[Çözüldü] Flash player hatası

Başlatan hasanozdogan, 15 Ekim 2012 - 23:47:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanozdogan

Arkadaşlar video izleyeceğim zaman adobe flash player hata veriyor. Missing pluging yazısına tıklayınca da mozilla uygun eklenti bulunamadı cevabı alıyorum. Forumdaki benzer konulardaki çözümleri uygulamayı denedim, ancak sonuç alamadımç

if

@hasanozdogan, flash eklentisini yüklü mü?

hasanozdogan

Yüklü diye biliyorum .Şimdiye kadar hiç sorun vermemişti.

if

Oynatmak istediğiniz videonun bağlantısını geçerbilir misiniz?

dpkg -l | grep -E "flash|gecko|totem" çıktısını alabilir miyim?

hasanozdogan

echo EMPIRE 3.1 directory set to /home/hasan/empire
echo
hasan@hasan-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$ $EMPIREDIR/scripts/Xrun.tcl &
[1] 2176
hasan@hasan-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$ Empire found in /home/hasan/empire
/home/hasan/empire/Denemasyon/ni58.inp
hasan@hasan-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$ clear

hasan@hasan-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$ dpkg -l | grep -E "flash|gecko|totem"ii  flashplugin-installer                  11.2.202.243ubuntu0.11.10.1             Adobe Flash Player plugin installer
ii  gir1.2-totem-1.0                       3.0.1-0ubuntu7.1                        GObject introspection data for Totem media player
ii  gir1.2-totem-plparser-1.0              2.32.6-1                                GObject introspection data for the Totem Playlist Parser library
ii  libtotem-plparser17                    2.32.6-1                                Totem Playlist Parser library - runtime files
ii  libtotem0                              3.0.1-0ubuntu7.1                        Main library for the Totem media player
ii  totem                                  3.0.1-0ubuntu7.1                        Simple media player for the GNOME desktop based on GStreamer
ii  totem-common                           3.0.1-0ubuntu7.1                        Data files for the Totem media player
ii  totem-mozilla                          3.0.1-0ubuntu7.1                        Totem Mozilla plugin
ii  totem-plugins                          3.0.1-0ubuntu7.1                        Plugins for the Totem media player
hasan@hasan-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC:~$

Herhangi bir dizi izleme sitesindeki videolardan biri. Ancak şu anda düzelmiş olduğunu farkettim.

if

Gerekli eklentiler yüklü. O ara bir sorun yaşamış olabilirsiniz.

raskol

merhaba arkadaşlar, yeni başlık açmak istemedim, aynı sorun bende oluştu şimdi. flash player yüklü ama flash gerektiren bir site açıldığında hata veriyor. 12.10 kullanıyorum, en son güncellemeye kadar sıkıntı yoktu, son güncellemeden sonra böyle oldu.

if

@raskol, hata dediğiniz flash içeriğinin açılmaması mı? Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

raskol

evet flash içerik açılmıyor. hem firefox fem de chromium'da durum aynı. mesela fizy.com'a girince aldığım uyarı
hi,
you need to update your flash player.

update adobe flash player

sadece youtube açıyor ama onda da kalitesiz görüntü, flash yerine html5de açıyor galiba. çünkü o da önce uyarı veriyor.

if

@raskol, tarayıcıların sürümü nedir? dpkg -l | grep flash ne diyor?

raskol

ii  flashplugin-installer                     11.2.202.273ubuntu0.12.10.1               amd64        Adobe Flash Player plugin installer

ebubekirs

Firefox'ta adres çubuğuna "about:plugins" yazınca ne görüyorsunuz ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

raskol

hiçbir şey yapmadım ve durum düzeldi. tşkler arkadaş.