ubuntu sürüm yükseltmesi

Başlatan Tuxie, 28 Mayıs 2010 - 19:54:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

Arkadaşlar karmic bırakıp lucid e geçmeye karar verdim. Fakat sizlere bi sorum olucak malum bir sürü parolalarım,şifrelerim ayarlarım falan 9.10 da bunlar silinmesin istiyorum 10.04 e aynen aktarılsın istiyorum nasıl yapabilirim teşekkürler.

badhero

Bildiğim kadarıyla zaten sürüm yükseltmesinde bunlar silinmiyor. Ama emin olmak için diğer cevapları da bekleyiniz. :)

Tuxie

@bethiro sürüm yükseltme derken cd lerim geldi de onlardan kurucam o yüzden. 8)

utdmr

Ev dizininizi yedekleyip sıfırdan kurulum yapabilirsiniz, internetten sürüm yükseltirken de ayarlar silinmiyor.

CD kaynak gösterilip yükseltme yapılabilir mi ama, bilmiyorum, olabilir gibi.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

Tuxie

valla cd den oluyorsa süper olur.

utdmr

sudo apt-cdrom add'dan sonra sudo apt-get dist-upgrade komutu işe yarayabilir belki...
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

eribol

1) Dener ama internet bağlantısı yoksa yapamaz. 2) İnternet bağlantısı varsa da bu defa cd olmasının bir anlamı olmaz.
1) Yüklediğiniz bütün paketleri yükseltmesi gerekeceği için cd'nin içerisinde olmayan paketleri depodan yüklemek isteyecektir. Bu yüzden ya internet bağlantısı ister veya bağımlılık hatası verir.
2) İnternet varsa güncel depoya bakar cd içeriğine bakar ve depo daha güncel olduğu için gerekli paketleri depodan çeker.

Ben böyle olacağını düşünüyorum.

gelturi

Alıntı yapılan: eribol - 28 Mayıs 2010 - 20:31:42
1) Dener ama internet bağlantısı yoksa yapamaz. 2) İnternet bağlantısı varsa da bu defa cd olmasının bir anlamı olmaz.
1) Yüklediğiniz bütün paketleri yükseltmesi gerekeceği için cd'nin içerisinde olmayan paketleri depodan yüklemek isteyecektir. Bu yüzden ya internet bağlantısı ister veya bağımlılık hatası verir.
2) İnternet varsa güncel depoya bakar cd içeriğine bakar ve depo daha güncel olduğu için gerekli paketleri depodan çeker.

Ben böyle olacağını düşünüyorum.
bana oldukça mantıklı geldi  :)

heartsmagic

CD ile oluyor ama Alternate ISO CD'si olmalı.
Şifrelerin derken İnternet üzerindeki şifrelerin mi, yoksa kullanıcına ait sistem şifrelerin mi? Ev dizini aslında birçok şeyi hallediyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.