oturum açılmıyor

Başlatan hasanaa, 03 Ekim 2011 - 22:02:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanaa

http://cdimage.ubuntu.com/daily/20111003/ bağlantıdaki günlük sürümü kurdum ama kurulum sırasında oluşturduğum hesaba giremiyorum şifremi girdiğimde 1-2 saniyeliğine siyah ekrana geçiyor 2satır bişey yazıp tekrar login ekranına dönüyor şifre hatalı falan da demiyor zaten doğru şifreyi yazdığıma eminim
ne yapmalıyım
not: guest hesabından yazıyorum
Dropbox referansım

ct

Ubuntu Classic ile açmayı denediniz mi? Belki unity'le sorunludur. Ben opengl ayarlarını değiştirdiğimde buna benzer bir şey olmuştu.

hasanaa

yeni kurulum yaptığım için sadece ubuntu ve ubuntu 2d var gnome shell kurulu değil

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ekim 2011 - 23:19:50

ayrıca guest hesabıyla girebiliyorum ama kendi hesabımla giremedim
Dropbox referansım

if

@ct'nin söylediğini denediniz mi? Daha önce de Unity ile sorunlar yaşamışdınız. Ubuntu 2B/Klasik farketmez, birine girebiliyor musunuz?

Türkçe'de 'guest' diye bir kelime yok @hasanaa:) Konuk hesabından Ubuntu(Unity)'ya girebiliyor musunuz?

hasanaa

klasik dediği 2d ise ondan da girilmiyor (ubuntu ve ubuntu 2d seçeneklerinin hiçbirinden girilmiyor.)
misafir olarak giriş yapabiliyorum ama daha önce karşılaştığım sorun çıkıyor karşıma http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29497.0

not:konuk kelimesinden nefret ediyorum bari misafir diyelim :) (ayrıca bu girdiğim kullanıcı adı olarak guest yazıyor o yüzden guest dedim özellkle ingilzce olsun diye değil yani :)
Dropbox referansım

BayboraKaan

@hasanaa misafir ( :) ) oturumla giris yaptiktan sonra bir kullanici daha acmayi denediniz mi?

hasanaa

deneyeyim hemen

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2011 - 00:38:43

olmuyor gene aynı girilmiyor.. neden misafir olarak girilebiliyor peki
Dropbox referansım

heartsmagic

O iki satır yazan şey ne?
Ayrıca ctrl+alt+f1 ile uçbirime düşüp giriş yapabiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasanaa

cabuk geçiyor göremiyorum ama normal giriş yaparken yazanların bir kısmı yazıyor biyerde takılıp giriş ekranına geri fönüyor sanırım.
evet oraya girebiliyorum hatta şimdiye kadar update upgrade dist-upgrade falan da yaptım oradan gene olmadı
Dropbox referansım

BayboraKaan

ctrl+alt+f1 dedikten sonra;
startx

Komutunu dener misin?

hasanaa

error in locking authority file /home/asus/.Xauthority
fatal server error
server is already active for display 0
if this server in no longer running romove /tmp/.X0-lock and start again

diye bişeyler diyo

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2011 - 01:07:24

elimle yazdım hepsini baka baka yanlışlıklar olabilir
Dropbox referansım

decent

Root parolasını girerek yeni bir kullanıcı oluşturmayı deneyin.

(En basitinden) oturum açma ekranında;

Kullanıcı adı: root
Parola: yönetici şifreniz

şeklinde oturum açarak sistem ayarlarından yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz.

hasanaa

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 04 Ekim 2011 - 00:10:08
@hasanaa misafir ( :) ) oturumla giris yaptiktan sonra bir kullanici daha acmayi denediniz mi?

benim anladığım bunu yapmamı istiyorsunuz. böyle denedim olmamıştı
Dropbox referansım

BayboraKaan

Yine siyah ekrandan giris yapip gnome-shell kurmayi deneyin ve birde gnome-shell'den giris yapmayi deneyelim.

sudo apt-get install gnome-shell

Birde ekran karti bilgisi alalim;

lspci | grep VGA

hasanaa

guest-3999Fz@ubuntu:~$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GME Express Integrated Graphics Controller (rev 03)

gnome-shell i kuruyorum şuan

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2011 - 01:26:21

aynı şekilde gnome a da girilmiyor sadece misafir hesabıyla giriliyor 2sine de
Dropbox referansım

BayboraKaan

Alıntı yapılan: decent - 04 Ekim 2011 - 01:10:55
Root parolasını girerek yeni bir kullanıcı oluşturmayı deneyin.

(En basitinden) oturum açma ekranında;

Kullanıcı adı: root
Parola: yönetici şifreniz

şeklinde oturum açarak sistem ayarlarından yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz.

Senin tebin denedigin misafir oturumdu. Burada @Decent arkadasimizin dedigi Root olarak giriniz. Bir kerede bu sekilde deneyelim.

hasanaa

şifre yanlış diyor yönetici şifresi ne ki ben 1tane şifre atadım o da kullanıcı şifresi onu yazıyorum kabul etmiyor
Dropbox referansım

heartsmagic

root oturumu açık değildir öntanımlı olarak. Masaüstü ile alakası var mıdır konunun ben hiç bilmiyorum, fakat kullanıcı eklenecekse sudo ile de eklenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasanaa

sudo ile nasıl eklenecek?
Dropbox referansım

gufabe

Alıntı yapılan: hasanaa - 04 Ekim 2011 - 01:41:38
sudo ile nasıl eklenecek?

Sanırım şöyleydi;
sudo adduser kullanıcı adı

Bir de genel olarak şöyle bir ihtimal geliyor aklıma... Kullanıcı adı ya da şifrenin Türkçe karakter içeriyor olmasıyla ilgili olabilir mi bu sorun? Önceki sürümlerin gdm ekranlarında Ülke-Klavye-Oturum seçenekleri olduğu için kolayca farkedilebilirdi. 11.10'da ise sade bir gdm ekranı var.

Misafir kullanıcıyla klasik masaüstüne geldikten sonra Sistem > Tercihler> Klavye ayarları ve Sistem > Yönetim > Kullanıcılar ve Gruplar kısımlarından kontrol ve düzeltmeler yapılması denenebilir gibi geliyor bana.

hasanaa

tr karakterle ilgisi olduğuğnu zannetmiyorum yeni kullanıcı ekledim tr karakter içermeden gene aynı.. sanırım ubuntunun kendisinde problem var. aynı isoyu tekrar kurdum gene aynı çünkü.
başka bir iso indirip kuracağım artık hangisini kurmalıyım?
Dropbox referansım

decent

Elindeki günlük iso kalıbını Virtualbox ile yükleyip ondan sonra normal yükleme yapabilir misin ?
Aynı hata orada da tekrarlanıyor mu acaba ?

hasanaa

virtualbox in kullanımını bilmiyorum hiç kullanmadım. 11.04 kurdum upgrade yapıyorum artık. çözüm bulamadım başka
Dropbox referansım

decent

Yeniden kurulum yaptıysak bu konuyu kapatabiliriz.