Gnome 3 Kurulumu

Başlatan LifeSteaLeR, 13 Kasım 2011 - 23:25:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LifeSteaLeR

Merhaba arkadaşlar, ben bu Unity i pek sevmedim sudo apt-get install gnome komutunu verdim bir 10dk indirdi, kurdu felan, ama Gnome'yi nasıl aktif ederim bilmiyorum, araştırdım açılışta kullanıcı girişi yaparken ayarlanıyormuş; ama ben şifreyi es geçtirdim. Açılışta bir şey sormuyor makine direkt açılıyor, bu yüzden ayarlayamadım, Ne yapmam lazım?  Yardım ederseniz sevinirim.

travego0403

Galiba Sistem ayarları->Kullanıcı hesapları altında bulunuyordu. Otomatik giriş gibi bir seçeneği vardı.
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

LifeSteaLeR

tamam kardeşim oturumu kapatıp hallettim fakat hüsrana ugradım,gnomeyi seçince yine masaüstü geldi ama üst bar renkleri birbirine girmiş karışmış felan,gnome eksik yüklenmiş sanki buna bir çözüm var mı,yoksa ubuntu 10.10 a yollar göründü mü:D

burk

Alıntı yapılan: LifeSteaLeR - 13 Kasım 2011 - 23:25:52
Merhaba arkadaşlar, ben bu Unity i pek sevmedim sudo apt-get install gnome komutunu verdim bir 10dk indirdi, kurdu felan, ama Gnome'yi nasıl aktif ederim bilmiyorum, araştırdım açılışta kullanıcı girişi yaparken ayarlanıyormuş; ama ben şifreyi es geçtirdim. Açılışta bir şey sormuyor makine direkt açılıyor, bu yüzden ayarlayamadım, Ne yapmam lazım?  Yardım ederseniz sevinirim.

"Kullanıcı Hesapları"nda pencereinin sağ üst köşesinde "Kilidi Aç" diye bir buton var, oradan şifreni girip kilidini açacaksın sonra "Otomatik Giriş"i kapalı konumuna getireceksin.

Edit: Başlangıçta hangi Gnome'u seçtin?

travego0403

Ekran kartınız ATI/AMD ise şu başlıkları inceleyiniz. Bende de Shell düzgün çalışmıyor bazı çözüm önerileri verilmişti. Denerseniz belki çözüm bulabilirsiniz.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30083.0
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29888.0
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

LifeSteaLeR

direk gnome yazanı seçtim,brde classic vardı onu seçtim ekran siyah hiç gelmiyor,ekran kartım ati amd evet bi bakalım sorun o yüzden olabilir