Counter Strike ve Quake isteyenlere

Başlatan Eren, 06 Ekim 2008 - 20:14:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: maxspacemax - 06 Kasım 2008 - 09:09:26
Alıntı yapılan: xwes - 06 Kasım 2008 - 08:43:03
Urbani indiriyorsunuz. 700 mb. Icinde uc tane kisayol var. Biri mac bir windows biri de linux icin. Herhangi bir isletim sisteminde kisayola tikliyorsunuz ve oynuyorsunuz. Windowsta da linuxta da kurulum gerektirmiyor.
(linux icin olan lisayolun ismi şu "ioUrbanTerror.i386") tek yapmaniz gereken buna tiklamak.

Doğru dosyayı indirmişim. Ama belirtilen dosyayı wine ile çalıştırıyor.

sh ioUrbanTerror.i386

iş görür. Ancak normal şartlar altında tıkladığında Wine ile açmaması lazım. Çalıştırılabilir dosyaları yanlışlıkla Wine'e atamadığına emin misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maxspacemax

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Kasım 2008 - 09:39:52
Urbani indiriyorsunuz. 700 mb. Icinde uc tane kisayol var. Biri mac bir windows biri de linux icin. Herhangi bir isletim sisteminde kisayola tikliyorsunuz ve oynuyorsunuz. Windowsta da linuxta da kurulum gerektirmiyor.
(linux icin olan lisayolun ismi şu "ioUrbanTerror.i386") tek yapmaniz gereken buna tiklamak.

sh ioUrbanTerror.i386

iş görür. Ancak normal şartlar altında tıkladığında Wine ile açmaması lazım. Çalıştırılabilir dosyaları yanlışlıkla Wine'e atamadığına emin misin?
Herşey olabilir. Üzerine tıkladığım zaman açılmıyor. Verdiğin komutu deneyeyim.

xwes

[/quote]

Bakin indridiginiz dosya içerisinde "oUrbanTerror.i386" isimli olan linux içindir. Windows için olan dolayisiyle wine ile açilabilenin ismi "ioUrbanTerror.exe"dir. Karistimadiginiza emin misiniz? Birde şu var, eger oUrbanTerror.i386'a tikladiginizda oyun açilmiyorsa root olarak bu dosyaya sag tiklayin, ozellikler deyin ve "erişim haklari" sekmesinden "Bir program gibi çalişmasina izin verin"i seçin. Bu durumda sorunun çozulmesî gerek.
(Root olarak bu işlemi yapabilmek için, ya termînalden "sudo nautilus" yazarak bu klasore gidip işlemi yapin, ya da sisteme "login" penceresinden root olarak giriş yapin.)

maxspacemax

Alıntı yapılan: xwes - 06 Kasım 2008 - 13:41:17
Bakin indridiginiz dosya içerisinde "oUrbanTerror.i386" isimli olan linux içindir. Windows için olan dolayisiyle wine ile açilabilenin ismi "ioUrbanTerror.exe"dir. Karistimadiginiza emin misiniz? Birde şu var, eger oUrbanTerror.i386'a tikladiginizda oyun açilmiyorsa root olarak bu dosyaya sag tiklayin, ozellikler deyin ve "erişim haklari" sekmesinden "Bir program gibi çalişmasina izin verin"i seçin. Bu durumda sorunun çozulmesî gerek.
(Root olarak bu işlemi yapabilmek için, ya termînalden "sudo nautilus" yazarak bu klasore gidip işlemi yapin, ya da sisteme "login" penceresinden root olarak giriş yapin.)

Kullanıcı kipinde yaptım. Mükemmel tespitin için teşekkür ederim.

xwes

AbkHaZiaN

Boyut çok fazla İndirmememin tek sebebi :(

erhangulsum

tesekkurler aciklaman icin, kurulum istememesi guzel.

peki serverdan oyun oynaniyor mu csdeki gibi?

erhangulsum

URBAN TERROR

kurdum, oyuna girdim, ancak tek basimayim :D

server ya da bot olayi var mi acaba?

erhangulsum

burada:

http://topservers.beer-garden.org/ut.php

biraz server buldum fakat oyunda serverlari ekleyemedim...

ip adresi yazmaya calistigim sirada server adina gidiyor yazdiklarim, sapitti sandim pc :)

ayni hatalari alan veya duzgun birsekilde oynayabilen kimse yok mu?

heartsmagic

Sunucu elbette var. Sunucuları listeledin mi sen? Türkiye'den bile birkaç tane sunucu mevcut. Ayrıca bot özelliğinin de olduğu konuşulmuştu bu başlıkta. Sunucu eklemene gerek yok, sen listele dedikten sonra kendiliğinden görünürler.

erhangulsum

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Nisan 2009 - 23:36:32
Sunucu elbette var. Sunucuları listeledin mi sen? Türkiye'den bile birkaç tane sunucu mevcut. Ayrıca bot özelliğinin de olduğu konuşulmuştu bu başlıkta. Sunucu eklemene gerek yok, sen listele dedikten sonra kendiliğinden görünürler.

bende hic cikmadi :S

hicbir server gozukmuyor, ekleyemiyorum da

ironic

"play online" bölümüne girdikten sonra bir kere " get new list" e basın bekleyin. Bulunan bütün sunucular görüntülenir. birden fazla basarsanız bağlantı sorunu oluşuyor. biraz bekliyorsunuz. "refresh list" ' de herhangi bir sorun yok.

erhangulsum

Alıntı yapılan: ironic - 13 Nisan 2009 - 23:49:20
"play online" bölümüne girdikten sonra bir kere " get new list" e basın bekleyin. Bulunan bütün sunucular görüntülenir. birden fazla basarsanız bağlantı sorunu oluşuyor. biraz bekliyorsunuz. "refresh list" ' de herhangi bir sorun yok.

su anda ubuntuya tam gecis icin vistadan son yedeklerimi aliyorum, sanirim 1 saate deneyebilirim, get list dedigimde hicbirsey cikmamisti, ayrica bi hareket falan gorememistim :)

tesekkurler yardimci oldugunuz icin

empax

Guzel oyunlarmis. Tremulous ve OpenArena oyunlarini kurdum  ;D
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

heartsmagic

Get List dediğinde eğer internet bağlantın varsa muhakkak listenin gelmesi lazım.

erhangulsum

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Nisan 2009 - 01:10:15
Get List dediğinde eğer internet bağlantın varsa muhakkak listenin gelmesi lazım.

UBUNTUYA TAM GECIS YAPTIM, yani vista tarih oldu :D

oyunu verdiginiz linkten indirdim, hemen de acildi. internetim de var kablo takili...

internet sorunum olmamasina karsin server guncellenmiyor...

sizde varsa  ekran  goruntusu vs koyar misiniz?

add server dedigimde

no server list from master server
diyor.

ekran goruntusu de koydum, cep ile cektim :) henuz caps almayi bulamadim

[IMG]http://img244.imageshack.us/img244/8295/200904140203173.jpg[/img]
Shot with HTC Touch Diamond P3700 at 2009-04-13

heartsmagic

Sunucu eklemene gerek yok. Play Online- Get New List yeterli.

erhangulsum

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Nisan 2009 - 03:18:08
Sunucu eklemene gerek yok. Play Online- Get New List yeterli.

vallahi kafayi yicem, bende basinca hicbisey cikmiyor, 1 tane ciksa ona da raziyim...

ilk mesajdaki linkten indirdim ve ioUrbanTerror.i386 dosyasindan aciyorum. acmadan once bahsettiginiz gibi bu dosyaya sag klik yapip erisim haklarindan calistirma sekmesindeki bir program gibi calismasina izin ver i de isaretledim. internetim de var ama sorun nedir anlamadim :S

erhangulsum

baska serverdan yeniden indirip yeniden   denedim ama nafile...

sorun bi tek bende mi arkadaslar nasil is bu :)

Hollandadayim, ayarlarim vs normal. Hic server cikmiyor

xwes

Bakin yukaridaki ekran goruntusunde altta source diye birşey var, onun internet oldugundan emin olun.

erhangulsum

Alıntı yapılan: xwes - 14 Nisan 2009 - 11:03:12
Bakin yukaridaki ekran goruntusunde altta source diye * bir şey var, onun internet oldugundan emin olun.

evet zaten internette

erhangulsum

arkadaslar bu arada Hollanda'da yasiyorum, bu yuzden bir sorun olabilir mi?

xwes

Pek sanmiyorum. Az once denedim bende de bir sorun yok. Peki sizde wine yuklu ise bir de wine ile deneyebilir misiniz? :) Çunku wine ile exe dosyasindan oyunu açarsaniz sorunsuz oynayabiliyorsunuz ve zamaninda bendeki bir network sorununu bu şekilde çozmuştum.

erhangulsum

Alıntı yapılan: xwes - 14 Nisan 2009 - 11:44:02
Pek sanmiyorum. Az once denedim bende de bir sorun yok. Peki sizde wine yuklu ise bir de wine ile deneyebilir misiniz? :) Çunku wine ile exe dosyasindan oyunu açarsaniz sorunsuz oynayabiliyorsunuz ve zamaninda bendeki bir network sorununu bu şekilde çozmuştum.

oyunu acti fakat yine server eklemedi. elle eklemeye calisinca da ip yerine yazdigim rakamlar bazen server adina yaziliyor ve manuel de ekleyemiyorum :(

anlamadim gitti.

siz nerden indirdiniz? belki bendekinde sorun var diyecegim fakat 2 kez indirdim farkli serverlardan

xwes

geçen sene indirmiştim hatirladigim kadari ile kendi sitesinden indirmiştim.