Pardus-Linux.org eDergi 4. Sayısı Yayımlandı

Başlatan baDibere, 01 Ocak 2009 - 02:02:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

egitimist

Alıntı yapılan: osifa - 02 Ocak 2009 - 20:34:25
Elinize sağlık dergi çok başarılı olmuş. :)

Mandriva altında kpdf'de sorunsuz ancak Okular'da sunum olark açılmasına izin verdiğimizde, sunum kontrol dışı arka arkaya açılıp bitiyor. Bu sırada da görüntülerin ortası kademeli olarak ekranda kalıyor. :)

Anladığım kadarıyla Mandriva'da koşan KPDF ile Pardus'ta koşan KPDF'nin farklı davranış sergilemesi söz konusu. Sorun dün itibariyle çözüldü.

Çağlayan Bey, bana gönderdiği e-postada bu başlıktaki görüntüleme problemlerine atıfta bulunmuş. Vista, Windows xp, Pardus vb. kullanan sistemlerde sorun yok. Sadece gnome belge görüntüleyici yazılımında şeffaflık sorunu yaşandı.Ubuntu kullanıcıları,  xpdf veya alternatif bir pdf okuyucu yazılım kullandıkları taktirde sorunsuz görüntüleyebilirler. Dün itibariyle kaynak dosya güncellendiğinden belge görüntüleyici yazılımıyla da sorunsuz görüntülenebilmektedir.

osifa

Alıntı yapılan: egitimist - 02 Ocak 2009 - 23:01:47...Anladığım kadarıyla Mandriva'da koşan KPDF ile Pardus'ta koşan KPDF'nin farklı davranış sergilemesi söz konusu....

Çok doğru bir tespit. Pardus altında Pdf dosyaları otomatik sunum olarak açılırken sorun yaşanıyor. Bu yüzden enixma'da ki otomatik sunum özelliğini kaldırdık. Aksi halde Pardus kullanıcıları sorun yaşıyordu. :)

egitimist

Alıntı yapılan: akif - 06 Ocak 2009 - 18:17:46
ben dergiyi indirdim. Yalnız bir problemle karşılaşıyorum şöyleki; indirdikten sonra internet bağlantım olduğunda dergi açılıyor. İnternet bağlantım olmadığında dökümanın zarar gördüğünü belirten bir yazı çıkıyor ve dergiyi okuyamıyorum. Pardusun diğer sayılarında bu problem yok son sayısında 4. sayısında bu problemle karşılaşıyorum. Siz de bu şekilde bir problem yaşıyor musunuz?

Denedim bir sorun göremedim. İnternet bağlantısıyla alakasının olmadığını düşünmekle birlikte bağlantımı kesip denedim; sorun yok. Linux ve windows kullanan iki msn arkadaşıma da denettirdim. Onlar da sorunsuz görüntülendiğini söylediler.

Tarayıcınızın ön belleğini temizleyip tekrar indirmeyi deneyin. Firefox için; araçlar=>Özel Verileri Temizle