Grub2Win ve rEFInd Boot Sorunu

Başlatan Erkanyavuz61, 02 Eylül 2020 - 17:45:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Erkanyavuz61

Merhaba arkadaşlar, bir sorunum var ve sorunumu çözebilecek kişilerin linux ile ilgili bilgiye sahip arkadaşlar olacağını düşünüyorum ve bu yüzden sizlerden yardım istiyorum.
Ben Android x64 türevlerini kullanan bir insanım ve gayet memnundum ancak bir gün Android önyükleme kısmında(boot) takılı kaldı ve ben de laptopun kapama tuşuna basarak zorla kapattım ve tekrar açtım. Bu hatayla karşılaşmak yerine laptop Windows 10 olarak açıldığı için sorunun farkına varmadım. Tekrar yeniden başlatınca resimde gördüğünüz sorunla karşılaştım(eklere bakınız). Daha önce de önyükleme ekranında takılı kalma olayından dolayı laptopu yeniden başlatmak zorunda kaldığım için laptopun EFI kısmı zarar görmüştü. Ben de bunun üzerine Windows 10'a güncelleştirdim ve güncelleme sırasında sanırsam EFI kısmı düzeldi. Yani işin özü şuan Windows açısından bir sorun yok ama bu sorundan dolayı Android x64 kullanamıyorum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Grub2Win'i kaldırıp rEFInd adlı önyükleme programını yükledim ancak o da aynı hatayı verdi. Sorunun kaynağını bilen varsa lütfen cevap yazsın çünkü ne olduğunu anlamış değilim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]