touchpad calışmayı durduruyor

Başlatan hasanaa, 03 Ekim 2011 - 01:05:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanaa

pc açtıktan 2-3 dk sonra tochpad calışmaz oluyor gnome shell de veya ubuntu 2d de problem yok neden olabilr
Dropbox referansım

BayboraKaan

Gecen gün ayni sorun ile karsilasmistim. Cözüm;

Ikinci bir kullanici ac ve ev dizininde ki .config klasörünü birinci kullaniciya kopyala sorun cözülecektir. Yalniz bu islemi yaptiginda masaüstü özellestirmelerin eski haline dönebilir yeniden özelestirmen gerekecek.

hasanaa

ya da doğrudan .config i sıfırlamak. ne yazcaz ki uçbirime onun için?
Dropbox referansım

BayboraKaan

rm -rf ~/.config

Birde böyle bir öneri almistim deneyebilirsin. Ama ben cözüm yolunu ilk iletimde ki yol ile buldum.

hasanaa

firefox ayarları falan da sıfırlanacak onu yaparsam .config 'in tamamını değil de sadece ilgili kısmı silsek daha iyi olur ama onu bilmiyoruz galiba
Dropbox referansım

BayboraKaan

Ben .config dosyasini kopyaladigimda Firefox ayarlarina dokunmamisti. Dosyanin (klasörün yani) icini baya arastirmistim ama bir sey bulamadim, kopyalama islemi yapmadan önce istersen klasörün bir yedegini alabilirsin bende öyle yaptim. Kopyalamadan sonra yasadigim en büyük sorun suydu, daha önce kullandigim tema gitmisti yeniden sectim ayrica http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29459.0 bu baslikta ki sorunla karsilastim ama cözümü yine ayni baslikta mevcut.

hasanaa

yedekleyip deneyelim ozaman teşekkürler ayrıca ilgin için

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ekim 2011 - 02:04:27

işe yaramadı.. touchpad gene durdu
Dropbox referansım

heartsmagic

Dizüstü markası, modeli?
Ayrıca alfa/beta sürümlerde sistemi mümkün mertebe güncel tutuyorsun değil mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Ekim 2011 - 01:58:59
Dizüstü markası, modeli?
Ayrıca alfa/beta sürümlerde sistemi mümkün mertebe güncel tutuyorsun değil mi?

@Heratsmagic iyi ki bu basligi buldun dün @Hasanaa ile bu sorunu cözmeye calisiyorduk ama cevap gelmeyince üstüne düsmemistim. Megersem ileti üstüne ileti atmis arkadas o yüzden cevabi simdi yeni görüyorum.

Arkadas sifir kuruluma gittigi icin konuyu etiketlemeden kilitleyelim. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29530.msg354950#msg354950

Ayrica buradan not düselim;
Bir öneri verildiginde yapacam deneyecegim diye ileti atmayin sonra olmadiginda gectiginiz ikinci ileti son iletiler sayfasinda cikmiyor ve bizde bir haber kaliyoruz. Ilk önce deneyin ondan sonra ileti attin.