internete bağlanamıyorum

Başlatan solidsnake, 10 Aralık 2008 - 19:24:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

solidsnake

onur@onur-laptop:~$ sudo depmod -a
onur@onur-laptop:~$ sudo modprobe ndiswrapper
WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 46: ignoring bad line starting with ''blacklist'
WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 47: ignoring bad line starting with ''blacklist'
WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 48: ignoring bad line starting with ''blacklist'
WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 49: ignoring bad line starting with ''blacklist'

burda hatamı var yoksa doğrumu

solidsnake

neyse ben kapatıp açtım bilgisayarı aynı tas aynı  hamam. .buna harcadğım zamanda oturur windowsumda delphi ve c# da programlarıma devam ederim daha iyi.kusura bakmayın

bytan

Alıntı yapılan: solidsnake - 11 Aralık 2008 - 03:35:42
neyse ben kapatıp açtım bilgisayarı aynı tas aynı  hamam.yemişim ubuntusunu .buna harcadğım zamanda oturur windowsumda delphi ve c# da programlarıma devam ederim daha iyi.

Bu sözlerinizle siz kendiniz için bile zaman harcamaktan imtina ederken, burada sizi tanımadığı halde, sırf sizin sorunlarınızın çözümü için zaman harcayanlarda nasıl bir etki bıraktığınızın farkında mısınız??
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

erginemr

Çözülemeyecek mesele değildi ama saat geç olmuştu, ben çıkmak zorunda kaldım. Windows'a dönüp dönmeme konusunda karar sizin. Eğer kararınız buysa, bize sadece "Güle güle" demek düşüyor.

solidsnake

Zaten durumum gereği windows dan vazgeçmem mümkün değil.ikinci olarak da ubuntuyu çok merak etmiştim fakat bu durum gerçekten çok büyük hayal kırıklığı oldu.
bugün herşeyi gözden geçirip tekrar deniycem.Ama benimde sürem kısıtlı.Anlıyorum ki internet olmadan linux fazla iş yapmıyor.

OKAN

Alıntı yapılan: solidsnake - 11 Aralık 2008 - 15:58:36
Zaten durumum gereği windows dan vazgeçmem mümkün değil.ikinci olarak da ubuntuyu çok merak etmiştim fakat bu durum gerçekten çok büyük hayal kırıklığı oldu.
bugün herşeyi gözden geçirip tekrar deniycem.Ama benimde sürem kısıtlı.Anlıyorum ki internet olmadan linux fazla iş yapmıyor.

Windows' unda internetsiz bir iş yapmadığı gibi!

solidsnake

Alıntı yapılan: aoyilmaz - 11 Aralık 2008 - 16:15:46
Alıntı yapılan: solidsnake - 11 Aralık 2008 - 15:58:36

Windows' unda internetsiz bir iş yapmadığı gibi!
katılmıyorum.  ;D

solidsnake

Önceki iki aşamayı doğru yaptığımı düşünüyorum ve son aşamadaki yani: bunların çıktılarını veriyorum .herhangi bir hata olmuşsa belirtirseniz sevinirim.

4) Çıkardığınız dosyayı şimdi konfig etmemiz gerekiyor, aşağıdaki kodları teker teker çalıştırınız.
Kod:

sudo ndiswrapper -i bcmwl5.inf
ndiswrapper -l
sudo depmod -a
sudo modprobe ndiswrapper
sudo cp /etc/network/interfaces /etc/network/interfaces.orig
echo -e 'auto lo\niface lo inet loopback\n' | sudo tee /etc/network/interfaces
sudo ndiswrapper -m
echo 'ndiswrapper' | sudo tee -a /etc/modules
echo 'ENABLED=0′ | sudo tee -a /etc/default/wpasupplicant

onur@onur-laptop:~/bcm43xx$ ndiswrapper -l           (kodu girdiğimde çıktısı aşağıdaki gibi hata varmı?)

WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 46: ignoring bad line starting with ''blacklist'
WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 47: ignoring bad line starting with ''blacklist'
WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 48: ignoring bad line starting with ''blacklist'
WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 49: ignoring bad line starting with ''blacklist'
WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 50: ignoring bad line starting with ''blacklist'
bcmwl5 : driver installed
device (14E4:4318) present (alternate driver: ssb)
-----------------

onur@onur-laptop:~/bcm43xx$ sudo modprobe ndiswrapper   (kodu girdiğimde çıkan ekran)

WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 50: ignoring bad line starting with ''blackli
--------------
sudo cp /etc/network/interfaces /etc/network/interfaces.orig   kodu hiçbirşey döndürmedi.

onur@onur-laptop:~/bcm43xx$ echo -e 'auto lo\niface lo inet loopback\n' | sudo tee /etc/network/interfaces 

'auto loniface lo inet loopbackn'
----------------
onur@onur-laptop:~/bcm43xx$ sudo ndiswrapper -m
WARNING: /etc/modprobe.d/blacklist line 50: ignoring bad line starting with ''blacklist'
module configuration already contains alias directive
------------------------
onur@onur-laptop:~/bcm43xx$ echo 'ndiswrapper' | sudo tee -a /etc/modules
'ndiswrapper'
onur@onur-laptop:~/bcm43xx$
------------------------------
onur@onur-laptop:~/bcm43xx$ echo 'ENABLED=0′ | sudo tee -a /etc/default/wpasupplicant
'ENABLED=0′

solidsnake

şunuda belirtiyim kablosuz bağlantı şifre girmem gerekiyor fakat ne zaman gircem .

solidsnake

bilgisayarı tekrar başlattım fakat hala bir değişiklikr  yok .yani çevredeki ağları görmüyor sanırım

solidsnake

elle yapılandırma kısmını deniyorum ve
sudo gedit /etc/network/interfaces ile açılan dosyada içerik şuna benzer olmalı:

Kod:

auto lo
iface lo inet loopback

auto wlan0                               bu iki satırı görüntüleyemiyorum sadece ilk satır görünüyor
iface wlan0 inet dhcp

solidsnake

2c olarak verilen kodu yükledim yine aynı durumda.source.list kısmında hata yapıyor olabilirmiyim?

teneke

Alıntı yapılan: solidsnake - 10 Aralık 2008 - 19:44:44
hardware drivers a bakın derken neye bakıyım.bu arada terminaldi sanırım onda kod yazarken şifre istiyordu onu unuttum  :-X
1- Ubuntu'yu açılışta Grub'daki "recovery mode"dan açın, nasıl açmak istediğinizi soran menüde "root" ile konsolu seçin ( passwd kullanıcı_adı)
komutunu verdikten sonra yeni şifrenizi girin. Yukarıdaki komutu verirken kendi kullanıcı adınızı yeniden yazın.
2-Sonra "exit" ile oturumu kapatın, aynı menüdeki "resume" seçeneği ile masaüstü açılışına devam edin ve giriş açılış ekranında yeni kullanıcı şifrenizi kullanın.
3- şurdaki linkte ekran ğörüntüleride var http://www.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3908.msg43162.html#msg43162

solidsnake

Alıntı yapılan: teneke - 11 Aralık 2008 - 19:40:18
Alıntı yapılan: solidsnake - 10 Aralık 2008 - 19:44:44
hardware drivers a bakın derken neye bakıyım.bu arada terminaldi sanırım onda kod yazarken şifre istiyordu onu unuttum  :-X
1- Ubuntu'yu açılışta Grub'daki "recovery mode"dan açın, nasıl açmak istediğinizi soran menüde "root" ile konsolu seçin ( passwd kullanıcı_adı)
komutunu verdikten sonra yeni şifrenizi girin. Yukarıdaki komutu verirken kendi kullanıcı adınızı yeniden yazın.
2-Sonra "exit" ile oturumu kapatın, aynı menüdeki "resume" seçeneği ile masaüstü açılışına devam edin ve giriş açılış ekranında yeni kullanıcı şifrenizi kullanın.
3- şurdaki linkte ekran ğörüntüleride var http://www.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3908.msg43162.html#msg43162

bu sorunu halletmiştim.teşekkürler

teneke

@solidsnake atlamışım konuyu demekki hallettiğinize sevindim, bildiğimizi aktarmak birbirimize sonuçta.

solidsnake

Var mı çözüm fikri olan, nerde hata yaptım?

heartsmagic

Açıkçası 4. sayfadan sonra insanda yardım etme isteği kalmıyor. Bence bu kadar yakınacaksan tez zamanda Windows'a dönmen senin hayrına olacaktır. Linux'u ve Ubuntu'yu beğenmek bir zorunluluk değil. Eğer kullanacaksan şunu unutma ki sık sık problemle karşılaşabilirsin ve yakınmak sana çözüm sağlamayacaktır. Linux uğraş ve zaman gerektirir ve uzun bir süre bu değişmeyecek. İnternet çıkışı olmadan iş yapacağını iddia ettiğin Windows'a geri dönmek her zaman senin elinde olan bir seçenek. Eğer burada yardım almak istiyorsan ve bizi yılgınlığa itmeden bunu yaptırmak istiyorsan lütfen yakınmayı bırak, daha sabırlı ol, yaptığın işlemleri daha dikkatli yapmaya çalış. Bu yazdıklarımdan sonra hâlâ yardım isteğinde bulunuyorsan

iwconfig çıktını görebilir miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

solidsnake

lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

wmaster0  no wireless extensions.

wlan0     IEEE 802.11bg  ESSID:"" 
          Mode:Managed  Frequency:2.412 GHz  Access Point: Not-Associated   
          Tx-Power=0 dBm   
          Retry min limit:7   RTS thr:off   Fragment thr=2352 B   
          Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

pan0      no wireless extensions.

heartsmagic

Kart tanınmış durumda, ağ yöneticisinde kablosuz ağlar görülmüyor mu?

iwlist wlan0 scan ne diyor?

solidsnake

heartsmagic

Bu durumda çevredeki kablosuz ağlar bulunamıyor demektir. Şu aşamada başka ne yapılabilir bilmiyorum.

solidsnake

Son olarak o zaman ; windows daki dosylarımı linux a aktarmak istiyorum fakat c ye girmek istediğimde

DBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
böyle bir hata ile karşılaşıyorum

solidsnake

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Aralık 2008 - 14:17:08
Bu durumda çevredeki kablosuz ağlar bulunamıyor demektir. Şu aşamada başka ne yapılabilir bilmiyorum.
Bu sorun neden kaynaklı olabilir?Önceki mesajlarımda bütün kodların çıktılarını gönderdim acaba onların çıkışlarında hata var mı?Acaba update yapsam sorunun düzelme şansı olur mu?

heartsmagic

Önceki yaptıkların kartın tanınması için gereken şeyler. Şu anda kart tanınmış görünüyor fakat bir uyumsuzluk söz konusuysa bilemiyorum.

Windows tarafındaki dosyaları aktarmak için ntfs-3g ve ntfs-config paketlerini kurupu gerekli ayarlamaları yapabilirsin.

solidsnake

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Aralık 2008 - 14:26:07
Önceki yaptıkların kartın tanınması için gereken şeyler. Şu anda kart tanınmış görünüyor fakat bir uyumsuzluk söz konusuysa bilemiyorum.

Windows tarafındaki dosyaları aktarmak için ntfs-3g ve ntfs-config paketlerini kurupu gerekli ayarlamaları yapabilirsin.
Bu sorunu halletim. teşekkürler. Fakat kablosuz olarak internete hala giremiyorum. Yapılması gerekenleri tekrar yaptım. Acaba ubuntudan kaynaklı bir sorun mu yoksa benim bilgisayarımdan mı?