acer 5520g *bilgisayarm kablosuz ağına bağlanmıyor

Başlatan galenga, 23 Temmuz 2012 - 08:10:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

@galenga, o eski Grub. Zaten yazının girişinde uyarı mahiyetinde bir bölüm de var. Senin sorunun şu an Grub kurulması falan değil. Bu makinede tek işletim sistemi mi var? Eğer öyleyse Grub görünmez. Shift tuşuna uzun basınca görünmesi gerekiyor diye hatırlıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

galenga

makinede tek işletim sistemi var dediğiniz gibi shıft tuşuna uzunca bastım grub ekranı geldi daha sonra
@if'in dediği gibi kurulu işletim sistemini @if'in verdiği   

pcie_aspm=force   
parametreyi girerek yeniden başlattım ama olmadı fakat parametreyi girerken yazılı olan parametreyi şu şekilde girdim             

'pcie_aspm\force'          buradaki  ' \ ' işareti aspm kodunu yazarken kendiliğinde çıkıyor silmeye çalıştığımda sondaki m harfide gidiyor bu normaldir diye düşünüyorum ama yinede izlediğim yolu söyliyeyim dedim.

if

@galenga, aynen yazdığım gibi yazmanız gerekmekte, pcie_aspm=force şeklinde. Başka türlü olmaz.

galenga

fakat olmuyor işte kodu yazarken kendisi otomatik \ işaretini koyuyor silmeye kalktığımda hem o işareti hemde  işaretten önceki m harfini siliyor .

heartsmagic

@galenga, normalde öyle bir şey olmaması lazım. Klavye Türkçe mi, İngilizce mi oluyor sen yazarken?

furkankalkan

İngilizce klavye olması lazım.  İnternetten bir us keyboard layout İngilizce klavye düzeni resmi basıp kullanabilirsiniz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

galenga

internetim olmadan koskoca 1 hafta geçirdim hala daha hayret ediyorum nasıl ölmedim :D neyse @if hocam dediğiniz parametreyi yazamıyorum grub ta nedenini bilmiyorum ama başka yapabileceğimiz birşey varmı , ayrıca daha ilk sorunu dahi çözemedim sıkılmaya başladım geri xp ye dönmek istemiyorum fakat azıcık aşım ağrısız başım felsefesi iyi gibi gelmeye başladı .

heartsmagic

@galenga, neden yapamadığını aktarmazsan yardımcı olamayız. Bu başlığa yazmadan önce son iki iletiyi göz önünde bulundurdun mu? Klavye İngilizce ise ona göre yazabilirsin.

galenga

Ben de onu söylemeye çalışıyorum, klavyem Türkçe ve bilmediğimden dolayı farklı fraklı şekilde yazmaya çalışıyorum ama sanki linux yazan satırdaki komutların sırasında belirli bir sırda ne yazarsan yaz o harf sonrası slash işaretini koyuyor. Sebebi nedir acaba? Ben klavye ayrıca kontrol ettim, Türkçe kalvye. İnternetim olmadığından dolayı arkdaşlardan izin alabildiğim sürece internete giriyorum. Size hemen cevab veremiyorum. Yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim. Bu kadar sabrettiğime inanmıyorum ama benim sorunum yarın başkasında da çıkabilir. İinşallah çözebilirsek yardımlarınızla başkasınada yardım etmek isterim.

heartsmagic

Klavye Türkçe'dir de, yazarken öyle mi aslında sormak istediğim şey bu. Mesela ç harfine basınca yazıyor mu yoksa nokta mı koyuyor. Uzunca süredir Grub'u oradan düzenlemediğim için hatırlamıyorum bunu. Fakat ne olursa olsun fazla karakter basmamsı lazım, normal bir durum değil yani. @if'in son önerisine bakılabilir.

galenga

Klavyenin Türkçe ondan eminim. Bir de anlamadığım nokta şu, mesela bu Ubuntu için player medya oynatıcı programı var smplayer diye, onu kurayım dedim bilgisayara fakat dosyayı indirip Ubuntu içerisinde "install" yazan kılasöre tıkladığımda text metin belgesinde açıyor ve kurulum falan olduğu da yok. Kurulum için sanki izlenecek yolları yazıyor gibi,  hiç anlamış ya da uygulamada başarılı olmuş değilim. Madwifide de durum bu şekilde? Bu normal mi?

Düzenleme Notu: Lütfen yazım kurallarıan uyunuz.

if

@galenga, noktalama işaretleri olmadan ne söylediğinizi anlamak güçleşiyor.

Klavye Türkçe olabilir fakat grub ekranında İngilizce olarak yazar.

galenga

Klavyenin Türkçe ondan eminim. Bir de anlamadığım nokta şu, mesela bu Ubuntu için player medya oynatıcı programı var smplayer diye, onu kurayım dedim bilgisayara fakat dosyayı indirip Ubuntu içerisinde "install" yazan kılasöre tıkladığımda text metin belgesinde açıyor ve kurulum falan olduğu da yok. Kurulum için sanki izlenecek yolları yazıyor gibi,  hiç anlamış ya da uygulamada başarılı olmuş değilim. Madwifide de durum bu şekilde? Nu normal mi?

Düzenleme Notu: Lütfen yazım kurallarıan uyunuz.

if

galenga

ne yazık ki ağı komşu dan . alıyorum pek içli dışlı değiliz  , kafayı bozup gideyim bağlanayım falan diye düşündüm ama bakalım olmazsa öyle yapıcam peki bağlanırsam lan dan kendisi güncelleme yapıp bu sorunu çözermi ? birde en son yazdığım bu normal mi diye birşey sormuştum ınstall dosyası text olarak açılıyor o nedir acaba.

if

@galenga, lütfen yazım kurallarına öenm veriniz ve iletilerinizi bu kurallar çerçevesinde yazmaya çalışınız.

INSTALL dosyası nasıl kurulum yapılacağını anlatır sadece. Smplayer'ı depodan kurabilirsiniz. Madwifi'yi derlemek gerek.

galenga

Hocam yazımda çok fazla bir sorun olduğunu sanmıyorum. Buna bu kadar çok takılmanız rahatsız edici diye düşünüyorum , kaldı ki hayatınızda eğer Türkçeye bu kadar önem verip yakınlarınızıda bu derece uyarıyor iseniz o zaman sizi takdir ederim . Fakat bunu en iyi siz bilirsiniz ve eğer durum öyle değilse yakınlarınıza karşı müsamaha gösterip , burada sizin yardımınıza ihtiyaçtan dolayı bana karşı böyle bir tavır içerisindeyseniz lütfen ufak hatalarımdan dolayı bu kadar çok uyarı yapmayınız.
     Forum içerisinde araştırdım fakat install dosyasının nasıl kurulacağına dair birşey bulamadım. smplayer'ı depodan kurabilirsiniz demişsiniz depo derken neyi kastediyorsunuz ? internetim olmadığı için bilgisayar şu anda pek kullanmıyorum o yüzden bilindik şeyleri bilemeyebilirim. madwifi'yi derlemek gerek demişsiniz nasıl derlenir acaba .

heartsmagic

@galenga, serzeniş hakkın var fakat o serzenişi yaparken "size ihtiyacım olduğu için bunu yapıyorsunuz" demek cidden farklı bir şey. Bu ruh hali ancak hastalıklı kişilerde olur ve aramızda bu şekilde kimse yok.

Forum olarak Türkçe kullanımına cidden hassasiyet gösteriyoruz. Senin "ufak" dediğin şeyler bizler için cidden önemli. Örneğin şu iletine [1] bakınca okumakta cidden zorlanıyorum. Türkçe'nin korunmaması bir yana bu forumda yardım almayı ve yardım etmeyi de zorlaştırıyor. Ancak son yazdığın iletiye bakınca her şey daha rahat görünüyor. Demek ki biraz daha dikkat edilip öyle yazılabiliyor. Kaldı ki, sana yardımcı olmaya çalışan insanların forumdaki ileti sayılarını ve tüm iletilerinde kullandıkları dikkatli dili göz önünde bulundurmanı rica ediyorum. Hem yardım etmek, hem Türkçe'yi korumak büyük bir meseleyken, takdir etmeyi geçtim, eleştiri yapmak bence üzücü bir durum.

Sorularına geçersek. Eğer internetin yoksa depolardan bir şey kuramazsın. Depo ne demektir? Depo dediğimiz şeyi bizlerin uygulamaları kurduğumuz yer olarak düşünebilirsin. Kısacası suya sabuna dokunmadan bizler uygulamalarımızı bu depolardan kurarız. Forumda araştırma yapmışsın ama yeterli gelmemiş:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13042.0
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=179.0
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1332.0

Fakat senin internet bağlantın olmadığı sürece bazı şeyler çok zor olacaktır. Çünkü henüz çok yeni bir kullanıcısın ve internet olmadam sorunlarını çözmek senin için çok zor olacaktır. Grub kısmındaki durumu hâlâ netleştiremedik. Klavyen fiziksel olarak Türkçe olabilir, hepimizin klavyesi böyle. Ancak bazı durumlarda klavye yerleşimi Türkçe olmaz, İngilizce'ye döner. Ben senin durumunun ne olduğunu hâlâ anlayamadım.

[1]  http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=34900.msg421934#msg421934

if

@galenga, sadece size uyarı geçmiyorum. Ciddi yazım yanlışları yapan her üyeye yapıyorum. "Muhtaçlığınızdan faydalandığımı" ima etmeniz de çirkin olmuş.

galenga

Ya haklısınız kusuruma bakmayın , aslında bende hayatımda türkçeyi çok düzgün bir şekilde önem verip etrafımdakilere de bunu farkettirmeye çalışıyorum ama maalesef kolay olmuyor. Fakat o kadar türkçenin önemi ile ilgili yazı ve kitap okuyup ( BYE BYE TÜRKÇE) Oktay SİNANOĞLU hocamın söyleşilerine katılıp bu hataları yapmam , kabul edilemez kendim açımdan. Sizlerden de tekrar tekrar özür diliyorum , ayrıca size itham etmeye çalıştığım şeyden dolayı  da çok mahcubum . O gün biraz sinirliydim vede işten sonra çok yorgun oluyorum hani derler ya ağzıma geleni söyledim öyle birşey oldu biraz hakkınız helal edin . Sorunlarım ile ilgili dediğiniz konulara daha sonra bakacağım inşiAllah , çünkü bilgisayarı arkadaşa devretmem gerek malum yoğun işleri feysbukta :D haftasonu bir şekilde net bağlıyacağım bilgisayarıma oradan  da araştırmaya devam bakalım neler olacak .

heartsmagic

@galenga ortak noktada buluştuğumuz sürece sorun olmaz. Hepimizin ortak amaçlarından biri de Türkçe'yi güzel kullanmak.

Geçici olarak internet sağladığında biraz daha rahat edebiliriz. Bu arada ben tekrar sormak istiyorum, Grub bölümünde klavyede . (nokta) ve ç  tuşlarına basınca karşına ne çıkıyor?