İntel Ekran Yırtılması Çözümü

Başlatan pitikiti, 26 Haziran 2020 - 03:53:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pitikiti

Uzun zamandır Compositor açık olmasına rağmen İntel ekran kartımda ekran yırtılması problemi yaşıyordum. Deneyimli bir kullanıcı değilim. Bir sitede karşılaştığım intel config dosya düzenlemesi ile bu problemi giderdim. Önceden uyarmak istiyorum sisteminizde oluşacak herhangi bir problemden sorumlu hissetmek istemediğimi belirterek bulduğum linki paylaşıyorum. Eğer İntel ekran kartınız var ise ekranda veya videolarda kesik çizgiler görüyorsanız akıcı değilse görüntüler bu çözüm işinize yarayabilir.Komutları uyguladıktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatmanız gereklidir.Bu arada kullandığım sistem Linux mint 20 Ulyana xfce masaüstüdür fakat farklı dağıtımlarda da bu sorunla karşılaştım.
Sitede uyguladığım kod sadece ilk terminal penceresini nano parametresi ile düzenlemek oldu dosyayı yazdırıp çıktıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve ekran yırtılması oluşmadı. İlk nano uygulamasından sonraki anlatımlar bu adım olmaz ise denenir lütfen yanlış birşeyler yapmayın rica ediyorum.
https://learnubuntumate.weebly.com/screen-tearing-on-intel-graphics.html
İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?

fafnir35

Merhaba Ubuntu sürümüm 20.04.2, bahsettiğiniz gibi ilk terminal penceresi parametlerini uygulayarak ekran yırtılması problemimi hallettim, Ubuntu 18.04 sürümüyle yaşamaya başladığım sorun nihayet çözülmüş oldu çok teşekkürler.