Ubuntu Donma Problemi

Başlatan iKo, 29 Ocak 2009 - 02:11:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

Merhaba herkese, ben bir kaç saat önce Ubuntu 8.10 u kurdum. Önce kurulduktan sonra tüm updateleri yaptım update manager'dan daha sonra yeniden başlattım. Hiç bir problem yok, fakat ekran kartını görmedi, hardware drivers bölümünden ekran kartını "activated" halde gitrdim restart istedi yaptıktan sonra ise sorunlar şöyle :

1) Win xp ile karışık bir log-in menüsü geldi ??? Çizik çizik karışık arkaplanda hem çok küçük XP logoları hem de ubuntu arkaplanı vardı.

2) Tekrar restart attım bu sefer ekran normal geldi, kullanıcı adı ve parolayı girdikten sonra ekran dondu.

Çözümlerim:

Forumda da anlatıldığı gibi Live cd den safe graphic mode ile denemeye çalıştım kurulumu fakat orada da takıldı...

Recovery mode ile açıp çeşitli problem çözümleri ve package onarımları denedim ve hala bir değişiklik yok...

Bu problemi olmuş olan ve düzeltebilen var mı acaba ?

Teşekkürler Herkese...

heartsmagic

1. şık ile anlattığın problemi anlamadım, biraz daha deyata inersen sevinirim.

Ayrıca hiç donanım bilgisi vermemişsin, sistem nedir, grafik kartı nedir?

Kurulumda takıldığın nokta neresi? Hata olarak ne dönüyor?
Eğer kurulumda sıkıntı yapıyorsa nasıl 8.10 kurdun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iKo

İşlemci AMD Duron, Ekran kartı GeForce2... Birinci şıkkı gerçekten anlatmam çok zor.

Kurulumda problem yaşamadım, benim problemimi yaşamış olanlar vardı onlar da forum a LiveCD den Safe Graphic modla kurulum yapınca düzeliyor demişler. O esnada takıldı kurulum aşamasında. Normal kurulumda bir problem yok yani.

Kurulumda problem yok yani. Her şey güzel çalışıyordu Updateleri yaptım, yine problem yoktu, ekran kartını tanıtınca açılmaz oldu.

1. şıkkı tekrar anlatmaya çalışayım ama zor :)

Ubuntu nun log-in ekranı geliyor. Username ve Password sorduğu ekran ın arkaplanı normalde kahverengi oluyor ya, bende arkaplan kahverengi fakat çok silik ve arasından çizgiler geçiyor gibi arkada küçük küçük win XP logoları oluyor baya karışık bir şey. Yani şöyle söyliyim sadece username ve password bölümü normal çıkıo onun dışında her yer çizgili yani nasıl anlatılır ki...bilg açılmadıı için print screen de alamıorm tabi...

Takıldığı nokta : ben username ve password ü giriyorum açılış sesi geliyor ve 5-6 saniye sonra ekrana hiç bişi gelmeden kalıyor öyle...

Teşekkürler...

heartsmagic

Aklıma eksik grafik kartı sürücüsü probleminden başka bir şey gelmiyor ne yazık ki.  Envy ile sürücü kurulumu deneyebiliriz tekrar. Eğer Envy ile yaptıysan lütfen bu aşamayı geç ve diğer tavsiyeleri verelim sana.

Öncelikle o bozuk ekran geldiğinde Ctrl+alt+f1 ile konsola geç, normal kullanıcınla giriş yap.

sudo aptitude install envyng-core ile Envy'yi kur.

sudo envyng -t ile çalıştır, kurduğun sürücüyü Uninstall ile kaldır. Sonra yeni bir kurulum yap.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.