IM(messenger'ler için) otomatik sohbet botu varmı?

Başlatan aperon, 18 Ocak 2009 - 22:57:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aperon

merhabalar,
linux altında kullandığımız amsn,emesene,kopete,pidgin'den herhangi biri için şu "msn live messenger"a eklenen otomatik sohbet botlarından varmı acaba???arkadaş live messengeri için kurdu bende elbet linux altında çok daha iyisi vardır bulup kurayım dedim ama bulamadım...
çok hoşuma gitti,kelimelere verilecek cevapları ayarlıyorsunuz... merhaba,mrb,slm diyene slm de
şu kelimeler varsa şunu de diye...biraz uğrasılsa cevaplarla süper birşey olur...ama programın ismini vermedi,zaten versede kullanamam linux kullanıyorum: )))

cevaplar için şimdiden teşekkürler...

umutubuntu

aMSN'de mevcut.
aMsn Eliza eklentisini yaptıkktan sonra kullanabilirsin.

atomkarinca

Jabber botu olduğunu biliyorum ama MSN botu hiç denemedim. Belki Bitlbee kullanırsanız IRC botlarını dönüştürebilirsiniz.

http://www.bitlbee.org

aperon

merhabalar,Eliza bot olarak çok güzel,sorulan cümlenin içinden listesinde olan kelimeye uygun cevabı veriyor.
parametreler şöyle;     response slm "slm nbr"
slm diyene "slm nbr" diyor,ama bota eklediğim sorulacak kelime eğer Türkçe karakter ş ı ç ö ü ğ içeriyorsa tanımıyor.listede eklenecek kelimelerle ilgili gene  bazı parametreler var ama ne olduğunu anlayamadım...eger varsa cümledeki 1 değil 2 kelimeye göre cevap ekleyebilsek süper olur...

yani Türkçe karakterleri nasıl tanır???ve cümleden listede olan bir kelimeyi cevaplamak yerine 2 kelimeye göre cevaplamasını nasıl sağlarım???
yardımcı olabilirseniz sevinirim.