Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.5%)
Opera Browser
228 (25.2%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.8%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 906

kaansef

Firefox en iyisi.Hem hızlı hem güvenli hemde eklenti desteği çok fazla.
# 28065

ebubekirs

Chromium yerine artık Google chrome 5 beta sürümü kendi adıyla Linux dağıtımlarında kullanılıyor. Kendi web sitesinden Linux üzerinde çalışan .deb paketini indirip kurabilirsiniz. Aynı zamanda depolara da eklendiğinden, güncellemesi de paket yöneticisi üzerinden yapılabiliyor. 
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

XRumer

Chromium'dan daha hafif ve Chromium, Firefox, Safari, Opera gibi tanınmış web tarayıcıları kadar kaliteli bir web tarayıcı var mı?

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: XRumer - 07 Temmuz 2010 - 16:40:05
Chromium'dan daha hafif ve Chromium, Firefox, Safari, Opera gibi tanınmış web tarayıcıları kadar kaliteli bir web tarayıcı var mı?
O kadar kaliteli ve hafif olanı yok, ama en yakın olanı Midori diyebilirim.

XRumer

Google Chrome da Chromium kadar hafiftir değil mi? Ne de olsa aşağı yukarı aynı web tarayıcı.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: XRumer - 07 Temmuz 2010 - 16:49:49
Google Chrome da Chromium kadar hafiftir değil mi? Ne de olsa aşağı yukarı aynı web tarayıcı.
Evet, aynen öyle :)

ırmak

XRumer

Bana artık farketmiyor. Tek istediğim Global menü ile uyumlu çalışabilmesi. Firefox ve Opera bunu yapamıyor. Chromium yapıyor diyorlar ama ben görmedim, üstelik Chromium arayüzü pek hoşuma gitmiyor. Midori, Epiphany, Arora gibi daha az bilinen tarayıcılara yöneleceğim, onlar Global menü ile uyumlu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Eylül 2010 - 10:13:56

Yeri gelmişken şunu da sorayım: Midori, Epiphany, Arora, Seamonkey givi diğer az bilin web tarayıcılarının HTML 5 desteği var mı?

GAREZ

Alıntı yapılan: XRumer - 25 Eylül 2010 - 09:59:49
Bana artık farketmiyor. Tek istediğim Global menü ile uyumlu çalışabilmesi. Firefox ve Opera bunu yapamıyor. Chromium yapıyor diyorlar ama ben görmedim, üstelik Chromium arayüzü pek hoşuma gitmiyor. Midori, Epiphany, Arora gibi daha az bilinen tarayıcılara yöneleceğim, onlar Global menü ile uyumlu.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Eylül 2010, 10:13:56

Yeri gelmişken şunu da sorayım: Midori, Epiphany, Arora, Seamonkey givi diğer az bilin web tarayıcılarının HTML 5 desteği var mı?

Global menü mü? Arora yada Seamonkey kullan diğerleri standartları pek uygun değil...

kaansef

Arkadaşlar chrome ve chormium arasındaki fark ne?chromium'u daha önce hiç duymadımda.Birde global menu nedir?
# 28065

GAREZ

Alıntı yapılan: kaansef - 25 Eylül 2010 - 13:49:11
Arkadaşlar chrome ve chormium arasındaki fark ne?chromium'u daha önce hiç duymadımda.
chromium açık kaynak kodlu ve Linux için olan Chrome ise Windows için olan açık kaynaklı ve kararlı sürüm chromium daha hızlı ve güvenli ayrıca ubuntu için en günceli o...

kaansef

# 28065

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

GAREZ

ayrıca www.whatismyip.com adresinde user agent info'ya tıklayınca tarayıcı chromium'da olsa Chrome olarak gözüküyor...

rick

Ben taa Firefox 2 kullandığımı hatırlıyorum. Hatta Mozilla'nın ta kendisini bile. :)

kalkan1973

Firefox kullanıyorum. Kullanımı kolay geliyor bana. Eklentileri de kolay bulunuyor.
Evde İşte her yerde Linux

rick

Alıntı yapılan: kaansef - 25 Eylül 2010 - 13:49:11
Arkadaşlar chrome ve chormium arasındaki fark ne? chromium'u daha önce hiç duymadımda.
Ayrıca Google'ın Linux tabanlı işletim sistemi Google Chrome OS; alfa aşamasında ve sadece test ekibinde var. Buna rağmen Chromium OS ise açık-kaynak ve rahatlıkla bulup indirebilirsin.

XRumer

Alıntı yapılan: GAREZ - 25 Eylül 2010 - 10:33:45
Alıntı yapılan: XRumer - 25 Eylül 2010 - 09:59:49

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Eylül 2010, 10:13:56

Global menü mü? Arora yada Seamonkey kullan diğerleri standartları pek uygun değil...

Midori de Global Menü ile uyumlu. Onun web standartları nasıl?

GAREZ

gmail için uyumlu olunca standartlara uygundur...

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: GAREZ - 26 Eylül 2010 - 22:11:57
Nasıl yani, web standartları Gmail'e göre mi belirleniyor?

GAREZ

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 26 Eylül 2010 - 22:47:29
Alıntı yapılan: GAREZ - 26 Eylül 2010 - 22:11:57
Nasıl yani, web standartları Gmail'e göre mi belirleniyor?
kullandığınız tarayıcı Gmail için uyumlu değil Google Chrome kullanın mesajı göstermesi yada Gmail sayfası farklı gözükmesi nedeni ile seçiyorum diyebilirim KDE varsayılan Dosya yöneticisi ve web tarayıcısı ile Gmail adresine girersen anlarsın...

Yiğit Ateş

Web standartları W3C tarafından belirlenir. Örneğin, IE Gmail'i düzgün gösterir çünkü Gmail ekibi ona uygun tasarlamıştır fakat IE web standartlarını hiç sallamayan bir tarayıcıdır. Kısacası, bir tarayıcının sayfayı düzgün göstermesi web standartlarıyla uyumlu olduğunu göstermez.

Kazım Karabekir

rick

Aslında Firefox'un yanında Chromium ve Opera da var. Fakat bir türlü onlara alışamadım. Firefox'un hem kullanışlı, hem de sade olması çok hoş.