JDownloader: RapidShare bağlantılarında modem açıp kapamaya son

Başlatan eren, 14 Ekim 2008 - 00:53:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miles

Bir downloadun üstüne tıklayın özellikleri seçin. Hemen aşağıda ufak bir blok açılacak. Ordaki download link sekmesindeki "Save To" alanı değiştirilemiyor ( indirme esnasında dahi ). Son sürüm Jdownloader kullanıyorum. Zaten download başladıktan sonra package adresini değiştirmem o download için bir işe yaramıyor.

heartsmagic

O anlattığın yerde "Download Link" değil "Package" sekmesinden yapacaksın bu işlemi. Ayrıca bunu indirme devam etmiyorken yapmanda, değişikliği kaydettikten sonra da JDownloader'ı yeniden başlatmanda fayda var.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

miles

Alıntı yapılan: miles - 25 Aralık 2009 - 13:12:51
Zaten download başladıktan sonra package adresini değiştirmem o download için bir işe yaramıyor.
Burada tam olarak açıklayamadım. Jdownloaderdaki dizin adresini işletim sistemi değiştirdikten sonra değiştirmem bir işe yaramıyor. Zaten değiştirebileceğim tek şey "paket dizin adresi".

Böyle bir özelliğin desteklenebilmesi gerek. En azından dosyanın adresini değiştirmek değilde, indirilen ama yarım kalan dosya farklı bir dizindeyse (ki burada dosya hdd nin aynı yerinde fakat tek fark işletim sisteminden kaynaklanan dizin adresi faklılığı) aynı şekilde indirmeye devam edebilmemiz gerek. Bunu JD nin otomatik algılamasını beklemiyorum ama benim ona dizin adresini gösterdikten sonra devam edebilmesi gerek.

heartsmagic

Ben iki işletim sistemi arasında denemedim ancak indirmeye başlamadan önce paket dizin yolunu değiştiremiyor musun? Değiştiriyorsun da sorun mu oluyor? Ben burasını pek anlayamadım.

miles

Paket kısmını bence boşverelim çünkü o kısım önemli değil. Tek sorun download edilen dosyanın kaydedilme adresini değiştirememe. Hiçbir şekilde kayıt adresi değiştirilemiyor (download başlamadan önce değiştirilir tabi) .

ırmak

Ben bir şey anlamadım Jdownloader programını Linux üzerinden Wine ile mi kullanıyorsun?
Yoksa iki işletim sistemlerinde de ayrı ayrı kurulmuş Jdownloader programları var ve bunların birbirinden haberdar olmasını mı bekliyorsun?

heartsmagic

@ırmak, muhtemelen taşınabilir disk üzerindendir.
@miles, kısacası Packages bölümünden indirme başlamadan önce kaydedilme dizini değişmiyor? Dediğim gibi denemedim bunu, eğer deneyebilirsem geri bildirim yaparım.

miles

ırmak Wine ile kullanmyıroum. C:\ nfts kısmı içinde Jdownloader var. Ordaki Jdownloader.jar dosyasını hem linuxta hem de windowsta SunJava ile birlikte aç olayı uyguluyorum.

Bu arada Jdownloder forumunda ve canlı sohbetinde geliştiricilerle konuştum. Benim istediğim şeyin mümkün olmadığını söylediler. Ama şu anda portable sürüm üzerinde çalışılıyor. Norlade JDownloader portable (yani kurlumsuz) çalışabiliyor ama bu portable baka bir şey: Programın benim istediğim şeyi yapabimesi için ve Javanın olmadığı bilgisayarlarda da çalışabilmesi için sanal bir java emulatörü içine gömülecek. Bu şekilde Jdownloader baişka bir işletim sisteminde açıldığı zaman aynen kaldığı yerden herşeyiyle devam edecek. :) Müthiş özleliklere her gün yenisi ekleniyor . Gerçekten bir download managerda olması gereken tüm özellikler artık yeter dedirtecek kadar fazlasıyla var. Kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer managerlerla karşılaştırılamayacak kadar önde...

heartsmagic

Meselenin takipçisi olarak bizlere de bilgi aktardığın için teşekkürler @miles.

miles

Bu arada farklı bir sorunum daha var. Öncelikle sizlere sormak istiyorum. SunJava ile Jdownloader kaç mb harcıyor ? Bende 200 mb nin üstünde... :( Windowsta 80-100 arası.