cinnamon kilitlenmeler

Başlatan demirekins, 27 Mayıs 2012 - 22:20:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demirekins

Ubuntu 12.04 sürümüne bu hafta geçtim.11.10 kullanıcısı olarak cinnamon masaüstü ortamini kullaniyordum ama 12.04 sürekli kilitlenmelerle karşilaşiyorum bazen geçici olabiliyor bazen bilgisayarima el ile reset atmam gerekiyor.ubuntu cinnamon desteklemiyor mu acaba böyle hatalarla karşilasan arkadaşlar var mi ?

burk

Ben soruyu anlamadım, siz şimdi hangi işletim sisteminde donmalar yaşıyorsunuz?

demirekins

ubuntu 12.04 kullaniyorum şu an ve cinnamonda kilitlenmeler yaşiyorum Daha önceden 11.10 kullanıyordum ve bu tarz kilitlenmeler ve takılmalar yaşamiyordum 

superjax

Cinnamon masaüstü ortamı Linux mint'te değil mi? benim bildiğim Linux mint debianı temel alarak geliştiriliyor. ubuntu yu bırakmıştı.sizin sorununuz hepsi için ortak olabilir ama bence yanlış yerde açılmış gibi konu

demirekins

https://launchpad.net/~gwendal-lebihan-dev/+archive/cinnamon-stable
  cinnamon ubuntu 12.04 için destek veriyor ama ingilizcem iyi olmadiği için detayini çok fazla bilmiyorum.11.10 sorunsuz kullanabiliyordum.

speakerXXL

Aşağıdaki kodu uçbirimde çalıştırıp çıktıları paylaşınız.

lspci | grep VGA
glxinfo | grep render

Alıntı yapılan: superjax - 27 Mayıs 2012 - 23:04:01
Cinnamon masaüstü ortamı Linux mint'te değil mi? benim bildiğim Linux mint debianı temel alarak geliştiriliyor. ubuntu yu bırakmıştı.sizin sorununuz hepsi için ortak olabilir ama bence yanlış yerde açılmış gibi konu

Cinnamon Masaütü Ortamını, Linux Mint, Ubuntu, Debian, Fedora, Arch Linux, Open Suse, Gentoo ve Frugalware dağıtımlarına kurabilirsiniz.
Linux Mint'in numaralı sürümleri (12, 13 gibi) Ubuntu tabanlı, LMDE (Linux Mint Debian Edition) ise Debian tabanlı olarak yayınlanıyor.

nikbinliknet

Ben de zaman zaman aynı sorunlarla karşılaşmaktayım. 12.04 (x64) sürümüne Cinnemon2u yeni yükledim. Ama bunaltacak kadar kilitlenme/donma sorunuyla karşılaşmadım.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

speakerXXL