9.10 nu ne zaman kuracaksınız?

Başlatan superjax, 28 Ekim 2009 - 22:06:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kozanibo

bugğn çıksa çok iyi olurdu :) yarın da tatil baya gömülürdük 9.1 E :)

Yusuff

9.10 akşam üzeri çıkmıştı yanılmıyorsam. O zaman heyecandan ellerim titriyordu :)

Tabi o zaman irc'teki arkadaşlar daha sabahtan "daha siteye eklenmedi ama biz bulduk indiriyoruz" dediler ama ben sitede yayınlanana kadar bekledim. Bu sefer de torrent yayınlanana kadar bekleyeceğim. Olmadı Cuma günü kurarım İnşallah.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

localhost

Alıntı yapılan: Yusuff - 28 Ekim 2009 - 23:30:53
9.10 akşam üzeri çıkmıştı yanılmıyorsam. O zaman heyecandan ellerim titriyordu :)

Tabi o zaman irc'teki arkadaşlar daha sabahtan "daha siteye eklenmedi ama biz bulduk indiriyoruz" dediler ama ben sitede yayınlanana kadar bekledim. Bu sefer de torrent yayınlanana kadar bekleyeceğim. Olmadı Cuma günü kurarım İnşallah.
@Yusuff, Ubuntu 9.10 daha cikmadi yav  :D Eger gizli bir server biliyorsan millete adresi verde ilk indirinler Türkiye den olsun  ;D
Linux LPIC1 - MCSA

tab

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 28 Ekim 2009 - 23:46:17
@Tolga Ali bakıyorum baya heveslisin yarın sıfır kurulum yaparken resimlerini de tek tek çekmeyi unutma Wiki'ye 9.10 kurulumu anlatacaksın :D

bu zor ama gurur verici görevi üstlenmeye hazırım @BayboraKaan

senin isteğin ve tayfanın isteği benim için emirdir
hersey ubuntu için wiki için insanlık için gorev için cok ama cok tesekkür ederim.ÜSTAT

iKo

Alıntı yapılan: superjax - 28 Ekim 2009 - 22:06:11
arkadaşlar ben yeni sürümü yarın indirip kurmayı düşünüyorum.sizler ne yapacaksınız?beklemek gerekir mi biraz?

Windows değil ki bu :) Neyini bekleyeceksin :D İndir kur hemen, updateleri de yaptın mı tamamdır... Yok Windows çıkıyor, biraz bekleyelim bi hatalar temizlensin vs muhabbetleri var da Linux için öyle bir şey yok ki...

kozanibo

Alıntı yapılan: iKo - 29 Ekim 2009 - 00:20:00
Alıntı yapılan: superjax - 28 Ekim 2009 - 22:06:11
arkadaşlar ben yeni sürümü yarın indirip kurmayı düşünüyorum.sizler ne yapacaksınız?beklemek gerekir mi biraz?

Windows değil ki bu :) Neyini bekleyeceksin :D İndir kur hemen, updateleri de yaptın mı tamamdır... Yok Windows çıkıyor, biraz bekleyelim bi hatalar temizlensin vs muhabbetleri var da Linux için öyle bir şey yok ki...

ben yine de bekliyorum :D elimdeki cd kararlı bir 9.1 olması için :)

sireno52

selam  arkadaşlar   ben bu yazıyı öğlen vakti yazıyorum  ve saat  12:48  geçiyor   ubuntu 9.10  resmi sitesinde yayınlanmadı   tahmini saat kaçta yayınlanır  yani geçen sene   hangi saatlerde yayınlandı  tahmini olarak bir saat verirseniz sevinirim  valla ne yalansöylim merak  etmiyorda değilim  benim ençok  istediğim  ubuntu üzerinden   bir windows  kullanan biriyle görüntülü chat yapmak istiyorum eğer bu mümkünse  birkaç kişiyide ubuntu kullanıcısı yaparım inşallah  görüntülü chatte  bir sorun olmaz amsn  benim için bir fiyasko oldu  diye bilirim  
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

agritux

Söylediğin görüntülü sohbeti yapabilmek için imkanlar zaten var ubuntuda.
Akşam saatlerinde çıkması büyük ihtimal.
Akşam 10 a doğru çıkar
En geç gece 2 yi bulur diye düşünüyorum.
Belkide bir sürpriz yapıp öğlen yayımlarlar :)

sireno52

Alıntı yapılan: sessizce - 29 Ekim 2009 - 12:56:00
Akşam 10 a doğru çıkar
of ulan of  desene  akşam  10:00 kadar  evin  içinde olta atacaz   mahkumlar gibi  saatte geçmez   bekle bekliye bilirsen.. :D :D :D   (   En geç gece 2 yi bulur diye düşünüyorum. )sanmam diyorsunda 12`den sonra  ayın  30 u oluyor  bu sürüm  ayın 29 unda  çıkacak değilmiydi...    verdiğn bilgi için teşekkürler
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

aynshtein

Ben çıkana kadar bekleyemedim. Release Candidate sürümünü sıfırdan kurdum. Programlar ve güncellenen paketler için de yaklaşık olarak 650mb tutarında güncelleme yaptım:)
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

bytan

Alıntı yapılan: sireno52 - 29 Ekim 2009 - 13:34:03
Alıntı yapılan: sessizce - 29 Ekim 2009 - 12:56:00
Akşam 10 a doğru çıkar
of ulan of  desene  akşam  10:00 kadar  evin  içinde olta atacaz   mahkumlar gibi  saatte geçmez   bekle bekliye bilirsen.. :D :D :D   (   En geç gece 2 yi bulur diye düşünüyorum. )sanmam diyorsunda 12`den sonra  ayın  30 u oluyor  bu sürüm  ayın 29 unda  çıkacak değilmiydi...    verdiğn bilgi için teşekkürler

Aradaki saat farkını unutmayalım. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mrfreaky

ben indirdim ama acemi bir ubuntu kullanicisi oldugum icin nasil kurulcagini bilmiyorum.ubuntu update menagerden denedim olmadi son care ubuntuyu kaldirip yeniden kurmak.ubuntu nasil formatlanir?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2009 - 19:08:48

sorumun cevabini bilen yokmu.sabirsizlikla ubuntumu yukseltmek istiyorum ama nasil yapilcagini bilmiyorum.bilgilerinize...

sireno52

Alıntı yapılan: mrfreaky - 29 Ekim 2009 - 16:53:56
ben indirdim ama acemi bir ubuntu kullanicisi oldugum icin nasil kurulcagini bilmiyorum.ubuntu update menagerden denedim olmadi son care ubuntuyu kaldirip yeniden kurmak.ubuntu nasil formatlanir?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2009 - 19:08:48

sorumun cevabini bilen yokmu.sabirsizlikla ubuntumu yukseltmek istiyorum ama nasil yapilcagini bilmiyorum.bilgilerinize...
kardeş windows üzerindenmi indirdin yoksa  ubuntu üzerindemi indirdin  (indirirken  pc`de hangi işletim sistemi  vardı ) eğer windows üzerinde indirmişsen    indirdiğin  ubuntu 9.10  iso  paketini neroyla  cd`ye yaz   neroda yanlış hatırmamıyorsan    kalıba yaz seçeneğimi ne vardı.   gerçi uzun bir süreden beri k3b kullanıyorum cd yazmada    oyüzden neroyu tam tarif edemediysem  arkadaşlar beni  düzeltsin  ben   indirdiğim  ubuntu iso kalıbını    masa üstüne  kaydedip  sonra  k3b yi açıyorum  (  cd kalıba yaz ) ikonunu  tıklıyorum küçük bir pencere cıkıyor  pancerenin  üst sol tarafta   bir dosya resmi var onu tıkla   ubuntu iso  paketini bul  ve işaretle  hemen altta bir % 1  den balayıp  %100 de biten  dolum  ölçeği çıkacak    işte o % 100 oldumu   en alt sağ köşede başla seçeneği var onu tıkla   yazmaya başlar  yazım bittim kurulum cd `si hazırdemektir

mrfreaky

sen beni yanlis anladin galiba.cd ye yazdirma konusunda bir sorunum yok zaten.su anda bilgisayarimda vista ve ubuntu 8.04 var.ben ubuntuyu yukseltemedim ve son care silmek kaldi.ama ubuntuyu nasil silicegimi bilmiyorum.bana bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.yinede tesekkurler

Tlepsh

Daha 9.04'e başlayalı 1 ay oldu ama hiçbir linux dağıtımında olmadığı kadar çok alıştım Ubuntuya.
9.10 sürümünüde merakla bekliyordum. Yarın üniversiteden indirip hafta sonuda kurmayı düşünüyorum.
Çoğu kimse sıfırdan kurulumu tavsiye etmiş bu yüzden taşınabilir diskime yedeklemeyi yapıp kuruluma geçeceğim.
Şimdi bir sorum var arkadaşlar ben 9.04ü dvd imajından kurmuştum şimdi yeni versiyonun henüz dvd imajı yok gördüğüm kadarıyla.
Acaba beklesemmi yoksa cdden kurup güncellememi yapsam.

Saygılar.

superjax

bende bu dvd ile cd imaj farkını anlamış değilim?birisi kurulum cd si ile dvd arasındaki farkı söyleyebilir mi?

FıratikUS

Alıntı yapılan: mrfreaky - 29 Ekim 2009 - 20:39:28
sen beni yanlis anladin galiba.cd ye yazdirma konusunda bir sorunum yok zaten.su anda bilgisayarimda vista ve ubuntu 8.04 var.ben ubuntuyu yukseltemedim ve son care silmek kaldi.ama ubuntuyu nasil silicegimi bilmiyorum.bana bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.yinede tesekkurler
ubuntu daha önce kurduğuna göre tekrar kurulum ekranında dosya sistemini seçtiğin bölümde (ext4,ext3gibi)sürücüyü biçimlendir gibi bir seçenek var oraya tik koyacaksın gerisi normal kurulum süreci.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

kozanibo

salı günü kuracağım. bugün indirdim 9.1 i :)

anra

ben de henüz 9.10 u kurmadım güncelleme yöneticisinden yükseltmek ile sıfırdan kurmak arasında bir fark var mı? ayrıca hala ext3 dosya sistemini kullanan biri olarak ext4 ün kararlılığı nasıl ? bazı tecrübeli kullanıcılar ext3 ün bir süre daha kullanılmasından yanalarmış diye okudum..

erkuserdem

Alıntı yapılan: erkuserdem - 28 Ekim 2009 - 23:07:34
Önceki sürümlerde çalışmayan ses kartım nihayet 9.10 beta da tıkır tıkır çalışıyor oleyy :D   Ayrıcaa ndiswrapper kullanmayada son, wireless driverim da sorunsuz çalıştı beta da :)  Benden mutlusu yok, yaşasın 9.10

Kararlı sürüm kurdum, çevremdeki wireless ağlarını göremiyorum. Şaşırtıcı

superjax

evet güncellemeleri aldıktan sonra kablosuz kartım saçmalamaya başladı

Tlepsh

Dün 9.10u Acer 4315 dizüstü bilgisayarıma kurdum ve akşam saatlerinden beri test ediyorum. Önceki 9.04 sürümüne göre karşılaştırırsam;

* Kablosuz bağdaştırıcımı tanımış fakat bazı ayarlar yapmadan kullanamamıştım bu sefer ek hiç bir ayar gerekmeden sorunsuz çalışıyor.
* Önceki sürümde sesin az gelmesi sorunu vardı ve forumdan yararlanarak bu sorunu gidermiştim bu sürümde ses sorunsuz.
* Ekranı kapattığımda sistem kilitleniyordu ve resetlemem gerekiyordu bu sürümde sorunsuzca bekleme konumuna alıyor ve tekrar açılıyor.

Kısacası şu ana kadar çok memnunum.

Saygılar.

tgulen

Alıntı yapılan: Tlepsh - 31 Ekim 2009 - 21:45:00
Dün 9.10u Acer 4315 dizüstü bilgisayarıma kurdum ve akşam saatlerinden beri test ediyorum. Önceki 9.04 sürümüne göre karşılaştırırsam;

* Kablosuz bağdaştırıcımı tanımış fakat bazı ayarlar yapmadan kullanamamıştım bu sefer ek hiç bir ayar gerekmeden sorunsuz çalışıyor.
* Önceki sürümde sesin az gelmesi sorunu vardı ve forumdan yararlanarak bu sorunu gidermiştim bu sürümde ses sorunsuz.
* Ekranı kapattığımda sistem kilitleniyordu ve resetlemem gerekiyordu bu sürümde sorunsuzca bekleme konumuna alıyor ve tekrar açılıyor.

Kısacası şu ana kadar çok memnunum.

Saygılar.

Ben de 9.10'a geçerek kablosuz bağlantı sorunumu umarım bu versiyon ile çözmüş olurum... :)
"Müziksiz bir hayat hatadır" - Nietzsche

Sir Aenas

canca007

Bu sabah sipariş ettiğim 9.10desktop edition cd'si geldi. Hollanda etiketini görünce pakette aha ubuntular dedim içimden. 10gün oldu siparişi vereli, çok çabuk geldi açıkçası şaşırdım. Kurdum şuan anladım 9.04ten çok daha iyi. Çünkü 9.04'te tanımadığı bir sürü şey vardı. + Daha çok kasıyordu 2gbram'de bile kasıyordu, bunda maşallahı var. Daha çok sevdim 1hafta kadar kullanıyım genel fikrimide söylerim o  zaman. Bence herkes denemeli. :)