[Anket] En Güzel Masaüstü Yarışması (Nisan - Mayıs 2014)

Başlatan sem, 05 Mayıs 2014 - 01:04:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[Anket] En Güzel Masaüstü Yarışması (Nisan - Mayıs 2014)

kalkan1973
2 (4.7%)
plazma
1 (2.3%)
CeYHuN07
7 (16.3%)
Felâsife
16 (37.2%)
Ustadharak
6 (14%)
if
8 (18.6%)
shadow.
6 (14%)
l0n3w0lf
2 (4.7%)
karboran
3 (7%)
ikia
3 (7%)
ubuntuki lilith
13 (30.2%)
tlg
2 (4.7%)
Gray Hat Ninja
6 (14%)
aksuugur76
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 43

Oylama kapandı: 14 Mayıs 2014 - 21:01:51

sem

• Anket için son oy kullanma tarihi 14 Mayıs'tır.
  • Her üyenin 2 oy hakkı vardır.
  • Seçeneklerdeki kullanıcı adına tıklayarak o kullanıcının paylaştığı masaüstünü görüntüleyebilirsiniz.
  • Anket tamamen yoruma açıktır, masaüstleri hakkındaki yorumlarınızı lütfen paylaşınız.
  • Katılımcıların masaüstlerini oluştururken kullandığı bileşen detaylarını bu başlık altında sorabilirsiniz.

Katılan herkesin masaüstü güzel görünüyor, katılımcıların hepsine teşekkür ederiz.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ubuntuki lilith

Kendim dışında iki arkadaşıma oy kullanmak istedim, gerçi zaten ikisinin masaüstü de benimkinden daha güzeldi. Birisi zaten bu işlerin ustası desem o kendisini anlar. Bir de eskiden ğnome vardı, adını değiştirmiş midir, hala forumda mıdır bilemiyorum. Yarışma vesilesiyle aklıma geldi.

sem

@ubuntuki ğnome'u ben de takip etmeye çalışıyordum ki bir ara kendisi de Dergi Ekibi'ne katılmıştı da o masaüstlerinin nereden kaynaklandığını anlayabilmiştim o zaman. Yarışmalara tekrar katılacak olursa diye anekdot düşeyim =) kendisi artık Sherlock Holmes kullanıcı ismini kullanıyor.

Bu yarışmada da çok güzel masaüstleri var, hatta sanırım beni Conky kullandıracak Conky'ler de gördüm =) Ama oyumu biraz sona saklayacağım ben.=)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

karboran

@Felâsife bence yarışmaya katılmanız süresiz yasaklanmalı  oyumun her zaman biri gidiyor.

@ikia OpenBox'dan anlayan ve özelleştirmeyi sevende biri olarak,  ne kadar bazı araçlarla biraz openbox olmaktan çıkmışsada yinede çok beğendim :). Simge setiniz nedir ? .

@if beğenmedim :D  ;D belki çok beyaz var gözümü aldı ondan :) .
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

ikia

@karboran, teşekkür ederim.Evet biraz fazla oynadım bu sefer Openbox ile. :) Ama seviyorum işte. Simge seti ise Flamini.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

if

arpia

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuki lilith

Açık ediyorsak oyumuzu, benden de oylar elbette @Felasife ve bir de @CeYHuN07'ye gitti.

if

agritux

if

Alıntı yapılan: agritux - 06 Mayıs 2014 - 23:49:31
:) biz anlamıyoruz malesef.

Suç bende @agritux. Yeteri kadar eser ortaya koymadım ki inceleyip güzelle güzel olmayanı ayırt edebilecek göz zevkine erişesiniz :P

agritux

Alıntı yapılan: ifAlıntı yapılan: agritux - 06-05-2014, 23:49:31 biz anlamıyoruz malesef.
Suç ben de @agritux. Yeteri kadar eser ortaya koymadım ki inceleyip güzelle güzel olmayanı ayırd edebilecek göz zevkine erişesiniz
E o halde sizden ve özellikle Serkan abiden belli aralıkla gözlerimizi şenlendirmenizi bekliyoruz :)

Gray Hat Ninja

Oylar Felâsife ve if'e gitti.Bütün arkadaşlara başarılar.  :)
Back To Basics !

Caine

Beşiktaşlı olmamama rağmen gözüme CeYHuN07'nin masaüstü daha hoş geldi, oyum ona gitti.

heartsmagic

Alıntı yapılan: agritux - 07 Mayıs 2014 - 08:39:45
Alıntı yapılan: ifAlıntı yapılan: agritux - 06-05-2014, 23:49:31 biz anlamıyoruz malesef.
Suç ben de @agritux. Yeteri kadar eser ortaya koymadım ki inceleyip güzelle güzel olmayanı ayırd edebilecek göz zevkine erişesiniz
E o halde sizden ve özellikle Serkan abiden belli aralıkla gözlerimizi şenlendirmenizi bekliyoruz :)

Bende o yetenek yok maalesef :)

özgürubuntu

Tatava yapmadan @if ve @Gray Hat Ninja'ya bastım oyu geçtim :P

Gray Hat ile @ubuntuki lilith arasında kaldım ama eOS'un sadeliği baskın geldi yoksa Khaleesi gönlümü çok çelmişti :)

@if'in masaüstü sanat eseri gibi. Arch galiba? Forumda Arch kullananlarının sayısında artış mı var? OMG! Ubuntu sitesinde de Arch'a yönelik bir haber vardı galiba..

Hepinizin eline sağlık :)

ubuntuki lilith

@özgürubuntu  Khaleesi ile biraz tribünlere oynadım esasında, pek matah  bir şey yok zaten masaüstümde. Uzun bir aradan sonra ilk yarışma olduğu için öyle bir katılmak istedim. Yoksa ben kurulum yaptığımda gelen ekran ile devam edenlerdenim, görsel özelleştirmelere ilgi linuxla ilk tanışılınca oluyor ama zamanla sönüyor ya da bende öyle oldu  :D
Birkaç kez ateşle adımı yazıp yağmur yağdırdım, küp döndürmüştüm, sanırım bir ay sonra da hepsini kaldırmıştım  :)

özgürubuntu

@ubutuki lilith, aynen bahsettiğiniz gibi Ubuntu'yu ve uzun bir süredir kullandığım eOS'u geldiği gibi kullandım. Şu an 14.04 var ve Ambiance teması hatta mor duvar kağıdı bile duruyo :) Bahsettiğiniz şovlar ilk bir kaç hafta sadece

Barış Can

oyum felâsife ve if'e gitti efenim. grayhat ninja adlı kullanıcımızın masaüstlerini sık sık takip etme şansı buluyorum paylaştıklarından ötürü ve sanki paylaştıklarının yanında bu biraz daha sönük kalmış zannımca. 

selamlar, sevgiler.
başarılar dilerim.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

if

Alıntı yapılan: agritux - 07 Mayıs 2014 - 08:39:45
E o halde sizden ve özellikle @heartsmagic'den belli aralıkla gözlerimizi şenlendirmenizi bekliyoruz :)

Ben tamam da @heartsmagic'in bir masaüstü yöneticisi kullandığını nereden çıkartıyorsun @agritux. Kulağıma gelen haberlere göre sanal terminaller (tty) üzerinden işini görüyormuş. Üzerine bir de tmux'la ekranı dörde bölüyormuş:)

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 07 Mayıs 2014 - 21:07:05
@if'in masaüstü sanat eseri gibi. Arch galiba? Forumda Arch kullananlarının sayısında artış mı var? OMG! Ubuntu sitesinde de Arch'a yönelik bir haber vardı galiba..

Hepinizin eline sağlık :)

Şakalar bir yana, sanat eseri kadar yok ya hu @özgürubuntu. @Sherlock Holmes gibi bu işi iyi bilen arkadaşlar dururken... Duvar kağıdı güzel ama:) Çook uzun süredir bu gtk ve simge temasını kullanıyorum. Eskiden sık değiştirirdim temaları ama duruldum artık. Bazen masaüstü ekran görüntüsü konusuna ileti gönderirken değiştiriyorum temayı, sonra buna dönüyorum.

Evet Arch Linux kullanıyorum ( bu cümleyi her yazışımda "Arch kullananlara hangi dağıtımı kullandıklarını sormanıza gerek yok, onlar söyler." cümlesi geliyor :). Arch kullanıcıları sayısında artış olup olmadığına dair bir fikrim yok. Arch, alternatif bir dağıtım arayanlar için hep seçenek olmuştur kendisinden haberdar olduğumdan beri. Yuvarlanan bir sistem olması ve istediğim gibi inşa edebilmem ( GTK3 bağımlılığı olmadan meselâ ) beni cezbeden tarafları. Hemen hemen Ubuntu ile de elde edilebilir aynı sistem ama kimi işler biraz daha zor olabilir, GTK3 bağımlılığı olmadan inşa etmek gibi. Ubuntu kullanmıyor muyum? Kullanıyorum tabii ki. Hatta epey bir süre Arch'ı açmamıştım. Ubuntu'nun rahatlığına alışınca bırakmak zor oluyor.

Oy veren arkadaşlara teşekkür ederim:)

karboran

Alıntı Yap
Ben tamam da @heartsmagic'in bir masaüstü yöneticisi kullandığını nereden çıkartıyorsun @agritux. Kulağıma gelen haberlere göre sanal terminaller (tty) üzerinden işini görüyormuş. Üzerine bir de tmux'la ekranı dörde bölüyormuş:)

3mpx kamerayla bi foto çeksin yarışmaya katılsın , o uçbirime oyumu düşünmeden atarım :D
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

Felâsife

@karboran
@ubuntuki lilith

Oylarım sizindir, beğendim.
Gerçi diğer çalışmalarda çok hoşlar, seçim yapmak zor bir şey.

Bu sefer öncekilerden biraz daha fazla katılım olmuş gibi, umarım bundan sonrasında dahada fazla katılım olur.

Oy verenlere şimdiden teşekkürler.  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

heartsmagic

@karboran, eyvallah :) Bu kadar güzel masaüstleri çıkartan arkadaşlar varken cidden bana yer yok burada :)

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"