[Çözüldü] 15.10 Launcher Sorunu

Başlatan yazilimci_adam, 10 Nisan 2016 - 12:36:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yazilimci_adam

Arkadaşlar selam.

Ubuntu 15.10 kullanıyorum. Unity'de. Firefox'a yer imi eklemeye çalışıyorum en sol kısma. Başlatıcıya eklemeye çalışıyor çünkü otomatik görünüyor. Tweak Tools ile gizlenmesini istemiştim otomatik gizli olacaktı yani. Ancak bu dediğim gibi yer imi eklerken sıkıntı çıkartıyor. Bunu nasıl çözebilirim? Anlatmak istediğim şeyin ekran görüntüsü:

heartsmagic

Sorunu anlayamadım. Firefox'a en sol kısma yer imi eklemeye çalışmak derken ne demek istiyorsun tam olarak? Başlatıcı dediğin şey soldaki panel benzeri şeydir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yazilimci_adam

@heartsmagic hocam Firefox'da gördüğün gibi yer imleri var. Diziler var en solda. Yer imini diziler klasörüne sürükleyip eklemeye çalışınca launcher devreye giriyor oraya bir şey sürükleyemiyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim?

heartsmagic

Şimdi anladım, başlatıcı görünür hale geliyor ve engelliyor bunu. Bana kalsa Firefox penceresini küçültür yaparım :D Sorunu araştırmak için ilk elden deneyemiyorum, o kadar dolu değil bende o kısım. Bir başkası fikir yürütmezse artık Google'a müracaat ederiz.

yazilimci_adam

Google'da bunu ne olarak arayacağımı bilemedim aslında :( Ama çözebilirsem herhangi bir şey bulursam yine yazarım. Bu arada ben de dediğin gibi yapıyorum :D normalde hiç üşengeç birisi değilim ama buna zorlandığımı hissettim sinir oldum :D

heartsmagic

Bu yer imi ekleme işlemi nasıl yapılıyor? Şimdi bir dizin ekledim ben tam o köşeye, url'yi tutup sürekledim ama başlatıcı yükselmedi. Ya 16.04 üzerinde düzelttiler bu durumu ya da sen farklı bir şekilde ekliyorsun ve sorun oluşuyor.

yazilimci_adam

@heartsmagic hocam bende dock yani launcher otomatik gizleniyor. herhangi bir şeyi seçip sürüklemek için taşıyınca orası otomatik ortaya çıkıyor. oraya doğru sürüklemem önemli değil. galiba otomatik gizli olması ile alakalı. gizli değilken çalışma alanım ufalıyor bu pek bana göre değil gibi geliyor :/

heartsmagic

Ben de gizli kullanıyorum kendisini, sadece istediğim zamen ortaya çıkıyor. Ne şekilde ekliyorsun sen yer imini? Herhangi bir şey derken ne örneğin? Masaüstünden herhangi bir şey tutup taşırsan yükselmesi normal, o taşıdığın şeyi tanıyan bir şey olursa diye yapıyor bunu. Fakat, tarayıcı üzerinden benim eklediğim şekilde yer imi ekleyince şu an yükselmiyor kendisi.

yazilimci_adam

@heartsmagic hocam şöyle oluyor:

http://sendvid.com/r94b5o2x

Videoya almaya çalıştım.

neynefes

Seçke davranış ayarlarınız nasıl?

yazilimci_adam

Seçkeden kastınız nedir üstad. Tam anlayamadım. Eğer Launcher için dediyseniz şöyle bir ayar mevcut:

neynefes

Aşağı yukarı aynı yer :) Hassasiyet ayarlarını biraz düşürsek iş görür mü diye aklıma geldi.

yazilimci_adam

Maalesef :( denedim ancak olmuyor. Yani firefox ile sürüklediklerimi görmezden gelebilse keşke.

heartsmagic

Tamam, videodaki sorun bende de mevcut ama benim anlattığım şekilde yapınca sorun olmuyor. Oradaki bilgi kutucuğunu değil, seçili haldeki adres satırını tutup sürüklemeyi dene.

yazilimci_adam

Aynen oluyor. Acaba sıkıntı neymiş. Çözüldü etiketini ekleyeyim ben. Teşekkürler. Ben o kadar yıldır kullanıcıyım şu adres satırını bilmiyordum. Kendimden utandım :/

heartsmagic

Utanılacak bir şey yok elbette :) Ben o şekilde hiç yerimi eklemedim daha önce. Sen söyleyince deneme yapayım dedim, sonra "Bu adres neresinden tutuluyor ki acaba" diye arandım durdum. Kısacası beraberce utanabiliriz :) Sonra adres satırını seçip denemek geldi aklıma. Sen ısrarla sorun var dediğinde de "Acaba başka türlü nasıl oluyor?" diye düşündüm ki demek ki senin anlattığın şekilde de oluyormuş, bunu anladım.

Senin tuttuğun o bilgi kutucuğunu boş bir metin dosyasına bıraktığın zaman sayfa bilgilerini de basıyor beraberinde. Bir farklı algılıyor muhtemelen bunu Unity ve herhangi bir şeyle açabilmek için başlatıcıyı ön plana çıkartıyor. Adres satırından ise malum sadece adres geliyor.Şimdi biz birilerine yahu böyle bir sorun var desek acaba onlar da bu işin doğrusu olarak adres satırını mı gösterirler bilemiyorum. Senin yöntem daha pratik ama anlattığım gibi sanki sayfa bilgilerini de getiriyor beraberinde.