wirless bağlanmıyor

Başlatan newubuntu, 04 Mart 2010 - 13:03:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

garafatma

WPA2 şifrelemesinde de bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Bende WPA2 kullanıyorum ve sadece evde değil, birçok yerde kullandım bilgisayarı, farklı şehirler, farklı şifreleme yapıları. Ancak hiçbir yerde kablosuz modeme bağlanma sorunu yaşamadım. Kaldı ki konu defalarca forumda konuşuldu. Ya hatalar eksik bildiriliyor bize ya da birşeyler gözden kaçıyor....
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Anıl

Üstadım genel olarak kablosuz ağlar ve wpa2 şifrelemesi ile ilgili genel sıkıntı modeme bağlanamamak değil aslında , mevcut tüm ağları görmemize rağmen parola doğrulamasında sorun yaşamamız , bunun da tam olarak neden kaynaklandığını bilmiyoruz.
Haklısınız çoğu zaman birçok wireless sorunsuz olarak  kablosuz ağlara bağlanıyor ama  bazende wireless kartından mıdır ? yoksa başka bir uyumsuzluktan mı ? bir türlü kablosuz ağlara bağlanamıyoruz.
Zaman içinde deneme yanılma yoluyla çözeriz umarım.
Örneğin kendi sıkıntım hala devam ediyor.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,18363.msg226396.html#msg226396
Ubuntu - SuSe

screenshot

Wireless kartından olma kısmına ihtimal vermiyorum en azından bende farketmiyor.

Ubuntu 9.04 kullanırken U.S Robotics marka modemime wpa2 olarak bağlanabiliyordum.
9.10 ile işler değişti. Wep de kullansam wpa da kullansam bağlanamıyorum.
Bu gün denemek için 5 farklı wireless adaptör getirdim iş yerimden. Hiç biri bağlanmadı.

Şu an kullandığım Linksys marka modemime wpa2 olarak bağlanabiliyorum. Wep denedim bağlantıda sıkıntı olmadı.

Airties RT206 modem ile deneme 1 hafta kadar yaptım. Wpa zar zor bağlanıyor. Şİfre hatası aldığımda oturumu açıp kapattıktan sonra bağlanıyor. Kimi zaman ubuntuyu yeniden başlattığımda çalışıyor. Wep denedim. Çok olmasa da bunda da zaman zaman bağlanmadığı oluyor.

Bence ubuntuda wlan açısından ters giden bir şeyler var. Cihaz sorunu desek firmware sorunu desek daha önce bağlanıyordum derim.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

boss2

Kurulumdan sonra Remasterys programı ile yedek almıştım. şimdi onu dvd'ya yazdırıyorum. Sonra yedeğini yükleyeceğim. Herkese yedek almayı tavsiye ederim...

ecarpar

Gereksiz gibi görüne bilir ama.
Evimde artık link sys  cisco bir modem kullanıyorum atölyedede aynı marka kaliteli bir modem var  önceden Tplink wirelesli bir modelini kullanıyordum web128bits de sorun çıkartıyordu ve şifresiz hariç hiç bir şekilde bağlanamıyordum.
Şu an wpa2 ile şifreleyip rahatça bağlanıyorum zaten web128 bits wifi side yavaş oluyor wpa2 ye göre çok bariz olmasada fark var.
avsiyem modem biraz iyi olsun alt düzeylerde çok sorun çıkartıyor gibi gldi bana ubuntu çünki wifi kart sorunsuz tanırken linksys nin sağlam bir modemine anında bağlanabiliyor fakat tplink marka bir modeme sadece şifresiz bağlanıyor.

Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

screenshot

Bu günkü yaptığım denemede eğer ip el ile atanırsa bağlantı kuruluyor. Fakat nedendir bilinmez internete çıkış çok yavaş.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

garafatma

Alıntı yapılan: ecarpar - 05 Mayıs 2010 - 00:21:18
Gereksiz gibi görüne bilir ama.
Evimde artık link sys  cisco bir modem kullanıyorum atölyedede aynı marka kaliteli bir modem var  önceden Tplink wirelesli bir modelini kullanıyordum web128bits de sorun çıkartıyordu ve şifresiz hariç hiç bir şekilde bağlanamıyordum.
Şu an wpa2 ile şifreleyip rahatça bağlanıyorum zaten web128 bits wifi side yavaş oluyor wpa2 ye göre çok bariz olmasada fark var.
avsiyem modem biraz iyi olsun alt düzeylerde çok sorun çıkartıyor gibi gldi bana ubuntu çünki wifi kart sorunsuz tanırken linksys nin sağlam bir modemine anında bağlanabiliyor fakat tplink marka bir modeme sadece şifresiz bağlanıyor.

Şu anda tplink marka modem kullanıyorum. Sanıyorum fabrika çıkışı paketlerde bu sorun mevcut, çünkü ne windows ile ne de ubuntu ile şifresiz bağlanamamıştım. Daha sonra modemin yazılımını güncelleyince sorun ortadan kalktı. TP-Link adına bu genel bir sorun sanırım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Anıl

Sayın  keiser_soze ve  ecarpar , yaşadığınız sıkıntı ve çözümleri  aşağıdaki bağlantıda da paylaşır mısınız ?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,18809.msg228846.html#msg228846
Ubuntu - SuSe