Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.5%)
Opera Browser
228 (25.2%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.8%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 906

solidsnake

Opera kullanıyorum.sadece hızlı erişim için bile kullandığım oluyor.

erhan

fireFox 3.5.2 kullanıyorum şimdilik sorun yaşamadım, inşaallah yaşamam...
İki Dinle bir konuş!

anarchia

opera 10 beta 2 kullanıyorum, firefoxtan bariz bir biçimde daha hızlı. bir de opera link çok işime yarıyor. operadaki bütün yer imlerini, speeddial kısayollarını ve araç çubuğu öğelerini online hesabınıza kaydediyor. örneğin windowsdaki opera'da bir linki yer imlerine eklediysem opera "opera link" ile senkronize ediyor kendini hemen. ubuntuda opera açınca aynı linke yine yer imlerinden ulaşabiliyorum. bütün bu yer imlerine ve diğer kısayollara interne üzerinden her hangi bir tarayıcıda hesabınızın sayfasını açarak da ulaşabiliyorsunuz. internet kafeden vb. den bile yer imleriniz elinizin altında oluyor. müthiş bir işlevsellik bana göre.
ha birde turbo özelliği...opera, bağlantının yavaş olduğunu algıladığında bu özelliği (eğer otomatik moddaysa) aktif ediyor, sayfalar 3 kata kadar daha hızlı açılabiliyor. ancak resimli sitelerde bu özelliği pek etkin kullanamadım. operayı bu haliyle kullanmamış arkadaşlar özelliklerine bir göz atsın derim.

oytun5555

Bütün tarayıcıları kullanıyorum ama ağırlıklı olarak Opera ve Firefox.

kornkids

komoL

ubuntu yeni kullanıcıyım firefox aşırı şekilde kasıyor makinamda sinirlendim opera kurdum şuan sorunsuz çalışıyor

XRumer

Arkadaşlar opera kullanıyorum ben ama merak ettiğim bir şey var: opera bir özgür yazılım mı, kaynak kodları açık mı?

xwes

Alıntı yapılan: XRumer - 07 Kasım 2009 - 22:56:43
Arkadaşlar opera kullanıyorum ben ama merak ettiğim bir şey var: opera bir özgür yazılım mı, kaynak kodları açık mı?
Kaynak kodlari açik degil operanin.

XRumer

hadi ya
güzel yazılımdı be

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Kasım 2009 - 19:58:54

öyleyse kusura bakmasınlar operaya veda ediyorum. özgür olmayan yazılımla işim olmaz.
ama gerçekten de hayal kırıklığına uğradım, çok da sevmiştim.

xwes

Alıntı yapılan: XRumer - 08 Kasım 2009 - 19:42:39
hadi ya
güzel yazılımdı be

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Kasım 2009 - 19:58:54

öyleyse kusura bakmasınlar operaya veda ediyorum. özgür olmayan yazılımla işim olmaz.
ama gerçekten de hayal kırıklığına uğradım, çok da sevmiştim.
Bir şey olmaz yahu. Kaynagini açmasa bile linux versiyonu çikaran programlari seviyorum ve kullaniyorum. (opera, chrome, skype, google earth)

XRumer

Ben de mecbur kaldıkça kullanıyorum. Ama açık kaynak her zaman ilk tercih olmalı diye düşünüyorum.
Ha Opera gerçekten güzel o başka mesele, hızlı başlama menüsü, ara yüzü, torrent de indirebilmesi(gerçi ben beceremedim torrent indirmeyi) javası, flash playeri oldukça iyi.
Ben en çok da turbo özelliğini sevmiştim, yavaş bağlantılarda basıyorsunuz turbo tuşuna güzelce giriyor internet sitelerine isterseniz turboyu otomatik de yapabiliyorsunuz.
Mozilla Firefox'da turbo özelliği yapan bir eklenti var mı acaba?

kernel

Mozilla Firefox'u sorunlarına rağmen uzun süre kullandım. Google Chrome tarayıcısı çıkınca, deneme amacıyla kurdum. Sorun çıkartana kadar kullanacağım galiba.
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: XRumer - 09 Kasım 2009 - 16:19:51
Opera'daki gibi olmasada FasterFox eklentisi var.  :)

xwes

Alıntı yapılan: ğnome - 17 Aralık 2009 - 00:19:36
Alıntı yapılan: XRumer - 09 Kasım 2009 - 16:19:51
Opera'daki gibi olmasada FasterFox eklentisi var.  :)
turbo tam olarak ne yapiyor acaba, bir iki cumle ile ozetleyebilir misiniz?

ironic

xwes

Yusuff

Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Sherlock Holmes

ırmak

GAREZ

Alquimista

Sadece Firefox.

ama açıkcası windows kullandığım zaman vazgeçemediğim K-Meleon'un linux altında çalışmasını isterdim. gerçekten çok hızlı ve bence gayet yeterli derecede işlevsel bir programdı, gereksiz yere zırt eklentisi bırt özelliği diye ağırlaşmış bir tarayıcı değildi. neyse ubuntu içinde bu anketteki tarayıcıları deneyip hızlı bir tanesinde karar kılarım zamanla sanırım.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

GAREZ

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 17 Aralık 2009 - 17:20:20
Sadece Firefox.

ama açıkcası windows kullandığım zaman vazgeçemediğim K-Meleon'un linux altında çalışmasını isterdim. gerçekten çok hızlı ve bence gayet yeterli derecede işlevsel bir programdı, gereksiz yere zırt eklentisi bırt özelliği diye ağırlaşmış bir tarayıcı değildi. neyse ubuntu içinde bu anketteki tarayıcıları deneyip hızlı bir tanesinde karar kılarım zamanla sanırım.
google chromium sana göre o zaman...

maydin95

firefox çok kasıyor gerçekten onun için opera kullanıyorum aynı 10 sekme açsan bile ki benim bilgisayarım 512 ram takılmadan hepsine giriyor ayrıca benim birde internet sorunum var firefoxta denediğim zaman çook uzun sürüyordu operada sanki yavaşlık yokmuş gibi oluyor
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

GAREZ

Alıntı yapılan: maydin95 - 17 Aralık 2009 - 21:29:58
firefox çok kasıyor gerçekten onun için opera kullanıyorum aynı 10 sekme açsan bile ki benim bilgisayarım 512 ram takılmadan hepsine giriyor ayrıca benim birde internet sorunum var firefoxta denediğim zaman çook uzun sürüyordu operada sanki yavaşlık yokmuş gibi oluyor
Google Chromium kur burada konusunda linki var...

Alquimista

@the_grudge, haklıymışsın cidden. google chromium çok daha rahat ve hızlı çalışıyor firefox'dan. kullandığımız bir takım eklentiler için firefox bir köşede duracak elbette ama cidden çok beğendim. teşekkür ederim önerin için ;)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.