PACKARD BELL MH-35 KUBUNTU 8.10 KURULUM SORUNU

Başlatan cotyora666, 24 Kasım 2008 - 00:51:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cotyora666

Arkadaşlar daha önce bu sorunu Packard Bell başlığı altında açmıştım. Sanırım yeterince görülemediği için tatmin edici cevaplar alamadım, dolayısıyla da sorunumu çözemedim. Sistemimi açıklamak istiyorum ilkönce
Packard bell mh-35 u 1235-56
dual core t2370 1.73 ghz
2 gb ram
sis 672 anakart
sis mirage +3 ekran kartı
wdc wd 2500bevs-00usto sata harddisk (western digital)
rt 73 wireless
realtek hd audio ses kartı

Harddisk için özellikle seri nosu nu verdim, çünkü kurulumda büyük ihtimal sata sorunu yaşıyorum. Kubuntu 8.10 kurulumuna geçmeden önce en düşük hızda ve sunucudan indirdiğim alternate olmayan isoyu cd ye yazdırdım. Akabinde bilgisayarımı cd başlatacak şekilde başlattım. Ardında canlı cd olarak çalıştırdım. Fakat ne hikmetse mavi kurulum çizgi görseli biraz ilerledikten sonra takılıp kaldı. Herhangi bir ilerleme yok. Farklı linux sürümlerini denedim. Pardus hyenna hyenna 2008.1 sonra open suse 11, ama hepsinde aynı sorun. Yani kurulum çizgi görseli bir yerde takılıp kalıyor ve bilgisayarımda hiç bir işlem yapılmıyor. Bazı arkadaşların dediği gibi acpi ayarlarını kapattım. Güvenli kipte çalıştırdım, yok yok yok.Windowsa mahkum kaldım. İşin enteresan tarafı windows xp kurulumunda hiç bir sıkıntı yaşamadım.Ne sata sürücü yükleme derdi nede f6 ya bas olayı. Sıkıntıdan derdimi anlatmayı çok uzattığımın farkındayım. Ama çözümün belli bir yerde olduğunu bilmek ve ona ulaşamamak delirtiyor beni. Bu arada eklemek istediğim bir ayrıntı var. Pc linuxos 2007 cd sini bir dergiden almıştım. ve canlı cd olarak çalıştı.
KDE  VER. 3.5.6
Release: 2.6.18.8tex5
machine i686
benim için mucize idi ama ne ses kartını tanıdı nede ekran kartını.

Neyse arkadaşlar kısacası bana yardımcı olmanızı temenni ediyorum.Yoksa bu bilgisayarı kıracağım. Parasızlıktan da bilgisayarsız kalacağım. Saygılar

heartsmagic

Bir başka başlık varsa oradan devam etmek daha uygun olur. İçimizden biri orada yorum yapmışsa, denenenleri görmek ister. Kaldı ki biz yorumları bile hatırlayamayız ki? Şimdi benim o başlığı bulmam, bir şey yazmış mıyım diye kontrol etmem, yazmışsam oraya atıfta bulunmam gerekir ki bence bu zaman kaybıdır.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sebatkar

20400149] Buffer I/0 error ondevice fd0, logical black 0
[216128340]hda drive not ready for command

kurulum cd ıso formatında yazarken dao seçeneğini işaretlemenizden kaynaklanmış olabilir :-\

heartsmagic

Alıntı yapılan: sebatkar - 18 Ocak 2009 - 01:41:58
20400149] Buffer I/0 error ondevice fd0, logical black 0
[216128340]hda drive not ready for command

kurulum cd ıso formatında yazarken dao seçeneğini işaretlemenizden kaynaklanmış olabilir :-\

Bu nedir? Bu başlıkla alakası ne?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.