Urban Terror sunucu kurulumu

Başlatan eren, 15 Haziran 2009 - 17:14:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Urban Terror bildiğiniz gibi oldukça popüler bir oyun. Bu oyunun sunucusunun kurulumu konusunda sitelerde çeşitli dokümanlar var ama bunlar bana yetersiz geliyor. Ben bulduklarımın bir kısmını denedim ancak tam anlamıyla başarılı olamadım.

Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımı ile bir nasıl belgesi oluşturabiliriz diye düşündüm ve bu belgeyi açtım. Zaman içerisinde belgenin en iyi şeklini alacağını düşünüyorum.

EKLEME : Kurulum burada anlatılıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Ben sanki normal paketi indirip birilerini makineme bağlamıştım diye hatırlıyorum. Kurulum falan da yapmamıştım sanırım. Bir iki şeyi çalıştırmak yetiyordu, ufak tefek ayarları vardı. Bir ara tekrar bakabiliriz buna elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Ondan bahsetmiyorum. Sunucu yönetimi, yönetici kullanıcıların oluşturulması gibi işleri de yapabiliyorsun.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Başlıkta ve iletide kurulumu denince öyle anladım ben.
Onları da derler toparlarsak elbette daha güzel olur.

foma

Benim merak ettiğim oyuna girdiğimizde karşımıza gelen sunucu listesi. Kendi sunucumuzun bu listede yer alması için ne yapmak gerekiyor?
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

eren

Alıntı yapılan: foma - 21 Ekim 2009 - 15:17:11
Benim merak ettiğim oyuna girdiğimizde karşımıza gelen sunucu listesi. Kendi sunucumuzun bu listede yer alması için ne yapmak gerekiyor?

Sunucu kayıt dosyasını düzenlemeniz ve gerekli IP bilgilerini girmeniz gerekiyor. Bende tam olarak bilmiyorum. Şöyle bir bilgi var.

sireno52

Alıntı yapılan: wiper - 21 Ekim 2009 - 16:35:47
Alıntı yapılan: foma - 21 Ekim 2009 - 15:17:11

Sunucu kayıt dosyasını düzenlemeniz ve gerekli IP bilgilerini girmeniz gerekiyor. Bende tam olarak bilmiyorum. Şöyle bir bilgi var.
arkadaş bu verdiğin  adres       http://tr.pardus-wiki.org/NASIL:Urban_Terror_oyun_sunucusu_a%C3%A7mak       pardus`da yapılan ayarları gösreriyor  bu işten tam anlayan  bir arkadaş  pardus sitesinde yapılanları  ubuntu üzerinde nasıl yapılır  onu izah etsin   urban terror  server  patlaması nasıl oluyor görsün  millet. :D :D :D :D  tahminim  bircok insan server açar tabi  onların içinde bende varım. :D :D :D ;D

(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

emirhan

http://emirhan.candan.biz/blog/?p=67 bu kurulum linux için değil bu kurulum windows içindir...

bytan

Alıntı yapılan: emirhan - 25 Aralık 2009 - 01:23:03
http://emirhan.candan.biz/blog/?p=67 bu kurulum linux için değil bu kurulum windows içindir...

Linux içinde bir anlatım hazırlarsan çok memnun oluruz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

holywars

Valla billa ubuntu-tr'nin sunucusunda oynamayı tercih ederim, yaşça ufak arkadaşlara denk geliyoruz haliyle ufaklıklar oyunda sürekli bir küfür ortamı oluşturuyorlar.

Birde ubuntu-tr'nin server'ına ne zaman baksam boş gözüküyor?

Konu ile alakası yok fakat ubuntu'da bu bayrak bırakma komusu varmıdırı varsa nedir nereye yazılır ara sıra bakınıyorum etrafa ama halledemedim, aklıma gelince bir sorayım dedim :)

heartsmagic

Şu an bize ait bir UT sunucusu mevcut değil. Eğer bu isimde bir sunucu varsa, bizimle alakası olmadığını belirtelim buradan.

sem

Alıntı yapılan: wiper - 15 Haziran 2009 - 17:14:54
Zaman içerisinde belgenin en iyi şeklini alacağını düşünüyorum.

Zaman içersinde beklenilen gibi bir gelişme olmamış... Başlık bir "Nasıl" içermiyor... Başlık ya da konu tekrardan düzenlenmeli diye düşünüyorum...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

Başlık düzenlendi, teşekkürler.