Fotograf Yöneticisi

Başlatan btermeli, 22 Ocak 2009 - 10:33:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Merhaba,

2 gündür agzimin tadina göre bir fotograf yöneticisi ariyorum. Yapmak istediklerim;

*Ben zaten fotolarimi klasörlere koyuyorum, o nedenle aya, yila gore ayirmasin. Bana klasörlerimi göstersin, öyle tag yaratma, resimleri tek tek tagleme yaptirmasin, kalibinin adami olsun :)
*Fotolari secince, toplu olarak isimlerini degistirebiliyim,
*Fotolari duzeltince, otomatik kaydetsin. Yani fotografi cevirince bir de CTRL+s yapip, kaydetmekle ugrastirmasin,
*Facebook baglantisi olursa hayir demem.

Simdiye kadar denediklerim:
Picasa, islemciyi cok zorluyor, wine ile calisiyor, kapali kaynak, fotolarimin birer orneginin google'a gitmedigi asla bilemiyecegim.Resimleri düzenleyip, kaydedince "Originals" diye bir klasor yaratip, ayni fotolari 2. kez kopyaliyor.

F-Spot islemci düsmani.Resimleri ya yila ya da klasore gore diziyor. Ama resimler ayri ayri degil hepsi bir arada. Yani klasore tikladiginizda sadece baslangic resmine gidiyor, gerisi ne kadar resminiz varsa goruyorsunuz. Hos degil. Bunun icin tek tek tag olusturmaniz lazim, zaman kaybi. F-spot facebook  uygulamasi kirik, calismiyor.

Bir de Digikam+Kipi eklentileri buldum ama bu aksam deneyecegim.
Bunlarin disinda tavsiye edebileceginiz fotograf yöneticisi var mi?
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

garafatma

Evet benimde ihtiyacım var o tip bişeye benden önce davranmışın bakalım güzel öneriler gelcekmi :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

hasanyılmaz

Sayılan özelliklerin hepsi yok ama Mirage kullanıyorum böyle hızlı işler için, tavsiye ederim. Depolarda var.

http://mirageiv.berlios.de/index.html

garafatma

karıştırırken buldum "imgseek" diye bir program yüklemişim hatırlamıyorum? ama ilginç ve güzel birşeye benziyor şimdi gördüm artık yatmam lazım, yarın bakarım artık ama güzel bir deneyin derim. gruplara falan ayırmakta mümkün
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010