flash sorunu

Başlatan sehzade, 31 Ekim 2009 - 21:46:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sehzade

İki sorum olacak.
1-amd işlemcili bilgisayarım var ubuntu 9.10 u "ubuntu-9.10-desktop-amd64.iso" dosyasını indirerek kurdum mozilla da flash eklentisini kurmayı denedim karşıma şöyle bir ekran çıktı:
http://img11.imageshack.us/i/ekrangrnts1a.png/   bu ne anlama geliyor?

2- eklentiyi uç birim kullanarak kurmak için "sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras" komutunu girdim işlemlerin sonunda karşıma bu lisans sözleşmesi onaylama ekranı çıktı:
http://img682.imageshack.us/i/ekrangrntsm.png/
tamam yazısının üstüne bastım hiçbir şey olmadı lisans onaylamasını nasıl yapabilirim?

sonuç olarak bir çok yol denedim hala videoları izleyemiyorum ne yapmalıyım?

Onoktake

1. sorunun yanıtı şu; "Üzgünüm ki 64 Bit sistemler için flash player yüklememiz yok." diyor Adobe. ben de 64 bit kullanıyorum. Adobe flash player (installer) yerine farklı flash player kullanman gerekiyor.
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

zeitgeist

2- Lisans sözleşmesinde "Tab" tuşunu kullanarak "Tamam" ibaresine gelecek ardından enter ya da space tuşuna basacaksın.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Malik

Ben de 64 bit kullanıyorum ve flashplayer ı mynetten eksik eklentileri kurdan kurdum ve bir sorumla karşılaşmadım. Siz de oradan deneyebilirsiniz.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

heartsmagic

Ben de merak ediyorum AMD işlemcin 64 bit mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.