Çevrenizde Linux kullanan kadın var mı?

Başlatan heartsmagic, 26 Aralık 2008 - 00:12:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrenizde Linux kullanan kadın var mı?

Evet, bir tane.
124 (19.6%)
Evet, birden çok.
118 (18.6%)
Hayır yok.
392 (61.8%)

Toplam Oy Verenler: 397

Skywalker87

Bölümümde bulunan tüm bayan arkadaşlarım linux türevlerini kullanmakta.Onların sayısıda toplamda 25 filan eder sanırım  ;D  Özellikle ubuntu pardus  ve fedora 3 lemesini çok seviyorlar 8)
The Bird Of Hermes Is My Name.Eating My Wings To Make Me Tame

Only the strongest will survive
Lead me to heaven when we die  I have a shadow on the wall  I'll be the one to save us all

komutano

Ablam pardus kullanıyor fakat ubuntu açıkken neyin nerede olduğunu anlayamadığını söylüyor.  Bence bayanlara özel bir ubuntu kde sürüm çıksın ehehe
Pardus 2009 + Xp + Ubuntu Studio 9.x + Elektro Gitar

garafatma

Kız arkadaşıma da Mint kurdum isteği üzerine, oda artık bir linux kullanıcısı ve mutlu bir kullanıcı :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

shafck

Keşke olsa...Çevremde bırakın Linux kullanan bayanı,Linux hakkında en ufak bilgiye sahip olan BİRİ(evet bayan demiyorum,erkeklerde dahil) yok.Benim çevremin ne yazıkki daha firefox vs. bile haberi yok.MSN+ie= bilgisayar oluyor onlar için.Zaten biraz da bu yüzden geç tanıştım Linux la.Varlığından 2-3 senedir haberdarım ve 1 seneyi geçkin alternatif sistem olarak kullandım.1-2 aydırda varsayılan  :)

Bikaç sefer anlatmaya çalıştığım insanlar oldu.Ama genelde aldığım cevap "Ne uğraşıyon oğlum al 5 kağıda bir XP kullan" oldu.Daha ne anlatayım ki ben bunu diyen adama...

By_Mihni

Bayan yokta bay mevcut ileriki zamanlar bayan arkadaşlarında linux a geçeceğine inanıyorum :)

aynshtein

Alıntı yapılan: Skywalker87 - 02 Mart 2009 - 22:10:53
Bölümümde bulunan tüm bayan arkadaşlarım linux türevlerini kullanmakta.Onların sayısıda toplamda 25 filan eder sanırım  ;D  Özellikle ubuntu pardus  ve fedora 3 lemesini çok seviyorlar 8)

@Skywalker87, sen hangi gezegende yaşıyorsun? :) Biz, bilgisayarkolik erkeklere bile Linux'u kullandırmakta zorlanırken nasıl oluyor da sizin gezegende bayanlar Linux (üstelik de türevlerini) kullanıyor? :P
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

canosayan

yazıları okudukça merak ediyorum. acaba forumun bayan/erkek oranı kaç?
Chmod bizim işimiz.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Amd

Alıntı yapılan: bytan - 19 Mart 2009 - 17:45:04
Erkek Bayan oranı:   37.4:1

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=stats

Verdiğiniz linkte herşey meydanda. Çok şeffaf bir platform olduğu anlaşılıyor.

Sypro

Bu da ortalama 100-110 bayan üye ediyor. Cidden az değilmiş.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: Amd - 19 Mart 2009 - 20:02:45

Verdiğiniz linkte * her şey meydanda. Çok şeffaf bir platform olduğu anlaşılıyor.

Gözlerim yaşardı. Popüler 4. üye benim :D

bytan

Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 19 Mart 2009 - 21:41:33
Alıntı yapılan: Amd - 19 Mart 2009 - 20:02:45

Verdiğiniz linkte * her şey meydanda. Çok şeffaf bir platform olduğu anlaşılıyor.

Gözlerim yaşardı. Popüler 4. üye benim :D

Bense hep kadro  dışıyım. :D

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

bytan

Çok naziksin @ALpAsya. Teşekkür ederim.
Bil ki, bu düşünceler karşılıklı.

PF @ ST

canosayan

epeydir smf kullanmıyordum unutmuşum burayı.
bir de bayanlar cinsiyet belirtmemiş olabilir.
Chmod bizim işimiz.

soneday

Ben hiç ne gördüm ne duydum.Zaten ablam yüzünden Windows'u tutmak zorundayım pcimde  >:(
Varsa bir kalbin,bırak seviversin.

wincih

1-) Eski nişanlım
2-) Bir arkadaşım
3-) Şu anki kız arkadaşım. :)
Bir Çiçek Açsın Bin Fikir Yarışsın / Mao

canosayan

peki soruyu şöyle sorsak. çevrenizde kendi linux yükleyerek kullanan bayan var mı?
Chmod bizim işimiz.

wincih

1-) Ben kurdum
2-) Bsd üzerine çalışıyor. :)
3-) Bilgisayar Mühendisi benim kuracak halim yok. :)
Bir Çiçek Açsın Bin Fikir Yarışsın / Mao

gunen

eşim ve 5 yaşındaki kızım kullanıyor.

özgürubuntu

Eşim ve Ben kullanıyoruz, Eşim Gnome'u KDE'den daha çok seviyor. Benim için çokta önemli değil KDE veya Gnome.. her ikisini de seviyorum  :)

Gimp Uzmanı

Ubuntu kullanıcılarını neden kadın ve erkek olarak ayırıyoruz.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 03 Nisan 2009 - 21:55:55
Ubuntu kullanıcılarını neden kadın ve erkek olarak ayırıyoruz.

Ayırmak derken?

Herhangi bir ayrım yapmıyoruz. Bilgisayar kullanan bayan sayısı erkeklere göre daha az olması ve bilgisayar kullanan bayanlar arasında da linux tabanlı sistemleri kullanan kişi sayısının az olması nedeniyle bir nevî şevk olması açısından böyle bir konu açılmış. ;)

raspacı

Ben 10 civarında kadın tanıyorum ubuntu kullanan. Bir tanesi sevglim oluyor. Diğerleri muhalif bir gazete tüm bürolarına ubuntu kurduğu için kullanmak durumundalar. Çok ta memnunlar hallerinden.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

Mustinet

Öğretmen olan ablam kullanıyor. Zorlu bir mücadeleden sonra internet explorer da yükledim sisteme çünkü kanayan yaramız MEB'in sitesine illa ki internet explorer ile girmek gerekiyor. Onun haricinde hiçbir sorun yok, daha da ötesinde bilgisayara windows kur yada ben bunu kullanamıyorum demiyor, destekliyor ve amacını da çok doğru buluyor, açık kaynağa destek veren herkese teşekkür ediyor.

NuCLeuS

Benimde çevremde linux kullanan bayan yok..Aslında windows kullanan bayan da yok..Çevremdeki bayanların en iyi yaptıkları şey MSN, Facebook, İnternette gezinmek, Winamp veya Media Playerda müzik dinlemek..Windows'un yeni versiyonu çıkmış desen o ne derler.. Yani bayanların bilgisayardan anladıkları bu 3-4 tane şey.. Değil linuxu, windowsun bile ne olduğundan habersizler :D .. Kullandıkları platformun ne olduğu onlar için hiç de önemli değil...