Google DNS ile Google'ı Kullanamamak =)

Başlatan Alquimista, 20 Aralık 2009 - 00:41:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alquimista

Evet son bir kaç saattir yaşadığım komik hadise aynen bu.

Google DNS çıktı, süper bir şey diye değiştirdik dnslerimizi 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak fakat google'ın kendi DNS'i www.google.com'u açmıyor. Araç çubuklarından vs arama yapılamıyor.

İşin ilginç tarafı www.ubuntu-tr.net'uda açamadım. bağlantımdan mı bilemiyorum ama, Google DNS ile google'a girememek sadece benim bu bir kaç saattir yaşadığım sorun değilmiş. Twitter'dan baktığım zaman bu sıkıntıyı sadece benim yaşamadığıma emin oldum.

şuan opendns kullanıyorum. yani 208.67.222.222 ve 208.67.220.220

bilginiz olmasını istedim. bu ilginç konu hakkında bilgi sahibi oldukça paylaşacağım =)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

özgürubuntu

Evet bende neden böyle oluyor diyordum.. Google TR'ye giremiyorum

helluri

Google dns kullanıyorum. gmail google yok..

heartsmagic

Gmail değil de Google'ı bende de çözemiyor şu anda Google DNS'leri. Burası içinse açmasına rağmen ara ara yavaşlama hissediliyor.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ihtiyar said

Yaklaşık 1 saattir böyle sanırım. Oldukça fazla kişi kullanıyormuş Google DNS'lerini, bunu görmüş olduk -twitter, ff. :)

utdmr

Gariptir, ben de Google DNS kullanmama rağmen hiç bir yavaşlama veya açmamazlık olmuyor, şimdi tekrar google ve gmail'i denedim, sorun yok gibi...
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Alquimista

@ihtiyar Said yaklaşık 3 saattir google dns ile giriş yapamıyorduk biz yahu. yani saat 23'den bu yana benim fark ettiğim. kimi kişilerde saat 21'den bu yana giremediğini yazmış. ilginç hakikatten. başka bir siteye girmekte sorun yaşansa bu kadar çabuk fark edilmezdi herhalde =D

ben şuan dns'leri google dns olarak değiştirdim ve utdemir'in söylediği gibi şuan girebiliyorum bende. fakat evdeki diğer bilgisayar hala giremiyor google'a.

Zaten şu internet hayatımda bir şey öğrendiysem, o da yeni olan her şeye bir müddet şüphe ile bakmak gerektiğidir =) neyse yarın bir açıklama gelir herhalde bu durum ile ilgili.

düzeltiyorum, bende halen google dns ile google'a girilemiyormuş. az önce girebildim ama şuan yine google aramayı kullanamıyorum.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

heartsmagic

Anlık güncelleme olsun, sorun bende de devam etmekte.

Alquimista

http://twitter.com/#search?q=google%20dns

https://friendfeed.com/search?q=google+dns

@heartsmagic ben kafayı taktım bu konuya, bir kaç saattir twitter/ff gibi yerlerden takip ediyorum. halen herkes bu sorunu yaşıyor.

bazı kişiler sadece chromium google dns'ler ile çalışıyor yazmış ama bende çalışmıyor hiçbir tarayıcıda. google.co.uk yada google'ı in english olarak ingilizce biçiminde kullanınca çalıştığıda söyleniyor ama denemedim açıkcası, bence bir anlamıda yok tam anlamı ile kullanamadıktan sonra.

heartsmagic

Farkındadır Google, birkaç saate düzelir diye düşünüyorum :)

Alquimista

farkındadır heartsmagic haklısın ama işin ilginç tarafı ben son 4-5 saattir bilgisayar başındayım ve sıkıntı hala devam ediyor =) yahu ubuntu-tr'ye yazsalardı şöyle bir sıkıntım var diye şimdiye kadar başlık 20 defa cevaplanıp sorunları çözülmüştü =D

heartsmagic

Hehe, eee olayın çapı büyük olunca çözümü de geç oluyor. Bir ara Gmail hizmet verememişti uzun sayılabilecek bir süre. Hadi ücretsiz kullananlar neyse de müşterilerini düşünün Google'ın :) Farkında olmadıklarını sanmıyorum. Eğer öyleyse daha büyük kabahat :) Farkındadırlar da ya çözümü bulamadılar ya da çözümün bize yansıması geç oluyor.

Alquimista

haklısın sorun büyük yahu. ama halen çok eğleniyorum ben bu durumla. google tarihine yazılası bir olay =D

bu arada bir çözüm yolu öğrendim arkadaşımdan az önce, bu dns sorunu yaşayan arkadaşlar

http://www.google.com/webhp

adresi vasıtası ile google'a ulaşabiliyorlarmış ;)

canosayan

hala opendns kullanan biri olarak çok rahatım.

denemedim değil. goole dns'i de denedim. aslında çoğu kişi kullanmadan önce ben opendns kullanıyordum. o zamanlar youtube yasaklı bile değildi. ben filtreleme için tercih etmiştim. yasak çıkınca opendns doldu. şimdide bu trafik google dns'e kaydı. biraz daha büyürse çoğunluk google dns e geçecek. bu durumda benim gibi eskide kalanlara yarayacak
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Güncelleme yapalım, şu saat itibariyle sorun görünmüyor.

coni

Bende ilk çıktığından beri kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Alquimista

evet, dün gece yaşanılan sorun bugün yok. sorunu neden yaşadığımızın sebebi de net olarak bilinmiyor. hayırlısı tabi.

Ertan ERBEK

Sanırım en sağlamı kendi dns sunucumuzu kurup frowarder olarak opendns, telekomdns, google dns leri göstermek birisi çözmese diğer çözer nasıl olsa :).
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

heartsmagic

Ben bir süredir deneme babından Google DNS kullanıyorum, gayet de memnunum. Yavaşlama yaşadığını hatta battığını söyleyen arkadaşlar var :) Bana kıyak geçiyor olabilir Google :)

canosayan

Alıntı yapılan: Ertan ERBEK - 06 Ocak 2010 - 10:11:21
Sanırım en sağlamı kendi dns sunucumuzu kurup frowarder olarak opendns, telekomdns, google dns leri göstermek birisi çözmese diğer çözer nasıl olsa :).

bu konularda bilgilisiniz. mevcut sunucuda böyle bir girişimde bulunamaz mıyız? açıkçası çok faydalı olabilir. direkt reklam yani.
Chmod bizim işimiz.

Ertan ERBEK

Mevcut sunucuda bulunabilirmiyiz ?

Aslında bunu sunucuya yöneten arkadaşa sormak lazım nedeni ise, biz sunucuya tamamen müdahil olabiliyormuyuz yoksa bir yönetim arabirimi ilemi çalışıyoruz ?
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

canosayan

Alıntı yapılan: Ertan ERBEK - 06 Ocak 2010 - 10:56:12
Mevcut sunucuda bulunabilirmiyiz ?

Aslında bunu sunucuya yöneten arkadaşa sormak lazım nedeni ise, biz sunucuya tamamen müdahil olabiliyormuyuz yoksa bir yönetim arabirimi ilemi çalışıyoruz ?

sanırım @isko ya sormak gerekir. ama sanki @kurehosting bizi çok seviyor gibi
Chmod bizim işimiz.