[Çözüldü] Ubuntu açılmıyor

Başlatan akorukmez, 21 Kasım 2016 - 18:07:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akorukmez

Ubuntu 16.04 kullanıyorum yükseltme yapmaya çalışıyordum güncellerken dondu kapandı yazılım yükseltme bende yeniden başlattım oturum açma ekranı geliyor şifre yazdıkdan sonra siyah ekran geliyor öylece kalıyor ne yapabilirim

illedelinux

İşletim sistemlerinde son sürümler her zaman sorun potansiyeli taşır ve genelde de daha çok sorun çıkarır, Ubuntu'nun son sürümü yerine bir önceki oturmuş sürümü kurmanı öneririm.
http://releases.ubuntu.com/14.04.5/
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

akorukmez

Peki windows yanına kurduğum ubuntuyu kurtarmamın bir yolu varmı mümkün değil ise son çare dediğinizi uygulamak kalıyor ayrıca şuanda kulşanmış olduğum ubuntuda kurduğum programlar ders notları felan vardı :-\

ekremsenturk

Açılış seçenekleri arasında "güvenli mod" var. Oradan eksik kalan indirmeleri düzeltmeyi deneyebilirsin. veya bozulan dosyaları onarmayı deneyebilirsin.

Altaylardan_Gelen_Atlı

'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

akorukmez

Grub menusunden recovery mode seçince oda siyah ekranda kalıyor yani kurtarma modu çalışmıyor boot repairi deneyeceğim teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

akorukmez

Şuanda oturum açma sayfasına gelmeden terminali açabildim sudo apt-get update yazdım peki güncellemem gereken bişey yada yazmam gereken kod varmı şuan beklemedeyim :)

Altaylardan_Gelen_Atlı

Özgür yazılım demek araştırmak demektir hazırcılık yok lütfen burayı okuyalım sorduğunu sorunun cevapları burada :)

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Yaz%C4%B1l%C4%B1m_ve_G%C3%BCncelle%C5%9Ftirmeler

Kolay gelsin
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

akorukmez

Haklısınız teşekkürler :))

bugra9

Wiki sayfasında yazmıyor sanırım.

sudo apt upgrade

şeklinde güncelleştirmeleri yükleyebilirsin. Eğer yüklenme sırasında bir hata iletisi gösterirse buraya aktarırsın, ona göre bir yorumda bulunuruz.

akorukmez

Alıntı yapılan: bugra9 - 21 Kasım 2016 - 23:45:15
Wiki sayfasında yazmıyor sanırım.

sudo apt upgrade

şeklinde güncelleştirmeleri yükleyebilirsin. Eğer yüklenme sırasında bir hata iletisi gösterirse buraya aktarırsın, ona göre bir yorumda bulunuruz.
Evet sorun çözüldü ubuntu açıldı. Linux ta ve ubuntu da yeniyim ve sorunlarıma çabucak forum sayesinde çözüm buluyorum bu yüzden çok teşekkür ediyorum ayrıca kendimi borçlu gibi hissediyorum linux ve ubuntu öğrenip bende yardımcı olmak istiyorum hergün birşeyler araştırıyorum umarım istediğimi anlatabilmişimdir sanırım öğrenmek ve kaynak yardımı istemem için farklı bölüme yeni konu açmam gerekiyor sorunum çözüldü ilgilenenlere teşekkür ederim

bugra9

Rica ederiz, etiket için teşekkürler.