Harddisk Tablosu silindi.

Başlatan ahmttvsn, 14 Mayıs 2011 - 08:19:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmttvsn

Merhaba arkadaslar.
Windows uzerinde iken harddisk bolumlemesi sirasinda bilgisayarim kapandi ve acilmiyor.

Oncelikle sistemi kurtarmak icin herseyi denedim ancak pc windows recovery cdsini bile calistirmiyor.
Acilmasi icin uzun bir bekleyisin ardindan ubuNtu10.10 calistirdim ancak oda cok yavas calisiyor ,donuk donuk..
Actigim live sistemde bilgisayar sekmesini acip suruculerimi kontrol ettigimde yaklasik 60tane 14GB lik bolum ve kendi bolumlerim vardi.
Forumu arastirdim ve sorunumun harddisk tablosu silinmesi olabilecegini saniyorum.
Gpart Dan kontrol ettim filesystem uNallocated olarak gorunuyor ve yeni bir tablo ekleyebiliyorum ancak Eski tablomu geri getirmem sart.
Bu sorunu cozme konusunda yardimlarinizi bekliyorum.

sema

TestDisk konusunu forumdan bir araştırır mısınız, eski disk tablonuzu geri getirebilir.
susema

aklan

Çalışan CD'de testdisk paketini kurduktan sonra,
testdisk
komutuyla konsoldan, testdisk'in komut satırı arayüzüne girmeyi deneyebilir misiniz? Eğer disk bölümleriniz birdenbire kaybolduysa ve disk üzerinde daha sonra bir değişklik yapmadıysanız, onu testdisk ile sorunsuz bir şekilde geri getirmek mümkündür. Daha önce bu sorun birkaç kere benim de başıma gelmişti.

Not: Testdisk'i kurmak için Yazılım Kaynakları'ndan bazı depoları etkinleştirmeniz gerekebilir.

Ekleme: @susema benden önce göndermiş. Ben bu iletiyi yazdığımda konuda yanıt yoktu.