Ubuntu " böyle bir dosya veya dizin yok " hatasi

Başlatan Drkloyd, 30 Nisan 2022 - 01:33:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Drkloyd

Arkadaşlar bu sorunu bı türlü çözemedim, Türkçe dil desteği kullanıyorum dosyanın konumunu yada dizini adresi yazdığım halde hata veriyor Ubuntu tls22 kullanıyorum.

nxjoseph

Alıntı yapılan: Drkloyd - 30 Nisan 2022 - 01:33:26
Arkadaşlar bu sorunu bı türlü çözemedim, Türkçe dil desteği kullanıyorum dosyanın konumunu yada dizini adresi yazdığım halde hata veriyor Ubuntu tls22 kullanıyorum.
Her şey doğru ise sorun Türkçe dilinden kaynaklanıyor olabilir.

Drkloyd

Hocam ben ingilizce yaptığım zamanda hata veriyor
Desktop , masaüstü tarzı bir çok deneme yaptım fakat hata veriyor, çoğu forum gördüm işe yaramadı bende Ubuntu tr has forumda konu açmayı denedim

nxjoseph

Nasıl bir komut giriyorsunuz ve yapmak istediğiniz şey nedir?

Drkloyd

Hocam benim şimdi yapmak istediğim şey tabletin bootloder kilidini açmak , bash uygulaması Windows hata veriyor o yüzden Ubuntu yükledim. Dosyadan terminal calistirdigim zaman görmüyor dosyadakileri görmüyor . CD <dosya dizini> yazdığımda hata veriyor her türlü dizini denedim fakat hata verdi hocam dosya dizinini bı türlü görmüyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

nxjoseph

Arka tarafta dosya yöneticisi açık gibi duruyor. Direkt olarak oradan açmayı dener misiniz? Dosya yöneticisinde boş bir yere sağ tıklayıp burada terminal aç gibi bir seçeneğe tıklayabilir misiniz?

Drkloyd

Yaptım hocam

[eklenti yönetici tarafından silindi]

nxjoseph

Tamam olmuş. Bir hata yapmışsınız, 2 s ile değilmiş, 3 s varmış.

Drkloyd

Hocam her şey çalıştı bu sefer erişim engellendi diye hata verdi.
https://resimyukle.io/r/aqljbph3OO

Dosya boyutu fazla olduğu için buraya ekledim

nxjoseph

chmod +x fastboot Buyuk X yerine kucuk x deneyin.

Drkloyd

nxjoseph