Son İletiler

Nvidia / Ynt: Kubuntu 24.04 LTS altında...
Son İleti Gönderen yağmuradam - Bugün, 06:05:47
  Sıfırdan Ubuntu 24.04 kurulumu yaptım. Fakat Synaptic içerisinde gördüğüm Nvidia sürücülerinden hangisini kuracağımı bilemiyorum. Faklı versiyona sahip Nvidia sürücüleri gözüküyor. Yardım ederseniz sevinirim.
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Ynt: USB Belleğe Kalıcı Linux ...
Son İleti Gönderen grayloop - 13 Mayıs 2024 - 21:29:39
Ben grub sorun olmaması için bilgisayardaki disklerin bağlantılarını çıkarıp kurulum yapmıştım, daha sonra herhangi bir bilgisayarda sorun yaşamadım. Ancak donanımsal olarak farklılıklar olacağı için (ekran kartı, ağ kartı gibi) bunların da etki edeceğini unutmamak lazım.
Genel / Ynt: Ekran Görüntüsü Kaydı İçi...
Son İleti Gönderen delicesineseven - 12 Mayıs 2024 - 13:41:43
sudo apt install peek -y
Son İleti Gönderen delicesineseven - 12 Mayıs 2024 - 13:25:48
ssd yi 'usb aparat kablo' ile taşınabilir olarak kullanıyorum. ssd ye nasıl linux kurabilirim. Grub sorunu olmuyorsa denemek istiyorum
Genel / Ynt: ip kamera program ip kame...
Son İleti Gönderen delicesineseven - 12 Mayıs 2024 - 13:11:30
şu an live cd deyim smplayer ile izleniyor

kamera markası ezviz ip kamera rtsp izleme. ip kamera rtsp destekliuorsa şu şekilde izleyebilirsiniz

smplayer - open - url

rtsp://user:pass@192.168.1.xxx
rtsp://user:pass@local ip adresi

Son İleti Gönderen grayloop - 07 Mayıs 2024 - 16:51:57
Alıntı yapılan: retan - 07 Mayıs 2024 - 09:16:12
Alıntı yapılan: grayloop - 07 Mayıs 2024 - 00:41:05Daha önce kullandım, biraz yavaş olsa da oldukça işe yarıyor. Kurulumu yaparken kurulum yeri olarak USB bellek olarak belirttiğinizde kurulumuu tamamlayabilirsiniz. Söylediğiniz şekilde USB ile başlattığınızda virüs bulaşmaz, zaten Windows ise oradaki virüsler sisteminize zarar vermez.
Yavaş derken ne zaman kullandınız? USB'nin hızı düşük olduğundan olabilir mi, kaçtı hatırlıyor musunuz? Ben ona dikkat ederek 3.0 150mb hızı olan bir USB aldım. Bu da yavaş olabilir mi?

USB girişiniz hızlıysa elbette daha hızlı olacaktır. Ama dahili bağlantının hızına ulaşacağını düşünmüyorum.
Yükleme ve Kaldırma Sorunları / Ynt: Ubuntu Kurulun Sorunu
Son İleti Gönderen YorucC - 07 Mayıs 2024 - 15:38:38
Alıntı yapılan: retan - 07 Mayıs 2024 - 09:21:52
Alıntı yapılan: jokma2757 - 28 Nisan 2024 - 02:18:28
Alıntı yapılan: retan - 23 Nisan 2024 - 16:43:13Açılıp kapanıyor ve siyah ekranda kalıyorsa benim de başıma gelmişti, bios'da bir ayarı değiştirmiştim. Enable ya da disable etmiştim ama hatırlamıyorum, sonra düzelmişti.
Secure Boot diyorsun kardeşim heralde onuda yaptım hiçbirşey değişmedi
Burada Secure Boot olmayabilir çünkü ben Linux'u kurduktan sonra da bir sebepten kapatıp açtım sistem açıldı. Neden açılmıyor olabilir diye bios a girmiştim dediğim gibi denedim ve açılmıştı. Kurulu sistemlere baktığımda sadece Windows görünuyor diyorsun bunun olmaması gerek sorunun benim yaşadığımla aynıysa, Linux kurulmuş olması gerek.
Ve BIOS'ta önyükleme sırası, Linux'un Windows'tan önce önyükleme yapması için ayarlandı mı?
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Ynt: Önyüklenebilir bir iso gö...
Son İleti Gönderen YorucC - 07 Mayıs 2024 - 15:31:10
Rufus'u kullanarak önyüklenebilir bir flash sürücü oluşturma işlemini tekrarladım ve yavaş bir yazma hızı kullandım. Sonunda her şey yoluna girdi
Yükleme ve Kaldırma Sorunları / Ynt: Ubuntu Kurulun Sorunu
Son İleti Gönderen retan - 07 Mayıs 2024 - 09:21:52
Alıntı yapılan: jokma2757 - 28 Nisan 2024 - 02:18:28
Alıntı yapılan: retan - 23 Nisan 2024 - 16:43:13Açılıp kapanıyor ve siyah ekranda kalıyorsa benim de başıma gelmişti, bios'da bir ayarı değiştirmiştim. Enable ya da disable etmiştim ama hatırlamıyorum, sonra düzelmişti.
Secure Boot diyorsun kardeşim heralde onuda yaptım hiçbirşey değişmedi
Secure Boot olmayabilir çünkü ben Linux'u kurduktan sonra da bir sebepten kapatıp açtım sistem açıldı. Neden açılmıyor olabilir diye bios a girmiştim dediğim gibi denedim ve açılmıştı. Kurulu sistemlere baktığımda sadece Windows görünuyor diyorsun bunun olmaması gerek sorunun benim yaşadığımla aynıysa, Linux kurulmuş olması gerek.