tar.gz dosya kurulumunu nasıl yapabilirim?

Başlatan SCHRANZ, 15 Kasım 2010 - 17:15:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SCHRANZ

no-ip linux sürümünü indirdim.ubuntu tar.gz uzantısı kullandığı için nasıl olduğunu anlamadım.xp de exe vardı bu onun gibi değil.

Sorun: No-ip yi yazılım yöneticisinden nasıl kuracağm yada başka bi yöntem önerebilir misiniz  ?

yada herhangi bir programı tar.gz den kurum nasıl oluyor ?
sadece no-ip değil?
MUTLULUK MU ?

BIRAZ ALKOL ,

BIRAZ BEYINSIZLIK .

matrax_41

Depoda var no-ip paketi. Konsolda sudo apt-get install no-ip komutu verip kurabilirsin.

bytan

Aciliyeti nedir? Hiç acemiler bölümüne baktın mı?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

SCHRANZ

peki.teşekkürler. eğer bir sorun çkarsa tekrar konu açarım.
(:
aciliyeti mi.?
bi iş için lazım .d
MUTLULUK MU ?

BIRAZ ALKOL ,

BIRAZ BEYINSIZLIK .

krwlng

Yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay önce no-ip kurulumu ayarları ve kullanımı hakkında bir mesajım vardı arayınca çıkıyor mu bakmadım fakat ararsanız bulursunuz faydalı olabilir.

Düzenleme: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,21559.msg260101.html#msg260101 konuya buradan ulaşabilirsiniz arayınca çıkıyormuş.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

bytan

Alıntı yapılan: SCHRANZ - 16 Kasım 2010 - 00:42:02
peki.teşekkürler. eğer bir sorun çkarsa tekrar konu açarım.
(:
aciliyeti mi.?
bi iş için lazım .d

Açılan her başlık "bi iş için lazım."

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

halodayi2000

valla ben hiç anlamadım bu işten dediklerinizi yapmaya çalışıyom olmuyor mesela ben cups-1.5.0-source.tar.bz2  dosyasını masaüstüne çıkardım ee ondan sonra ne olacak anlamadım emde çok acil arkadaşlar

alquirel

Alıntı yapılan: halodayi2000 - 14 Kasım 2011 - 22:31:23
valla ben hiç anlamadım bu işten dediklerinizi yapmaya çalışıyom olmuyor mesela ben cups-1.5.0-source.tar.bz2  dosyasını masaüstüne çıkardım ee ondan sonra ne olacak anlamadım emde çok acil arkadaşlar

Arşivin içerisinde README veya INSTALL isminde bir dosya var mı?

halodayi2000

evet var install-sh , makefile,configure kardeş yardımcı ol sana zahmet 3-4 gündür yazıcımı kurmaya çalışıyorum

heartsmagic

@halodayi2000, aynı sorunu üç farklı başlıkta sorarsan yardım alman ciddi anlamda güçleşir. Diğer başlıklarda cevap alamadığımız için o cevapları okuduğundan da şüpheliyim şu anda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

halodayi2000

hayır onları okudum emin olabilirsiniz şu tar gz leri kurma işini bir türlü yapamadım sayın adminim kusura bakmayın

heartsmagic

Okuduysan bir cevap geç ki, yardım edenler yardım etmeye devam edebilsinler. Bir başlıkta yoğunlaşmakta fayda var şu aşamada bence.

halodayi2000

haklısınız ama ben cevabımı yazmıştım hata komutları ile karşılaştım ve belirttim ama cevap gelmedi

if

heartsmagic

Alıntı yapılan: halodayi2000 - 14 Kasım 2011 - 23:12:49
haklısınız ama ben cevabımı yazmıştım hata komutları ile karşılaştım ve belirttim ama cevap gelmedi

Son soruya cevap geçmemişsin:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30365.msg364485#msg364485