Usb Dvb-s Çalıştıramıyorum? skystar3 usb-box

Başlatan bygeneral, 19 Şubat 2010 - 02:48:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bygeneral

senin anlattıklarını aynen uyguladım merak etme. yeniden başlatmamıştım sadece yeniden başlattım tekrar denedim fakat i386 32 bit olduğu için benimde 64 bit olduğu için paket kurulamıyor bile.

sen elinden geleni yaptın minnettarım artık bu işi zamana bırakıcaz. belli ki bazı şeyler daha oturmamış.

sizin verdiğiniz kod ise şöyle oldu!
[sudo] password for watson:
dpkg: error processing kaffeine_0.8.8-0ubuntu1~mtron2_i386.deb (--install):
cannot access archive: No such file or directory
Errors were encountered while processing:
kaffeine_0.8.8-0ubuntu1~mtron2_i386.deb

cumali

Her nasılsa 64 bit olayını gözümden kaçırmışım.Gelişmeleri burdan takip edelim.Birde şu başlıklara göz atarmısınız?

http://main.mepis-deb.org/testcrpkgs.html

http://packages.ubuntu.com/jaunty/amd64/kaffeine/download

bygeneral

:D yüzümü güldürdün süpersin.

Ama bakarmısın şimdiki olaya buradaki eksikleri nasıl tamamlıyacağız.

cumali

Verdigin resime bakıldığında win 32 codec paketinin olmadığı görülüyor.Bunun eksikligi bir şeyi ifade etmez.Yani görüntü ve ses almamaya engel degildir."ffmpeg" ve "phonon-backend-xine" paketlerini yüklemeniz yeterlidir.Synaptic paket yöneticisinde var.

bygeneral

ama asli sorun no devices dvb-s donanım yok diyor.

önce donanımı tanıtmanın yolunu bulmalıyız ki buda bizim sorunumuz değil

sigmaelektronik bu çözümü üretmesi lazım

yani bir sürü alternatif denedik ve olmadı birinin çıkıp 64 bit te böyle 32 de böyle tanıtmanız lazım bu şekilde kullanmanız lazım deyip son noktayı koyması lazım oda bu konuda yetkili mercih olan sigmaelektronik.

lazımları çok kullandım ama bunların yapılası lazım :D

yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. hayatınızda başarılar dilerim sizlere tekrar teşekkürler.

cumali

Pes etmek yok bygeneral, "no devices" uyarısı oda bir şeyi ifade etmez.Başıma çok geldi.Eger bir önceki mesajınızdan sonra doğru adımları takip ettiyseniz ve Türksat dosyasınıda resimde gösterdigim şekilde degiştirdiyseniz sorun yok demektir.Sistemi yeniden başlattığınızda "no devices" uyarısını almazsınız.Codec paketlerini kaffeine'yi kurmadan önce yapsaydınız bu uyarıyı almayacaktınız.Bak ne güzel kurulumu yapmışsınız.Oysa önceki mesajlarda bunu çözmeye çalışıyorduk.Artık geç oldu.İnşaallah yarın devam ederiz.

bygeneral

cumali bey kartımla ilgili şüpheye düştüm ve windows ortamında deneme imkanı buldum usb cihazım çalışıyor.
skystar resmi sitesinde 64 bitte çalıştırdıklarını söylüyorlardı hatta oradaki konunun takipçisiydim ve oradakileri uyguladıktan sonra buraya yazma gereği duydum.
esas konumuza dönelim ben şuana kadar yaptıklarımızı gerçekten bilinçli olarak yapmadım kastim şu ki ubuntuyu baştan kurup cihazımı öyle yüklemek istiyorum gelişmelerden haberdar ederim.

cumali

Deneylerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.Ubuntuyu baştan kurmaya gelince,tercih sizin.En azından tecrübe kazandırır.Ubuntuyu yeniden kurmanın alacağı zaman alt tarafı 20-25 dakika bir zaman.Sorunun çözümü noktasında paylaşımlarınızı bekliyoruz.Kolay gelsin.

bygeneral

Geniş çaplı araştırmalarım sonucu yabancı forumlardada dile getirdiğim skstar3 usb 2.0 a hiç bir şekilde destek alamadım ve verilmiyor. bir kaç yerde cevaplar şu şekilde oldu.

elinize bir havya alın veya usb kablonuzu değiştirin.
bunun esas sorunu ubuntunun tek başına bu cihazı çalıştıraması windows kurulu bilgisayarla birlikte çalışıyor.

zaten çalıştıran arkadaşların bir çoğunun bunu windows yardımı ile yaptığını okudum.
Yazılan kodların Pcı kartlarına göre olduğunu ubuntuda cihaza yeterli voltajın gelmediği kanaatindeyim.
ufak bir kod probleminin olduğunu ve bunun bir yazılımcı programcı tarafından yapılacağını ümit ediyorum.
çalıştıran arkadaşlara gelince şansınız gerçekten yaver gitmiş.
sonuç olarak ubuntuda çalıştıramadım.
skystar3 cihazımdan memnunum ve windows kurulumuyla kullanımıma devam ediyorum.

aygıtın windows çıktısıda budur ubuntu aygıtı otomatik olarak tanıyor fakat yazılım problemi olduğundan dolayı aygıt gerektiği gibi kullanılmıyor.
[IMG]http://pic1.resimupload.com/r8/thumb_354280255.JPG[/img]