Bu Klavye ve Mouse Kombinasyonu Linux'da Çalışır mı?

Başlatan AderAndro, 11 Mayıs 2021 - 19:14:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AderAndro

Merhaba, şu anda HP markalı kablosuz klavye ve mouse seti kullanıyorum. Klavye modelim HSA-D01K, mouse modelim ise HSA-DC1M. Ancak her ikisi de Linux'da çok sorunlu çalışıyor. Mouse'um donuyor, özellikle bilgisayarı ilk başlatmada çalışması için defalarca açıp kapatmam gerekiyor, klavye ise ayrı bir cinnet nedeni. Her 2-3 dakikada bir bağlantı mutlaka kopar ve pillerini çıkartıp yeniden takmadan düzelmez. Ancak bu sorunlar Windows kullandığım 2-3 aylık süreçte asla yaşanmadı. Yani sorun Linux ile olan uyumsuzluğu. Bu sorun beni şaşırttı çünkü daha öncede sadece Windows ile uyumlu olan kablosuz klavye ve mouse'lar kullanmıştım ve hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Kullandığım bu klavye ve mouse seti beni artık bezdirdi, bu nedenle kendime yeni bir kablosuz kombinasyon aramaya başladım. Logitech'in MK470 Slim Wireless Combo modeli hoşuma gitti ancak buda sadece Windows'u destekliyor. Dediğim gibi daha öncede Linux desteği olmayan modeller kullandım, hiç birinde en ufak bir sorunla karşılaşmadım ancak yaşadığım son HP deneyimi bu konuda beni endişelendirdi. Aynı kopma ve donma sorunlarını yaşamak istemiyorum açıkçası. Sizce Logitech'in bu kablosuz klavye ve mouse setini Linux'da sorunsuz bir şekilde kullanabilir miyim?

Sözünü ettiğim set: https://www.logitech.com/tr-tr/product/mk470-slim-wireless-combo?crid=1759

Benim beğendiğim model yerine daha iyi bir öneriniz varsa bunu belirtebilirsiniz. Ancak kablosuz olmalı. Ayrıca oyuncu klavyesi gibi kaba ve yüksek tuşlara sahip olan klavyelerden hiç hoşlanmadığımı da belirtmem gerekiyor.

Sistemim:
(Not: Zorin OS, Ubuntu ve Debian temellidir.)