NCSA ile kullanıcı denetimi ?

Başlatan zaney, 13 Ocak 2010 - 00:23:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zaney

Selam arkadaşlar Forum'a ilk konum.

Bu konuyu açmadan önce çok araştırdım. bu sitedede çok araştırdım ama tam olarak benim istediğim gibi bir konu bulamadım.
arkadaşlar, hemen hemen herkes squid,webmin sarg, dansguardian kurulumunu yapıp kullanabiliyor. /forumdan bahsediyorum/
squid ile NCSA kullanarak web sayfalarına erişmek için şifre sordurabiliyoruz.
(htpasswd ile eklediğimiz kullanıcıları)
hatta bu kullanıcıların hangi saatlerde internete erişebileceğini bile ayarlayanlar var?
FAKAT örneğin www.sitesitesitesite.com olsun ,.   tarayıcıya www.sitesitesitesite.com yazdığımda şifre soracağı zaman
ahmet kullanıcısı şifresini yazdıktan sonra o siteye giriş yapabilsin. Fakat mehmet kullanıcısı şifresini yazıp giriş yaptığında  "bu site size engellidir"yazsın.

yani belli kullanıcılara bazı sitelere izin verilirken bazı kullanııcılara yasaklanabilsin.
Tam olarak anlatmak istediğim budur.
şimdiden teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2010 - 17:01:14

Demekki bu konuda kimsenin fikri yokmuş? yada kimsenin böyle bir isteği yokmuş? Baksanıza herkes bakıyor ama cevap yazan yok ?
Ya da çok mu zor bir olay bu?

zaney

En azından kimsenin herhangi bir fikri yok mu?

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST