AutoLFS Nasıl Yapılır?

Başlatan cingılbels, 12 Nisan 2009 - 20:56:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cingılbels

AutoLFS nasıl yapılır?
İndirdim, fakat çözemedim.Otomatik ve kolay olduğu söyleniyor,paketleri nasıl çıkartıcaz,derleticez.
LFS kullanıcısını oluşturuyor mu? Dizinleri diskleri nasıl ayarlıyor?

Not: Forumun amacı zaten yardımdır, yardım eder misiniz? gibi bir soru gereksiz olur. ;)
[email]emretemelkuran@linuxmail.org[/email]

cingılbels

Maksat ? işaretini göremeyen arkadaşlar için; konunun anlatım değil soru sormak amaçlı
açıldığını belirtmektir.

ihtiyar said

Forum Kuralları bölümünü dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyorum. ;)

Eğer bir anlatım ise biz bunu etiket yoluyla belirtiyoruz. Başlığın başına [Nasıl] etiketi koyuyoruz, böylece Nasıl? belgeleri kolayca anlaşılıyor.

Gereksiz yere kalın yazmaktan kaçının.

Ek: Soru sorarken daha açıklayıcı şeyler söylemelisiniz, sorununuz bu şekilde daha hızlı çözüme ulaşacaktır.

Automated Linux From Scratch (ALFS) hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar varsa; http://www.linuxfromscratch.org/alfs/

cingılbels

okudukta; çok ileri gavurca istiyor.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: cingılbels - 12 Nisan 2009 - 21:10:00
okudukta; çok ileri gavurca istiyor.

İngilizcesi iyi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır. ;)

localhost

AutoLFS nedir? Bildigimiz LFS mi ? yoksa baska birseymi? Senin sorundan da anlasildigi üzere eger LFS ile ugrasmak istiyorsan senin adina yas diyebilirim. Foruma 14.Mesajin ve derleme islemi nasil oluyor sorusunu soruyorsun. Yani LFS yi yapamayacak kadar acemisin. Tecrübeli kullanici sunu sorardi. LFS yi mount ettim ama su paketi derlerken error:/dev/ds gibi bir hata aliyorum mesaji atardi. Hevesini kursaginda birakmak istemem ama bu konuda cok tecrübeye sahip olmalisin. Eger amacini LFS degilse bu yazdiklarim tabiki sizi ilgilendirmiyor.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Ayrıca LFS için "gavurca" şarttır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.