bunlardan ?

Windowsdada foobar2000 kullanırdım hep.

Şu anda clementine favorim :D Bu şekilde devam ederse kolay kolay değiştireceğimi sanmıyorum.

xhektor

Alıntı yapılan: krwlng - 23 Ekim 2010 - 11:32:17

benzer sorunlar daha önce Ubuntu 10.04 sürümünü kullanırken bende de vardı. şimdi Ubuntu 10.10 super OS sümünü kurdum. inan bana hiç sorunsuz çalışıyor. çok memnunum. formlar sayesinde yeni keşfettiğim Clementine ise şimdiki favorim oldu. bunu denemeni şiddetle tavsiye ederim. kaliteli müzik dinleme beklentini karşılayacak düzeyde bir program. Aimp2 yi artık yedek olarak tutuyorum. yinede benzer bir programın Linux için yapılmış olmasını çok isterdim.

not: şimdi yeni bir deneme yaptım. Clementine, Aimp2 kadar kaliteli ses vermiyor. wine de kurup bir dene derim.

krwlng

Alıntı yapılan: stratovarius - 23 Ekim 2010 - 11:44:18
Aimp hiç kullanmadım ama benzer olarak audacious ve xmms var, çok mu farklı bunlardan ?

Windowsdada foobar2000 kullanırdım hep.

Şu anda clementine favorim :D Bu şekilde devam ederse kolay kolay değiştireceğimi sanmıyorum.

Keşke linux için olsa da bir kullansan, benim gördüğüm en iyi müzik çalar diyebilirim.
@abbas-dehmen, wine ile uzun süreli program kullanımına sıcak bakmıyorum, onun da etkisi var kullanmamamda. Clementine için çok sayıda konu ve başlık var fakat henüz kullanmak nasip olmadı, bir ara deneyip bakarım.