Ubuntu 16.04 flash player

Başlatan ludwigbodmer, 02 Temmuz 2016 - 01:49:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ludwigbodmer

Bazı siteler için flash player zorunlu oluyor. Adobe'nin sitesinden ubuntu için indireyim dedim fakat hata verdi sanırım adobe desteği çekmiş. Şimdi flash player olayını nasıl halledeceğim?

neynefes

Çalıştırmaya çalıştığınız şey nedir? Evet Adobe bizim tarafa desteği kesti. Bu konuda en acısız yol Chrome kullanmak olacaktır. Flash player içerisine gömülü olarak geliyor.

dexter

Firefox için aşağaıdaki yöntemle pepper flash yükleyebilirsiniz. 14.04 için işe yarıyor ama 16.04 için bilemiyorum. ama denemekyte fayda var. Tabii bunlarla hiç uğraşmak istemiyorum diyorsanız @neynefes'in dediği gibi direk chromeda kurabilirsiniz.

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install browser-plugin-freshplayer-pepperflash

kaynak: http://www.webupd8.org/2014/05/install-fresh-player-plugin-in-ubuntu.html

heartsmagic

Flash esasında depolarda var, çok güncel sürüm aramayan yerlerde de iş görüyor. Kişisel olarak kullanıyorum.
sudo apt-get install flashplugin-installer
Ancak, söylendiği üzere Adobe bizim taraf için desteği kesti, sadece güvenlik güncellemeleri veriyor. Güncel Flash için arkadaşların söylediği üzere ya Chrome ya da Pepper Flash. 16.04 depolarında Pepper Flash var, onu da belirtmiş olalım.
sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree browser-plugin-freshplayer-pepperflash
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Cüneyit Berkan

Merhaba ben darkorbit oynuyorum windows8 bütün tarayıcılarda darkorbit i oynayabiliyorum ama ubuntu 16,04 e geçtiğimden beri sadece choreme de oyanayabiliyorum ve choreme çok sıkıntılı mozilla firefox da ve ubuntunun kendi tarayıcısı sanırım ubuntu web tarayıcısında oynayamıyorum benim sistemin 64 bit ubuntu tarayıca adobe flash player i yükle dediğimde sistem 32 bit olarak görünüyor ben 32 bit ve 64 bit bütün flash player i yükledim ama oyunu açamıyorum.Ana sayfa açılıyor fakat oyunun oynandığı sayfa açılmıyor.1 aydır her yolu denedim şimdi bu sayfayı buldum buradaki peperflash ı yüklemeye çalışıyorum eğer olmaz buradan yazacağım.
BU yaptığım ayarları her tarayıcı için yapmam geerkir mi?Buradaki programı yükledikten sonra bütün tarayıcılar da otomatik olarak flash kurulmuş olacak mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Temmuz 2016 - 18:24:29

Buradaki ayarlar işime yaramadı oyun oynama sayfası her iki tarayıcı da da açılmıyor bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Burada yazan kodları tekrar denedim:
cuneyt@cuneyt-300E5EV-300E4EV-270E5EV-270E4EV-2470EV-2470EE:~$ sudo apt-get install flashplugin-installer
[sudo] password for cuneyt:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
flashplugin-installer zaten en yeni sürümde (11.2.202.632ubuntu0.16.04.1).
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 1 paket yükseltilmeyecek.
cuneyt@cuneyt-300E5EV-300E4EV-270E5EV-270E4EV-2470EV-2470EE:~$ sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree
pepperflashplugin-nonfree zaten en yeni sürümde (1.8.2ubuntu1).
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 1 paket yükseltilmeyecek.
uyarısı verdi paketler kurulmuş ama istediğim siteyi açmıyor hala ne yapabilirim?

heartsmagic

Cüneyit Berkan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Temmuz 2016 - 21:10:31
Firefox da darkorbit açıldı ama ubuntu web tarayıcısı hala aynı!Bu kodu girdim:

[sudo] password for cuneyt:
browser-plugin-freshplayer-pepperflash zaten en yeni sürümde (0.3.5-1~webupd8~xenial~3).
Aşağıdaki paket otomatik olarak kurulmuş ve artık bu pakete gerek duyulmuyor:
  libcolord-gtk1
Bu paketi kaldırmak için 'sudo apt autoremove' komutunu kullanın.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.

heartsmagic

Komut çıktıları için: kodetiketi

Ubuntu'nun kendi tarayıcısı da kalsın öyle. En az iki büyük tarayıcıda oyun çalışıyor neticede.