[Arşiv]10.04 usb'den kurma

Başlatan xxx3, 02 Nisan 2010 - 12:06:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxx3

Arkadaşlar malum 10.04 çıkmasına az bir süre kalmışken arkadaşlarla indirip kuralım dedik bir arkadaşımızın dizüstü bilgisayarının cd sürücüsü bozuk bizde flashtan kuralım dedik bir * diğer arkadaşımızde aynı iso'yu cd'ye çekti ve bilgisayarına kurdu hiç bir problem yok lakin biz flashtan bir türlü kuramadık. Flashı başlatıyoruz ubuntu ekranı geliyor daha sonrasında ekran kararıyor ve hiç* bir şey çıkmıyor epey bir bekledik ama hep aynı flash diski ubuntunun kendi aracıyla oluşturduk. Daha önce 9.10'u aynı yöntemle aynı bilgisayara kurmuştuk acaba 10.04 de bir hata filan mı var diye biraz araştırdım ama kayda değer * bir şey bulamadım.Bilgisayarın markası cbox şunu belirtmekte fayda var bilgisayar ilk alındığında içinde mandriva yüklüymüş. Sizce sorun ne olabilir ayrıca unetbootin kullanarakta farklı bir flashla deneme yaptık sonuç gene aynı  :( 

eribol

Aklıma gelen tek şey usb den okuma hızının düşük olması. Bende okuma hatası veriyordu. Zaten sorunlu bir flash bellek idi. Yani usb ile bağlanıyor kalıbı oluşturuyordum. Ancak iş usb den okumaya geldi mi takılıp kalıyordu.

xxx3

Yardımınız için teşekkür ederim ama ben daha önce aynı flashla 9.10'u defalarca kurdum bilmiyorum acaba sorun neden fakat ben 10.04'de bir sorun var diye düşünüyorum. :)

XRumer

Aynı bilgisayara mı kurmuştunuz?

xxx3

Alıntı yapılan: XRumer - 10 Nisan 2010 - 12:09:47
Aynı bilgisayara mı kurmuştunuz?
Evet aynı makinaya flashdan kurulum yapmıştım

ebubekirs

10.04'ün beta olmasından kaynaklı da olabilir. Biraz daha bekleyin bence.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

cumali

10.04  LTS beta 2 deki hatalardan biride ana makinaya kurulum sırasında disk bölümleme kısmında hata vermesi.Final sürümünde düzelecegini umuyorum.

sdelican

10.04 ü unetbootin ve sistemdee halihazırda yüklü gelen usb başlangıç diski oluşturucu ile usb den kurulum yapmaya çalıştım ama olmadı. lütfen yardım edin, optik sürücüm çalışmıyor.
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

heartsmagic

@sdelican, olmama sebebini aktarabilirsen eğer bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar yardımcı olmaya çalışırlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xxx3

Alıntı yapılan: sdelican - 29 Nisan 2010 - 19:24:01
10.04 ü unetbootin ve sistemdee halihazırda yüklü gelen usb başlangıç diski oluşturucu ile usb den kurulum yapmaya çalıştım ama olmadı. lütfen yardım edin, optik sürücüm çalışmıyor.
Hangi sürümü kullandınız acaba bir de hata iletisi filan aldınız mı ?? Önceleri eğer doğru bir tahminse bu alfa ve beta sürümleri sıkıntılıydı sorun vardı ama rc sürümünde ben ve sorun yaşayan birkaç arkadaş hiç bir ayar yapmadan kurdular ve bizde olayı ubuntuda genel bir hata olarak değerlendirmiştik.

sdelican

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Nisan 2010 - 23:17:06
@sdelican, olmama sebebini aktarabilirsen eğer bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar yardımcı olmaya çalışırlar.

Sorun çözüldü. Problem programda imiş.  Ben unetbootin programını synaptic ten yüklemiştim. Programda sürüm seçiniz kısmı var , orda 10.04 yazmıyordu ben de 9.10 seçip, 10.04 isosunu göstermiştim. sonuç olarak olmamıştı. Programı unetbootin sitesinden son sürümünü indirip işlemleri yeniden yaptım ve sonuç başarılı, şu an 10.04 LTS'm ile cevaplıyorum mesajınızı :):):)
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

xxx3

Alıntı yapılan: sdelican - 29 Nisan 2010 - 23:41:54
Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Nisan 2010 - 23:17:06

Sorun çözüldü. Problem programda imiş.  Ben unetbootin programını synaptic ten yüklemiştim. Programda sürüm seçiniz kısmı var , orda 10.04 yazmıyordu ben de 9.10 seçip, 10.04 isosunu göstermiştim. sonuç olarak olmamıştı. Programı unetbootin sitesinden son sürümünü indirip işlemleri yeniden yaptım ve sonuç başarılı, şu an 10.04 LTS'm ile cevaplıyorum mesajınızı :):):)
Geçmiş olsun bu arada 10.04 getiğiniz içinde hayırlı olsun