[Anket] En Güzel Masaüstü Yarışması (Kasım 2012)

Başlatan alquirel, 08 Kasım 2012 - 10:34:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[Anket] En Güzel Masaüstü Yarışması (Kasım 2012)

Rbbt
18 (43.9%)
arpia
7 (17.1%)
Ryuzaki
10 (24.4%)
Felâsife
7 (17.1%)
Quantal Quetzal
11 (26.8%)
odyssey
5 (12.2%)
memetbahsi
1 (2.4%)
Oburix
8 (19.5%)

Toplam Oy Verenler: 41

Oylama kapandı: 14 Kasım 2012 - 10:34:45

alquirel

» Anket 14 Kasım'da sona erecektir.
» Her üyemizin 2 oy hakkı mevcuttur.
» Oylar sonradan değiştirilemez.
» Seçeneklerdeki bağlantıya tıklayarak ilgili masaüstü görüntüsüne ulaşabilirsiniz.
» Başlık her türlü yoruma açıktır.

Tüm görüntüler için : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=36479.0

Başarılar arkadaşlar. ;)

KemalALKIN

Katılım yapan arkadaşların çoğunun 2-3 kere düzenleme ve ekleme yaptıkları da gözümden kaçmadı değil yani haberleri olsun :=).

Oylarım; Oburix (minimum tüketim maksimum görsel kalite), Ryuzaki (Apple logosu canımı sıksada karanlık tarafı beni içine çekti aynı Android gibi).

Ben artık katılmıyorum belki ilerde ama o ileriyi göremeyeceğiz gibi :D.

Obama'nın dediği gibi FORWARD!..

Not: Neler yaptıklarını vb. bunları yazmayan arkadaşlar umarım daha sonradan paylaşabilirsiniz :). Benim gibi meraklılar var çünkü.
www.tckemal.ist

Rbbt

Konuyu takip edenler biliyorlardır ama ben buradan da söyleyeyim neden düzenleme yaptığımı. Eklediğim görüntünün çözünürlüğü 2 gün sonra sebebini bilmiyorum ama değişti bu yüzden eklediğim görüntüde hiç bir şey belli olmuyordu, o yüzden aynı görüntüyü tekrar ekledim (: Herhangi bir değişiklik yapılmadı aynı görüntü eklendi...
What happens when I become main source of a pain!!!

KemalALKIN

Rbbt

Suçlama yapmadım sadece ek görüntü ve değişiklik yapanlar gördüm o yüzden. Ama sizinkinde fark göremedim ben :D. Saatlerden kurtulmanıza sevindim tasarımda :D. Darısı renk ve transparanlık olaylarına :D. Tabi bu benim kendi fikrim :D.
www.tckemal.ist

facell

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 480 @ 2.67GHz
Bellek: 3.7 GB
İşlemci Mimarisi: x86_64
Masaüstü Ortamı: GNOME Shell

arpia

Pek bir özelleştirme göremedim bu ay, bu yüzden tek oy @Felâsife abimize/arkadaşımıza gitti.
Başarılar...

tux

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 08 Kasım 2012 - 12:05:03

Ryuzaki (Apple logosu canımı sıksada karanlık tarafı beni içine çekti aynı Android gibi).

Bence de Applae logosu pek olmamış. Çünkü 1 yıl boyunca Mac OS X Snow Leopard kullandım. Gerçekten çok güzel bir işletim sistemi.

monthy_python

Ben de neler kullandığını falan ayrıntılarıyla yazan herkese teşekkür ederim, sayelerinde oynayıp duruyorum masaüstüyle!  :)

Barış Can

Oradaki tasarım Debian ve Debian uzantılı dağıtımların "zaferi" adına betimlenmiş bir tasarımdır, velev ki oraya apple logosunu koymadılar tasarımı yapan kimseler... Bu kez de, "Neden apple konulmamış, apple Linux'tan daha mı iyi?" gibi sorular sorulabilirdi. Bu yüzden bence, bu soruları sormak ve görüşler sunmak yerine söz konusu olan "En Güzel Masaüstü Yarışması"nın tasarımları hakkındaki görüşlerimize ağırlık vermeliyiz.

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim sevgili arkadaşlar. Masaüstü detaylarını yarışma bittikten sonra paylaşacağım. Bu arada oyum @arpia'ya gitti.

Sevgilerle.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

Rbbt

Oyum Ryuzaki ve Felâsife için.

@Ryuzaki pencere teması koyu duvarkağı üzerinde kendini tam olarak gösteremese de gayet hoş duruyor. (:

@Felâsife paneldeki başlatıcıların farklı renklerle çerçevelenmesi güzel olmuş ayırt etmeyi kolaylaştırıyor o renklere uyumlu bir duvarkağıdı olsa süper olurdu bence. (:

Felâsife

Katılım niyeyse bir türlü çift hanelere ulaşmıyor, oysa üç hanelere bile gelebilir lakin bu gidişle çift haneler de mümkün görünmüyor tabii, anlaşılan bir sır gizem durumları var.  ;D

Oyum Rbbt de gitti, resmen Kde'nin ayarlarıyla oynanmış, Kde kde'likten çıkmış başka bir şey olmuş, gerçi bu kadar oynama pek bana uymaz yani ben uğraşmam ama görüntü güzel.
Baltalı adamdan korktuğum için oyumu veriyor değilim yani  :D

Arpia'nın cesur dağıtımı Sabayon da güzel olmuş, keşke biraz daha üzerinde çalışsaymış diyeceğim ama o renkli konsoluda yeter tabii.

Quantal Quetzal, ın çalışmasıda gayet güzel göründü gözüme, hele üst kısım çok başarılı, ellerine sağlık. :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

hckr

@arpia @ryuzaki

@arpia'ya sormak istiyorum Faience 12.10 Unity'de Dosya Yöneticisinde sendeki gibi görünmüyor maalesef bir düzenlememe mi yapmam gerekiyor?

arpia

@hckr, nasıl göründüğünü merak ettim şimdi :)
GTK+ pencere teması Faience, her hangi bir düzenleme yapmadım.

Masa üstü sadeyken çalışmak daha kolay geliyor, aksi taktirde yoruyor ki bu aralar kafamı kaldıramıyorum :)
Bende @ryuzaki gibi sade seviyorum genelde.

@Rbbt, bu arada kullandığın art alan bir süredir telefonumun ekranını süslüyordu, denk gelmiş :)

Kullandığım conky favorim zaten ama sadece sade masa üstü sevmesem bile @Rbbt yada @Felâsife kadar özelleştirme yapamam :)

@Rbbt her zaman başarılı görseller çıkartıyor ortaya, @ryuzaki'nin seçimleri hep güzel :) @Felâsife genel de uyum ve özelleştirmelerinize bayılıyorum zaten. Mutlaka bir uyum oluyor art alan ile simge seti arasında :)

Neyse tekrar başarılar herkese, oy veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Rbbt

Oy veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Benim en çok kafa yorduğum şey conkyde güzel bir hava betiği oluşturmaktı bunu da conkywx ile sonunda hallettim. Tek sorun conkywx'in bilgileri aldığı sitede Bursa için hava bilgisinin toplandığı istasyon arada bir devredışı kalıyor ve İstanbulun hava durumu görüntüleniyor, onuda bir çare buluruz yakında (: Bu arada conky için @VinDSL'e ve conkywx için @paramvir'e teşekkür ediyorum buradan bir kez daha, çok uğraştırdım onları (:

Son olarakta sistem bilgilerini verip kaçayım (:

ArchLinux + KDE 4.9.3
Pencere Teması = Oxygen
Plasma teması = Gaia10
Simge teması = Reflektions
Dock = CairoDock
Yazı Tipi = Aller (Sistem genelinde)
Uygulama görünümü için = Bespin (Baghira bespin) kullanıyorum (bu görüntüde yok ancak ekran görüntülerini paylaştığımız başlıkta görebilirsiniz)

hckr

@arpia

Pencere çubuğunun hemen altında dizin yolunun bulunduğu kısmın arka planına bakar mısın bende çok çok açık gri(Pencere seçili olduğu zaman)

arpia

hckr

NightBlue

Alıntı yapılan: hckr - 10 Kasım 2012 - 16:37:49
Alıntı yapılan: arpia - 10 Kasım 2012 - 16:35:38

Pek fark göremedim ama.
O zaman sıkıntı yokmuş böyle tasarlanmış :)

Ordaki sorun Nautilustan kaynaklanıyor.Nautilus 3.6 ya göre dizayn edilmiş bir tema kullanıyorsunuz.Nautilus u 3.6 ya yükseltmek için http://askubuntu.com/questions/201631/how-do-i-install-nautilus-3-6-in-12-10 bağlatısına bakabilirsiniz.Bu arada oyum @Rbbt e gitti.Tebrikler kde özelleştirmeniz güzel görünüyor.

hckr

Alıntı yapılan: NightBlue - 10 Kasım 2012 - 17:16:39
Alıntı yapılan: hckr - 10 Kasım 2012 - 16:37:49
Alıntı yapılan: arpia - 10 Kasım 2012 - 16:35:38

Pek fark göremedim ama.
O zaman sıkıntı yokmuş böyle tasarlanmış :)

Ordaki sorun Nautilustan kaynaklanıyor.Nautilus 3.6 ya göre dizayn edilmiş bir tema kullanıyorsunuz.Nautilus u 3.6 ya yükseltmek için http://askubuntu.com/questions/201631/how-do-i-install-nautilus-3-6-in-12-10 bağlatısına bakabilirsiniz.Bu arada oyum @Rbbt e gitti.Tebrikler kde özelleştirmeniz güzel görünüyor.
3.6'da ya unity uyumsuzluğu var ya da nautilus menüleri değiştirilmiş geri güncelleme ile 3.4.2'ye göndüm.Kararlı kararlı devam edelim Evolve kullanırız ne olacak :)

Linux

Uzun süredir yarışmaya katılmaya nail olamadım malesef, işlerin güçlerin yoğunluğundan takip  etmek mümkün olmuyor. Bir sonraki ay, bende aranızda olacağım inşallah : )

KDE'yi görsel anlamda düzenlemek ve güzel bir hale getirmek gerçekten biraz bilek işi ister ve bunu gayet güzel bir şekilde gerçekleştirdiği için ilk oyum @Rbbt ve sadeliği ve göz yormayan tasarımı nedeniyle @Ryuzaki 'ye verdim. Bir oy kullanma daha hakkım olsaydı @Odyssey 'e verirdim aralarında epey gidip geldim.

iyi olanmanın kazanmasını temenni ediyorum.

KemalALKIN

1. Olan Rbbt'yi tebrik ediyorum. Senin üzerinde bir şans var arkadaş :D hep dereceye giriyorsun. Tekrar tebrikler. Herkesede tebrikler. Averemu huu hu hu hu :D. Ben katılamadım, içimde tasarım sevinci kalmadı :D beğenmiyor kimse hehe :D.
www.tckemal.ist

Rbbt

Oy veren herkese teşekkür ederim, sonunda birinci olabilidim (:

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

arpia

Barış Can

» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.