ayrı harddiske ubuntu kurulumundan sonra önceden yüklü XP açılışında hata

Başlatan sinanyus, 27 Aralık 2009 - 00:19:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sinanyus

herkese iyi geceler,

Bilgisayarımda 3 ayrı HDD var bunların birinde XP, birinde Fedora ve diğeri paylaşım alanı olarak kullanılıyordu. Ubuntu kurulumunda kurulum için fedoranın bulunduğu HDD seçtim başarılı bir şekilde kuruldu. Sistem açılışında grupta windows ve ubuntu görülüyor ve ubuntu çalışıyor; ancak XP yi seçtiğimde siyah ekranda windows logosu geldiğinde mavi ekran gözüküp reset atıyor. Bu hatayı nsl düzeltebilirim? Şimdiden çok teşekkürler

Sinan

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sabian

mavi ekran çıkıyorsa uyarı da vermesi lazım, aldığın uyarıya göre farklı şeyler yapılabilir. Ama benzer bir sorunla ben de karşılaştım ve ram slotlarını temizleyince düzeldi. Senin de donanımla alakalı olabilir yani.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

zeitgeist

Eğer grubta yapılan seçimin ardından Windows işletim sistemi devreye giriyorsa -ki logonun çıkması buna işaret ediyor- o halde Windows tarafında bir aksilik olmalı diye düşünüyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

sinanyus

Windows logosunda yükleme işlemi sürerken oluyor ve mavi ekrandaki uyarı çabuk geçeyior. Görmek pek mümkün değil. Sanırım windows tarafında var ama formattan başka çare var mı acaba. Ubuntu halaa sağlam :)