Pinnacle tv pctv 400e kurulumu

Başlatan drlinux, 01 Mart 2008 - 14:38:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drlinux

Uzunca bir direnme döneminden sonra Ubuntu'ya geçmiş bulunmaktayım. Bundan sonra bu forumlarda ve internet adresimiz olan http://www.xorg-conf.com üzerinden Gnu/Linux maceralarımı yayınlayacağım. Saygılarla.
Aşağıdaki adreste daha önce yazmış olduğum HOW-To'daki adımları aynen uygulayarak Pinnacle tv pctv 400e DVB-S Tv kartımı Ubuntu 7.10 (Gusty Gibbon) üzerine tanıtmış bulunmaktayım. Hepinize kolay gelmesi dileğiyle... Aklınıza takılan sorularda yardımcı olmaya çalışacağım.
http://wiki.pardus-linux.org/index.php/NASIL:pinnacle_tv_pctv_400e_&_Pardus_2007.3

fortran

Alıntı yapılan: drlinux - 01 Mart 2008 - 14:38:30
Uzunca bir direnme döneminden sonra Ubuntu'ya geçmiş bulunmaktayım. Bundan sonra bu forumlarda ve internet adresimiz olan http://www.xorg-conf.com üzerinden Gnu/Linux maceralarımı yayınlayacağım. Saygılarla.
Aşağıdaki adreste daha önce yazmış olduğum HOW-To'daki adımları aynen uygulayarak Pinnacle tv pctv 400e DVB-S Tv kartımı Ubuntu 7.10 (Gusty Gibbon) üzerine tanıtmış bulunmaktayım. Hepinize kolay gelmesi dileğiyle... Aklınıza takılan sorularda yardımcı olmaya çalışacağım.
http://wiki.pardus-linux.org/index.php/NASIL:pinnacle_tv_pctv_400e_&_Pardus_2007.3
drlinux, teşekkürler, güzel bir katkı. Bende de Skystar 2 dijital tv kartı var. Doğrusu kartı Ubuntu üzerinde tanıtmak için bir şey yapmaya gerek kalmıyor. Yalnızca Kaffeine veya benzeri bir program ile win32 codecleri gibi gerekli kimi araçların yüklenmesi sonrasında kart doğrudan kullanıma giriyor. Selamlar.
Özgür yazılım dergisi: eniXma

drlinux

Peki gnome ortamında doğru düzgün kullanılabilecek bir DVB-S destekleyen program biliyor musunuz? kaffeine artık sıktı da :) gerçi ben MythTV deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak şu anda laptopum kardeşim tarafından gasp edilmiş durumda :) 15 güne kadar sonucu yazacağım...

fortran

Alıntı yapılan: drlinux - 02 Mart 2008 - 23:59:16
Peki gnome ortamında doğru düzgün kullanılabilecek bir DVB-S destekleyen program biliyor musunuz? kaffeine artık sıktı da :) gerçi ben MythTV deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak şu anda laptopum kardeşim tarafından gasp edilmiş durumda :) 15 güne kadar sonucu yazacağım...
Doğrusu hayır. Televizyon izlemeye pek zamanım olmadığından pek kafa da yormadım açıkçası ama bence Kaffeine bu konuda yeterince tatminkar. Yine de izlenimlerini takip edeceğim. Selamlar.

s1bernet1k

Arkaşlar Mythtv yi deneyen ya da kullanan varmı ? varsa lutfen acilen yardım ...
Bir parça dejavu yaşadım. Hepsi bu

fortran

Alıntı yapılan: zafercanpolat - 18 Mart 2008 - 15:43:55
Arkaşlar Mythtv yi deneyen ya da kullanan varmı ? varsa lutfen acilen yardım ...
zafercanpolat, Mythtv kendisine özgü, bir veritabanıyla çalışma mantığına sahip bir program. Kendim kullanmadım ama sorunun ne olduğunu yazarsan ilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Selamlar.

Sypro

sanıyorum ki kendisi ile ilgili bir haber okuduğum için MythTV kurdum, daha kurulum sırasında bi sürü soru sorunca öyle bir sıkıldım ki bi daha açmadım bile.
kurulu duruyor :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

s1bernet1k

Tam olarak sorun şu  elimde skyvision dvb kart var. Kaffeine ile çalıştırdım hotbird uydusunda yaklaşık olarak1200 kanal buldum fakat turksat uydusunda 2 kanalı geçemedim :( kaffeine içindeki dvb-s klasorundeki turksat transporter dosyasına güncel kanal frekanslarınıda aynı şekilde ekledim ama bir turlu kanal bulamadım bu yüzden  Myth TV hakkında bilgi edinmek istiyorum DVB kartımla uyumlu olarak çalışacaksa MYth TV yi kullancam kurulumu ve sonrasında yapılacaklar hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum .. saygılar

fortran

Alıntı yapılan: zafercanpolat - 19 Mart 2008 - 13:08:50
Tam olarak sorun şu  elimde skyvision dvb kart var. Kaffeine ile çalıştırdım hotbird uydusunda yaklaşık olarak1200 kanal buldum fakat turksat uydusunda 2 kanalı geçemedim :( kaffeine içindeki dvb-s klasorundeki turksat transporter dosyasına güncel kanal frekanslarınıda aynı şekilde ekledim ama bir turlu kanal bulamadım bu yüzden  Myth TV hakkında bilgi edinmek istiyorum DVB kartımla uyumlu olarak çalışacaksa MYth TV yi kullancam kurulumu ve sonrasında yapılacaklar hakkında bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum .. saygılar
zafercanpolat, Kaffeine ile 1200 kanal oldukça iyi bir rakam. ;) Benim taramam o denli başarılı değil. Bu nedenle channels.dvb dosyasını (/home/kullanıcı_adı/.kde/share/apps/kaffeine/channels.dvb) bir biçimde buraya aktarırsan sevinirim. Türksat için yalnız Linux kullanıcıları değil, Windows kullanıcıları da tarama sonucunda tüm kanallara ulaşmak konusunda sıkıntı çekiyorlar ve kanal bilgilerini tamamlamak için değişik yöntemlere başvuruyorlar. Ancak ilgili kanal listesine ulaşmak mümkündür. Bulduğumda sana buradan ulaştıracağım. Selamlar.

fortran

Alıntı yapılan: fortran - 20 Mart 2008 - 20:12:23Ancak ilgili kanal listesine ulaşmak mümkündür. Bulduğumda sana buradan ulaştıracağım. Selamlar.
Umarım işine yarar. Türksat kanal listesi. Selamlar.

Sypro

Alıntı yapılan: fortran - 20 Mart 2008 - 21:07:22
Alıntı yapılan: fortran - 20 Mart 2008 - 20:12:23Ancak ilgili kanal listesine ulaşmak mümkündür. Bulduğumda sana buradan ulaştıracağım. Selamlar.
Umarım işine yarar. Türksat kanal listesi. Selamlar.

Alıntı YapNot Found
The requested document was not found on this server.

Web Server at 2dbilgisayar.com.tr

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

fortran

Alıntı yapılan: Sypro - 20 Mart 2008 - 21:10:08
Alıntı YapNot Found
The requested document was not found on this server.

Web Server at 2dbilgisayar.com.tr
Acele etmişsin Sypro, kuşkusuz kontrol ediyordum ve hemen de düzelttim. ;)

s1bernet1k

İligili dosyayı eve gider gitmez foruma aktaracam arkaşlar...

mus_dur

/home/kullanıcıadı/.kde/share/apps/kaffeine/Turksat-42.E dosyasını açın Girilen tüm frekansları silin sadece şunu ekleyin S 12731000 V 3333000 3/4

Kaffeine ile arama yapın.