Ses sorunu

Başlatan Yr_aSa, 29 Mayıs 2008 - 00:12:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yr_aSa

arkadaşlar daha önce 2 adet hoparlörümden sadece 1inden ses geliyordu artık o sorun çözüldü ve her 2 hoparlörümden de ses geliyor.. Fakat sesi açıp kapatmak istediğimde çok orantısız bi şekilde artıyor.. ön speaker larım alsa mixerde ana kısmı yaklaşık %50-60a falan geldiğinde ses gelmeye yeni başlıyor ve ana kısmı yükselttikçe arka hoparlorlerden daha fazla artış gösteriyo ve sonlara doğruda arkadan gelen ses hiç duyulmuyor neredeyse.. arkalarda ise öyle bi sorun yok ana kısmı başlarda da ne kadar arttırdıysam sonlarda da aynı oranda artış gösteriyor.. bunun nedeni ne olabilir

not: ön hoparlorlerimi Alsamixerden PCM bölümünden arka hoparlorlerimi Surround kısmından kontrol ediyorum..

Sypro

Benzer bir sorun HP nx6325 için de mevcut. Ses %80e gelene kadar çok az miktarlarda %80-%85 arasında ise rahatsız edici miktarda artış gösteriyor, AmaroK üzerinden ses ayarını düzenleyip devam ettiğim için beni rahatsız etmiyor. Yine de bir çözümü varsa öğrenmek güzel olur.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ufuk_k

Alıntı yapılan: Yr_aSa - 29 Mayıs 2008 - 00:12:06
arkadaşlar daha önce 2 adet hoparlörümden sadece 1inden ses geliyordu artık o sorun çözüldü ve her 2 hoparlörümden de ses geliyor.. Fakat sesi açıp kapatmak istediğimde çok orantısız bi şekilde artıyor.. ön speaker larım alsa mixerde ana kısmı yaklaşık %50-60a falan geldiğinde ses gelmeye yeni başlıyor ve ana kısmı yükselttikçe arka hoparlorlerden daha fazla artış gösteriyo ve sonlara doğruda arkadan gelen ses hiç duyulmuyor neredeyse.. arkalarda ise öyle bi sorun yok ana kısmı başlarda da ne kadar arttırdıysam sonlarda da aynı oranda artış gösteriyor.. bunun nedeni ne olabilir

not: ön hoparlorlerimi Alsamixerden PCM bölümünden arka hoparlorlerimi Surround kısmından kontrol ediyorum..

Master işe yaramıyor mu? Wave ile başlayan kanallar da mı işe yaramıyor? Alsamixer içinden tüm oynamaları yaptığınıza emin misiniz?

Yr_aSa

paneldeki ses simgesini çift tıklayıp gelişmiş denetimleri açıyorum PCM ve Surround u ordan kontrol ediyorum.. master dediğiniz bumuydu? Alsamixer den de müzik çalıyorken bütün kontrolleri yükseltip alçalttım PCM ve Surround dılında birde ac97 die bi bölüm war oda etki ediyor fakat yükselttiğimde ses bozuluyor.. şarkı sözleri anlaşılmıcak kadar kötü bi ses oluşuyor o yüzden onu %0 da kullanıyorum diğerleri ise %100

xxx3

arkadaşım bendede aynı sorun vardı fakat şimdi ubuntu sürümünü 8.04 yükseltince geçti sen hagi sürümü kullanıyorsun eger vaktin varsa belki biraz uçukça geleçek ama yeni sürümü kur veya yeni sürüme yükselt  ;D eğer yeni sürümü kullanıyorsan ses kartınla alaklı bir durum var ubuntu ses kartını tanıyor ama tam olarak istenileni yerine getirmiyor

Yr_aSa

8.04 kullanıyorum zaten.. Dediğin gibi tanıyor ama tam desteklemiyor galiba:(

sabian

Ses uygulamacığı mı denir ne denir hani şu yukarıdaki ses kontrol göstergesi. İşte o beni deli edecek, şarkı dinlerken o ses işareti --- şekline geliyor o zaman ses gidiyor, şarkı kesiliyor. Kodekler de yüklü neden böyle oluyor? nasıl çözülür. Gerçi Kmix'i kuruyorum ama çözüm olur mu?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com