Ubuntu 11.04'de Gnome yerine Unity mi gelecek?

Başlatan marjinal1st, 29 Ekim 2010 - 16:48:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NSDAP

Eski ati ekranlarında sorun olabilirde. Yeni kartlarda sanmıyorum
Ben 1 GB Ati HD 4600 kullanıyorum hiçbir sorun flash videoları tam ekran yapıyorum 1080p donmadan izliyorum.

badhero

Değişik, orjinal bir proje. Ama denemeyi düşünmüyorum.

hakperest

Bir süre netbook kullandım ve arayüzü çok hoşuma gitti.

Hatta normal bilgisayarıma "Netbook Edition" versiyonunu kurmak bile geldi ama kurmadım.

Arayüzü de nasıl kuracağımı araştırmamıştım.

Bu güzel oldu, şimdi deneme amaçlı kuruyorum, umarım sorun çıkartmaz.

Düzenleme: Görünüm hoş ve kullanışlı gibi lakin fan sesi gelmeye başladı. :)

Ek: Gittikçe Mac'a benziyor, Ubuntu..
Küçük bir anketimiz var, katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Anketimize http://h2b.co/anket adresinden ulaşabilirsiniz.

http://mustafaalkan.kimdir.com

Yiğit Ateş

Performans sorunlarını çözerlerse çok yakışacak Ubuntu'ya :) Kartım Nvidia, o yüzden rahatım :P

ubuntupardus

Ben yükledim. Yükledikten sonra Transmission 'un seçenekleri panelde görünmeye başladı.
Panel kafayı yedi :D

By_Mihni

Ati'ye lanet gitsin :)

Ben gnome taraftarıyım gnome-shell çıktığında ubuntu'da gnome-shell'e geçerse ubuntu o zaman tadından yenmez :)

mustafa.tr

Dockbarx ile bu görüntüye çok yakın bir görüntü elde edilebildim, docbarx'in unite_v temasıyla. Ama tabi Unity'nin başka özellikleri de var, tek olayı soldaki çubuk değil. Bence değişim iyidir, Linux kullanıcıları da değişimi genellikle sever.

marjinal1st

Alıntı yapılan: By_Mihni - 31 Ekim 2010 - 19:53:49
Ben gnome taraftarıyım gnome-shell çıktığında ubuntu'da gnome-shell'e geçerse ubuntu o zaman tadından yenmez :)

Zaten sistem Gnome üzerine kurulu. Arabirim farklı o kadar  :D Ama bence Gnome-Shell'den daha iyi Unity  :D
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

mustafa.tr

Gnome Shell'de en son pencere listesi uygulamasını bulamamıştım. Umarım sonradan eklenir ya da ben bulamamışımdır yoksa kullanışlılığı çok düşürüyor bence pencere geçişlerinde.

heartsmagic

OMG'de yorumlar almış başını yürümüş. İkinci yorum Jono Bacon'a ait olunca daha da ilginçleşiyor işler. Gerçi kendisi kısa ve öz bir yorum yapmış :)
Anlaşılan 11.04 ile işler bir hayli değişecek, yükseltme ile bu nimetlerden bakalım ne kadar yararlanabileceğiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

By_Mihni

Alıntı yapılan: pisahmet - 31 Ekim 2010 - 22:48:04
Alıntı yapılan: By_Mihni - 31 Ekim 2010 - 19:53:49

Zaten sistem Gnome üzerine kurulu. Arabirim farklı o kadar  :D Ama bence Gnome-Shell'den daha iyi Unity  :D

Ben farklı bişey mi dedim.  :-\

agritux

Unity kurdum açtım ama hiç bir şey yapamadım. Bunun sebebi ne acaba? acayip bir şekilde kastı bilgisayar.

hitokiri

Alıntı yapılan: agritux - 01 Kasım 2010 - 22:54:29
Unity kurdum açtım ama hiç bir şey yapamadım. Bunun sebebi ne acaba? acayip bir şekilde kastı bilgisayar.

Maalesef sahibli sürücü :)
Mesa ile canavar gibi :)

agritux

unity'i öntanımlı kullanan bir dağıtım mevcut mu masaüstü bilgisayarlar için?
Ya da şu netbook için olanları masaüstünde kullanabileceğimiz güzel bir dağıtım mevcut mu?
Öyle bir şey istiyorum :D
psikopat mıyım neyim :)

hitokiri

Aslında gnome3'te notify mesajlarını aşağdaki kısayolda görünce benimde öyle bi isteğim oluştu :)
11.04 bekliyoruz :D

agritux

ekran kartını kaldırdım. bakalım şimdi ne olacak unity :)

düzenleme: yemedi :)

hakperest

Görünüm ve kullanışlılık açısından biraz hoşuma gitti lakin bilgisayar ağlıyor resmen. 11.4'e kadar performans sorunları aşılır umarım. Unity ile bir işletim sistemi kıyaslanamaz elbette ama şu anda Jolicloud deniyorum, "daha şeker" geldi, bir süre takılırım artık bununla. :)
Küçük bir anketimiz var, katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Anketimize http://h2b.co/anket adresinden ulaşabilirsiniz.

http://mustafaalkan.kimdir.com

agritux

Masaüstüme Jolicloud kuruyorum bakalım ne olacak :)

rick

Alıntı yapılan: agritux - 03 Kasım 2010 - 00:38:29
Masaüstüme Jolicloud kuruyorum bakalım ne olacak :)
Çok kullanışlı olmaz sanırım. Sonuçta Jolicloud, az enerji harcamak ve İnternet'e bağlanmak amacıyla yapılmış minimal bir Netbook Linux dağıtımı.

ubuntupardus

Bende çok merak ettiğimden usb me Jolicloud yükledim.

Ben güzel bulmadım. Zaten internet tabanlı çalışıyor. Ama merak ediyorsundur. Bir dene. Ben beğenmedim.

agritux

Yok zaten ekran kartı ile bir sorun oldu çalışmadı :)

krwlng

Unity ile global menüde gelecekmiş, bu konuda fikri olan var mı? Gitgide Elma'ya benziyor eleştirilerinin tavan yapmasına yola açacağı kesin bence.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

mustafa.tr

Unity'i ben de denedim. Ben Ubuntu Netbook Edition gibi zannediyordum, farklıymış çalışma mantığı ama bence güzel ve zekice. Hem görünmez bir tarayıcı üzerinden çalışıyor hem de yerel depolama alanlarına, yerel kurulu programlara da ulaşabiliyoruz. Benim netbookum olsaydı bir süre kullanırdım sıkılana kadar.

1han

unity i kurdum denedim ama beğenmedim. gnome daha güzel bence.