Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan Gartoon, 06 Mayıs 2008 - 03:59:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Mozilla Firefox
874 (96.5%)
Opera Browser
228 (25.2%)
Mozilla SeaMonkey
5 (0.6%)
Konqueror
10 (1.1%)
Galeon (Firefox)
1 (0.1%)
Nautilus (Firefox)
0 (0%)
Netscape (Firefox)
2 (0.2%)
Flock (Firefox)
2 (0.2%)
Epiphany (Firefox)
5 (0.6%)
Chromium/Chrome
424 (46.8%)
Iceweacel
12 (1.3%)
Midori
16 (1.8%)
Amaya
1 (0.1%)
Diğer
36 (4%)
Maxthon
5 (0.6%)
Yandex
9 (1%)
Brave
10 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 906

erratum

Firefox elbette...
Ama nedense 3.0.x surumleri beni pek tatmin etmedi...
Daha iyisi olabilirdi gibi, belkide Firefox bizi daha iyisine alistirdigi icin asiri bir beklenti bu :)

Bu arada, bi katilimci olarak bencede yukardaki benzetme hos durmuyor.

Birde penguenler ucamaz derler!

Malik

Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

Yusuff

Mozilla kullanıyorum noscript eklentisiyle ne yazık ki. Çok kötü kasıyor.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

ogrsh

yazdığımda ayıp,küfür,aşağılıyıcı bişi yok ama  napalım yinede siz bilirsiniz değiştiriyorum metni
"Tüm insanlarda özgürlük sevgisi doğuştan vardır."

jazzistan

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 29 Nisan 2009 - 21:54:03
Mozilla kullanıyorum noscript eklentisiyle ne yazık ki. Çok kötü kasıyor.

Noscript eklentisi dışında daha pek çok eklentiyle birlikte ben de Firefox kullanıyorum ancak herhangi bir kasılma ya da yavaşlık problemiyle karşılaşmadım hiç.
Tabii kullanılan bilgisayarların konfigürasyonlarının da çok büyük önemi var ancak isterseniz yine de şuraya bir bakın.

Malik

Alıntı yapılan: ogrsh - 29 Nisan 2009 - 22:22:38
yazdığımda ayıp,küfür,aşağılıyıcı bişi yok ama  napalım yinede siz bilirsiniz değiştiriyorum metni

Teşekkür ederim anlayışınız için :)
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

delphinone

aslında 1 yıldır windowsla firefox kullandım.ubuntudada firefox kullanıyorum.ama epiphany bana daha hızlı gibi geldi.benim düşüncem tabiki

Monarch

windows kullanırken chrome a alışmıştım, ubuntu da Chromium kurdum ama nedense sürekli çöküyordu..

firefox+opera kullanıyorum, yeni sekmede ie deki gibi boş sayfa yerine giriş sayfasını açabilsem süper olacak :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: Monarch - 17 Haziran 2009 - 15:51:35
firefox+opera kullanıyorum, yeni sekmede ie deki gibi boş sayfa yerine giriş sayfasını açabilsem süper olacak :)

3.5 sürümü ile beraber gelecek muhtemelen bu özellik.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agunZagun

GNUbuntu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Haziran 2009 - 15:52:38

Ev simgesine orta tuşla (tekerlek) tıklandığında giriş sayfası yeni sekmede açılıyor. Konuyu yanlış anlamadım umarım.
Önce Saygı...

Yusuff

Yanlış-doğru bilmiyorum ama çok sağol. Bu harika bir şey.

Bu orta tuş ne büyük nimetmiş.

heartsmagic

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 17 Haziran 2009 - 21:50:51
Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Haziran 2009 - 15:52:38

Ev simgesine orta tuşla (tekerlek) tıklandığında giriş sayfası yeni sekmede açılıyor. Konuyu yanlış anlamadım umarım.

Sanırım ben yanlış anlamışım. Ben yeni bir sekmede başlangıç sayfası, sık kullanılanlar vs. gibi özellikler soruluyor diye algılamışım bir an. Bir de güzel bir yazı verelim bu konu hakkında:

http://www.murekkep.org/firefox-icin-google-chrome-tarzi-yeni-sekme-sayfasi
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Eklenti olarak tabmix plus kullanıyorsan ek bir külfet getirmiyor. Doğrudan açılıyor.

Monarch

sorun çözüldü, önerileriniz için tşk.

Corpse

Opera 10.00 Beta kullanıyorum.Maillere bakma,Rss kaynaklarını takip etme gibi özelliklerin tarayıcıyla beraber gelmesi dolayısıyla hız konusunda hiçbir problem olmaması çok güzel.

Birde fare ile yapılan hareketler şuan ismini unuttum.Mesela önceki sayfaya gideceksiniz.Bunun için adres çubuğunun oralara gidip butonu tıklamaya gerek yok.Sayfanın herhangi biryerinde farenin önce sağ sonra sol tuşuna bastığınızda önceki sayfaya gidiyor.Tam terside mevcut.Sonraki sayfaya gidecekseniz önce sol sonra sağ tuşa tıklamanız yetiyor.

Birde Reklamları kaldırma çok kolay :) Sayfada sağ tık "İçeriği engelle" diyip istediğiniz reklamı seçiyorsunuz ve eveti tıklıyorsunuz ve reklamlara elveda..

Ve benim en çok sevdiğim özelliği turbo özelliği.Özellikler kotalılar için çok iyi bir uygulama.Turbo özelliğini açınca resimlerin kalitesi biraz azaltılarak geliyor.Ayrıca yazılar da sıkıştırılmış olarak geliyor.Tabi bu da sayfaların çok hızlı açılmasını sağlıyor.Şİmdiye kadar en çok x11 gibi bir hıza ulaştım ki daha ne isterim :)
linux@ubuntu:~$ sudo apt-get install ozgurluk

Yusuff

Turbo özelliği gerçekten çok güzel bir nimet.

maxxblade

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 11 Temmuz 2009 - 19:27:24
Turbo özelliği gerçekten çok güzel bir nimet.
katılıyorum,
ama firefox ve eklentileri olunca...
operaya işim düşmez :D

Sypro

Firefox'ta kamyonlarca eklenti ile yapmak zorunda olduğum şeyleri Opera'da otomatik kullanmaya başlamak bence daha güzel bir nimet.
Her anlamda istediğimden fazlasını bulduğum tek tarayıcı Opera.

Hatta kavga çıkacak ama şunu söylemekten kaçınmıyorum hiçbir zaman: Sırf açık kaynaklı diye Firefox kullanmaktansa, kaynağı kapalı da olsa Opera ile tarayıcı denen şeyi hakkını vererek kullanmayı seçiyorum.
Kaldı ki Opera da büyük oranda kişiselleştirilebilen bir yapıda.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

berkan402

bir kaç aydır opera kullanıyorum..şuana kadar en ufak problem çıkmadı..firefox çok hata verdiği için opera yüklemiştim..gerçekten mozillaya 1000 basacak bir tarayıcı..

simislov

Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

ferret

Firefox, Epiphany favorilerim. lynx, links ise en sevdiklerim :) .

hasanyılmaz

Depoda bulunan "abrowser", Firefox yerine denenebilir. Kurulumu seçtiğinizde Firefox'u kaldırmanız istenecek. Abrowser Firefox'un profillerini kullandığından eski ayarlarınızla kullanılabilir.

xwes

Alıntı yapılan: atomkarinca - 22 Ağustos 2008 - 18:07:57
Depolarda olması gerekiyor:

sudo apt-get install midori

Bu tarayıcının özelliği webkit motorunu kullanıyor olması. Eksiği ise flash çalıştıramıyor. Epiphany'nin de webkit motoru kullanan versiyonu var ve bunun flash da çalıştırması lazım. Hem hız hem özellik isteyen kullanıcılar için birebir.

Bende flash çaliştiriyor...

ePaK